Ticari Kredi Kartı Veren Bankalar ve Avantajları

ticari-kredi-karti-veren-bankalar

Şirket kredi kartı olarak da bilinen ticari kredi kartı kimler alabilir yazımızda açıkladık. Ticari kredi kartı limitleri hakkında bilgi alabileceğiniz yazımızda, ticari kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz bankaları da öğrenebilirsiniz.

Ticari Kart Nedir?

Ticari kart, kullandığınız kart ile iş için yapılan harcamalar ve kişisel harcamaları birbirinden ayırmanızı sağlayan, raporlama imkanı veren ve bir çok avantajı bulunan, paranızın yönetimini vermlilikle yapabileceğiniz ve masrafları azaltabileceğiniz, ticari yaşamınızda size avantaj vadeden kartlara ticari kart denilmektedir. Ticari kredi kartı şirket kredi kartı olarak da bilinmektedir.

Ticari Kart Nasıl Kullanılır?

Ticari kart şirket için yaptığınız harcamalar için çek-senet işlemiyle uğraşmanıza gerek kalmadan hızlı ve güvenli işlem yapmanızı sağlar. Ticari kart ile çek ve senete gerek kalmadan vadelendirme yapabilirsiniz.

Şirket için kullanılan paranın kontorlünü sağlayabilirsiniz. Şirketinizde çalışan kişiler için belirlemiş olduğunuz limit kadar ve bu kişilere tanımlı yetkiler dahilinde paranın yönetimini elinizde bulundurabilirsiniz.

Kartların üzerine kart sahibi olan kişilerin adı ve soyadı yazılırken şirket ünvanı yazılmasını da sağlayabilirsiniz. Kredi kartı kullanılarak alışveriş yapılan her yerde ticari kart ile harcama yapmanız mümkündür. Esnafa ticari kart olarak da kullanılmaktadır.

Ticari Kredi Kartı Kimler Alabilir?

Ticari kart adından da anlaşılabileceği gibi bireysel kullanıcılar için değildir. Şirket hesabı olan ticari işletmelere ticari kart verilmektedir.

Ticari kart kimlere verilir sorusu için ticari kredi kartı alma şartlarını taşımalısınız ve bireysel müşteri olarak ticari kredi kartı alamazsınız. Şirket hesabı bulunan ticari işletmeler ticari kredi kartı başvurusu yapabilir.

Ticari Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Bankalar ticari kredi kartı alabilmek için ticari müşteri olmanızı istiyor. Ticari kredi kartı alabilmeniz için bankada açılmış ticari hesap sahibi olmalısınız. Tabi ki ticari hesap açmak için işletme sahibi olmanız da gerekiyor.

İşletmenize ait vergi levhasında ticari evraklarda sizin isminiz bulunuyorsa bankaya giderek ticari hesap açmak için başvuru yapabilirsiniz.

Ticari hesabı olanlar kredi alabilir, kredi geri ödemeleri esnek olan kredileri kullanabilir ve ticari kredi kartı alabilir.

Ticari kredi kartı için gerekli evraklar arasında öncelikle şirketinize ait olan banka tarafından istenecek belgeler yer almaktadır. Yani vergi levhası gibi. Diğer evrakları ise ticari kart almak istediğiniz bankadan öğrenebilirsiniz.

Ticari Kredi Kartı Limiti

Ticari kredi kartı limitinin belirlenmesinde işletmenizin bankalardaki faaliyetleri önemlidir. İşletmenizin faaliyetlerine göre bankadan alacağınız ticari kredi kartı limiti belirlenmektedir. Bu nedenle şirketlerin sahip olduğu ticari kredi kartı limitleri farklı olabilir.

Şirket kredi kartı limitleri için banka ile görüşmek gereklidir.

Ticari Kredi Kartı Avantajları

Ticari kartın en önemli özelliği nedir diye baktığımızda, bireysel kredi kartı kullananlar için taksitli alışverişe kapalı olan ürünler ticari kredi kartı sayesinde ürünleri taksitle alabilirsiniz.

Bankalar kurumsal müşterilere ticari kredi kartı vermektedir. Kurumsal müşterilerine;

Kredi kartı kullanımı,

SSK ödemeleri,

Ödeme taksitlendirme imkanı,

Nakit çekme,

Bağkur ödemeleri yapabilirsiniz.

Ticari Kredi Kartı Veren Bankalar

Ticari kredi kartı birçok banka tarafında verilmektedir. Ancak ticari kredi kart şartları arasında olan ticari hesabınızın olması gereklidir.

Ticari kart Akbank tarafından verilmektedir. Ticari kart Axess ile avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Ticari kart başvurusu için Garanti Bankası’na gidebilirsiniz. Ticari kart Bonus ile ticari kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Ticari kredi kartı Garanti Bankası ticari hesap sahibi müşterilerine verilmektedir.

Ykb ticari kartlar ile ticari kart avantajlarından faydalanabilirsiniz. YKB yani yapı Kredi Bankası ticari kart sunmaktadır.World ticari kart fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

QNB Finansbank ticari kart imkanı veren bir diğer bankadır. Cardfinans ticari kart sahibi olabilirsiniz.

Denizbank ticari kart başvurusu kabul eden bankalar arasında yer almaktadır. Ticari kredi kartı Denizbank ile alarak size özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Ticari kart Denizbank bireysel müşterilerine verilmemektedir.

Vakıfbank ticari kart başvurusu yapabileceğiniz bir diğer bankadır.

Ticari kredi kartı İş Bankası müşterilerine de verilmektedir. Maximum ticari kart başvurusu ile ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın