TEB İhtiyaç Kredisi Hesaplama Ve Faiz Oranları

teb-ihtiyac-kredisi

TEB İhtiyaç Kredisi Hesaplama Ve Faiz Oranları: TEB müşterileri için bireysel ihtiyaç kredisi vermektedir, ve faiz oranları vade süresine ve kredi miktarına göre farklılık göstermektedir. TEB yani açılımı Türkiye Ekonomi Bankası bireysel ihtiyaç kredisi ismi ile ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi vermektedir. TEB gerekli evrakları hazırlayıp başvurunuzu yapmanızın ardından kredi isteğinize onay ya da ret cevabı vermektedir. Farklı tutardaki ve farklı vade seçeneklerine göre hesaplanan TEB ihtiyaç kredilerine göz atabilirsiniz.

TEB İhtiyaç Kredileri, Ürünleri

 TEB Pratik İhtiyaç Kredisi

 • TEB Pratik İhtiyaç Kredisi 12 ay vade için uygulanan faiz oranı %1.55’tir.
 • TEB Pratik İhtiyaç Kredisi 24 ay vade için uygulanan faiz oranı %1.55’tir.
 • TEB Pratik İhtiyaç Kredisi 36 ay vade için uygulanan faiz oranı %1.55’tir.

TEB İhtiyaç Kredisi

 • TEB İhtiyaç Kredisi 12 ay vade için uygulanan faiz oranı %1.65’tir.
 • TEB İhtiyaç Kredisi 24 ay vade için uygulanan faiz oranı %1.65’tir.
 • TEB İhtiyaç Kredisi 36 ay vade için uygulanan faiz oranı %1.65’tir.

Cepteteb Kredisi

 • TEB Cepteteb Kredisi 12 ay vade için uygulanan faiz oranı %1.27’dir.
 • TEB Cepteteb Kredisi 24 ay vade için uygulanan faiz oranı %1.27’dir.
 • TEB Cepteteb Kredisi 36 ay vade için uygulanan faiz oranı %1.27’dir.

TEB Bireysel Finansman Kredisi

TEB Bireysel Finansman Kredisi 12 ay vade için uygulanan faiz oranı %1.45’tir.

TEB Bireysel Finansman Kredisi 24 ay vade için uygulanan faiz oranı %1.45’tir.

TEB Bireysel Finansman Kredisi 36 ay vade için uygulanan faiz oranı %1.45’tir.

 TEB İhtiyaç Kredileri Hesaplama

TEB pek çok türde müşterilerine kredi seçenekleri sunuyor. Konut kredisi, ihtiyaç kredisi ya da taşıt kredisi gibi seçenekleriyle farklı vadelerde kredi veriyor. TEB İhtiyaç Kredisi başlığı altında evlilik masrafları, elektronik eşya alımları, tatil giderleri, borçları kapatma gibi durumlar için ihtiyaç kredisini başvuru yapan müşterilerine verebiliyor. Almayı planladığınız ev için ise TEB Konut Kredisi veriyor. Ayrıca 0 km ya da 2. el almayı düşündüğünüz araçlar için ise Taşıt Kredisi’ni müşterilerine sunuyor.

TEB konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi için aylık ödemeyi planladığınız kredi tutarı ve ne kadar sürede bu krediyi ödemeyi tasarladığınızı belirterek bir hesaplama yapmalısınız. TEB Bankası şubelerine giderek ya da bankanın resmi internet sitesi üzerinden TEB kredi hesaplaması yapabilirsiniz.

TEB Güncel Kredileri ve Kampanyalar

 • CEBTETEB İhtiyaç Kredisi
 •  TEB Pratik İhtiyaç Kredisi
 • Bireysel Finansman Kredisi
 • Arsa Kredisi
 • PTT’den TEB Jet Kredi

 TEB İhtiyaç Kredisi’ne Nasıl Başvurulur?

TEB ihtiyaç kredisine başvurmak içn bankanın sizden istediği belgeleri hazırlamalı ve aradığı şartlara uygunluk gösteriyor olmalısınız. Yaşınız 18 yaşını geçtiyse ve gelirinizin yarısı yani %50’si ile alacağınız kredi karşılayabilecek gelire sahipseniz TEB ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz.

PTT’den Alınan Kredi TEB Jet Kredi

PTT’den alınabilen bu kredi Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emekli maaşı alanlar için hazırlanmıştır. Emekliler PTT’den TEB Jet Kredi için başvuru yapmak istiyorlarsa bir tek nüfus cüzdanı kullanarak başvurabilirler.

PTT’den TEB Jet Kredi Şartları

 • Bu kredi için belirlenen en az limit 1.000 TL’dir. En fazla alabileceğiniz limit ise 30.000 TL’dir.
 • PTT’den TEB Jet Kredi için kredi vadesi an az 3 ay olabiliyorken an fazla ise 36 ay olarak belirlenmiştir.
 • Krediye başvuran emekli kişinin yaşının en fazla 70 olması gerekmektedir.
 • Bu krediden Kredi Tahsis ücreti müşteriden alınmamaktadır

Krediler için faiz uygulaması yapılmaktadır. Bu nedenle ihtiyaç olarak çektiğiniz paradan daha fazlasını bankaya geri ödemek zorundasınız. Eğer paranızı biriktirir ihtiyacınızı birkaç ay ertelerseniz fazla para ödemek zorunda olmadığınız için faiz kadar kar etmiş olacaksınız.Ayrıca aylarca borçlu kalmak zorunda kalmayacaksınız. İhtiyaçlarınız için şimdiden para biriktirmeye hemen şimdi başlamanız daha iyi olacaktır. Kredi almak yerine ihtiyaçlarınızı bir süre erteleyin borçsuz ve de faizsiz olarak ihtiyaçlarınızı karşılayın.Tercih edilmesi gereken seçnek budur. Ayrıca gelirinizin yarısı kadar kredi ödeme şartı aranmaktadır. Eğer siz bu şartı sağlıyorsanız paranızı biriktirebilir ve ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Daha fazla para ödemek zorunda kalmazsınız. Ödenmeyen borçlar için de faiz uygulanmaktadır. Bu durum borcunuzun artmasına neden olmaktadır. Krediler zamanında ve tutarında ödenmelidir. Kredi ödemek yerine paranızı biriktirerek de istediğinize sahip olabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın