TEB IBAN Sorgulama Hesaplama Ve Öğrenme

TEB-Bankası

Hesaplama Ve Öğrenme: iban öğrenme, teb iban hesaplama, teb iban doğrulama işlemlerini nasıl yapacağınızı öğrenmek için hangi adımları takip etmeniz gerektiğini yazımızda açıkladık.  TEB IBAN numarasını öğrenmek size bankacılık işlemlerinizde hız ve doğru işlem yapma konusunda yardımcı olmaktadır. IBAN numarası kullanarak yanlış hesaba para gönderme işlemini önleyebilirsiniz. TEB iban numarasını öğrenmek hızlı, kolay bir işlemdir. IBAN sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı adım adım yazımızda sizinle paylaşacağız.

sorgulama işlemi TEB resmi sitesi ile yapılmaktadır.  sorgulama işlemi için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 1. TEB IBAN Hesaplama sayfasını açın. teb.com.tr/iban-hesaplama/ bu adresi adres çubuğuna yapıştırarak IBAN hesaplama sayfasına gidebilirsiniz.
 2. TEB iban no hesaplama sayfasında sizden aşağıdaki bilgiler istenecektir.
  TEB Hesabınızı açtığınız il ve ilçe bilgisi,
  TEB Hesabınızın hesap numarası.
 3. Sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde sisteme girmelisiniz.
 4. Sisteme bilgileri girdikten sonra “Hesapla” butonuna tıklayın.
 5. TEB IBAN numaranız görüntülenecektir.

1

TEB IBAN no öğrenme işte 5 adımda yapılabilecek kadar kısa ve kolay bir işlemdir.

TEB Şube İlçe ve İl: TEB’deki hesabınız hangi ilçe ve ilde bulunuyorsa bu bilgileri IBAN sorgulama için sisteme girmelisiniz.

TEB Hesap Numarası: TEB’de bulunan banka hesabınızın 8 haneli hesap numarası anlamına gelir.  Hesap numaranızda bulunan il dört haneyi yazmamalısınız. Bu 4 haneden sonraki 8 hane sizin hesap numaranızdır.

Hesap numaranızda bulunan ilk dört hane TEB şube kodu anlamına gelmektedir.

 TEB IBAN No Doğrulama

Para transferi için elinizde bir IBAN numarası bulunuyorsa ve bu IBAN numarasının doğruluğunu ve kimin olduğunu öğrenmek istiyorsanız yapmanız gereken Türkiye Bankalar Birliği’nin bu işlem için oluşturulan IBAN Kodu Doğrulama Sayfası‘na girmelisiniz.

Açılan sayfada IBAN numarası istenecektir. Bu IBAN numarasını açılan sayfadaki IBAN Kodu yazısının yanındaki kutucuğa yazın. “Kontrol Et”  butonuna tıklayın. Böylece yazdığınız IBAN numarasının doğruluğunu kontrol etmiş olursunuz.

fffffff

TEB IBAN Öğrenme Ne İçin Kullanılır?

TEB IBAN Öğrenme işlemini yaparak IBAN numaranızı bankacılık işlemlerinizde size kolaylık sağlaması için kullanabilirsiniz. TEB IBAN numaranız ile EFT be Havale işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. IBAN numarası para gönderme işlemi yaptığınızda yanlış kişiye para gönderme riskini azaltmış olursunuz.

 

One Response

Tüm yorumları göster
 1. levent
  29 Haziran 2016

Bir cevap yazın