Turkcell SMS İle Findeks Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Findeks kredi notu banka kredileri ve kredi başvurusu için son derece önemlidir. Bu nedenle Findeks kredi notu sorgulamak ve kredi notunu öğrenmek, bana kredi çıkar mı sorusunun cevabı için en hızlı yol olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla en hızlı ve kolay kredi notu sorgulama için SMS hizmeti pratik bir seçenektir. Bu bağlamda Bankalar Birliği Kredi kayıt Bürosu, Türkcell ile anlaşma yaparak Türkcell abonelerine SMS ile kredi notu öğrenme imkanı sağlamıştır.

Bu yazımızda Turkcell SMS ile kredi notu öğrenme ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Findeks Kredi Notu Nedir?

Kredi notu, bir kimsenin geçmiş veya mevcut kredilerini ödeme alışkanlıkları, düzenli borç ödeyip ödemediği, üzerindeki kredi kartı ve kredi miktarı, gelir durumu gibi banka kredi ödemelerini etkileyebilecek bilgilerin puansal olarak hesaplanması anlamına gelir.

Kredi notu ne kadar yüksek ise kredi alma ihtimaliniz de bir o kadar yüksek demektir. 

Bugün bir bankadan kredi alabilmek için bankaların aradığı en düşük kredi notu 1100 puandır. 

Turkcell SMS Üzerinden Kredi Notu Sorgulama Nedir?

Turkcell, Bankalar Birliği Kredi Kayıt Bürosu ile anlaşma yaparak müşterilerinin bir SMS ile kredi notlarını öğrenebilecekleri hizmeti kullanıma sundu. Bu hizmet daha önceden AVEA ismiyle hizmet veren Türk Telekom Mobil tarafından kullanıma sunulmuştu. Şuan Turkcell kullanıcıları da bir SMS göndererek anında kredi notlarını öğrenebiliyor.

Turkcell’in sunmuş olduğu SMS ile kredi notu öğrenme servisinden yararlanmak ücrete tabidir.

Turkcell SMS İle Kredi Notu Öğrenme Nasıl Yapılır?

Turkcell SMS ile kredi skoru öğrenme işlemi için öncelikle Turkcell abonesi olmanız gerekmektedir. Turkcell’in faturalı ya da faturasız hat kullanıcılarının tamamı bu hizmetten yararlanabiliyor.

Turkcell SMS ile kredi notu öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Cep telefonunuzun mesaj bölümünü açın.
  • Sırasıyla ve aralarında boşluk olacak şekilde T.C. kimlik numaranızı ve doğum yılınızı yazın
  • Bu mesajı 1122’ye gönderin.

Bu bilgileri yazıp gönderdikten kısa bir sonra kredi notunuza ait bilgiler Findeks veri tabanından alınarak mesaj şeklinde size iletilecektir. Gelen mesajda kredi notunuz kötü, orta veya iyi şeklinde belirtilecektir.  

Turkcell SMS İle Kredi Notu Sorgulama Ücreti Ne Kadar?

Turkcell SMS ile kredi notu sorgulama ücretlidir. Bu ücret faturalı hatlarda doğrudan faturaya yansıtılmaktadır. Faturasız hatlarda ise mevcut bakiyeden düşürülmektedir. Dolayısıyla faturasız hatlarda yeterli bakiye yoksa sorgulama yapılamamaktadır. 

Turkcell SMS ile kredi notu sorgulama ücreti her bir sorgulama için 9 TL olarak uygulanmaktadır.

Turkcell Kredi Skoru Sorgulama Hizmetinden Kimler Yararlanabilir?

Turkcell kredi notu sorgulama hizmetinden faturalı veya faturasız hat sahiplerinin tamamı yararlanabiliyor. Dolayısıyla ister ticari amaçla isterse bireysel amaçla olsun, kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz.

Kredi notu öğrenme hizmetinden yararlanmak için herhangi bir abonelik şartı yoktur. Dilediğinizi zaman kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

“Görüş, öneri, talep ve sorularınızı aşağıdaki yorum bölümüne yazın. Uzmanlarımız en kısa süre içinde cevaplasın.”

İlginizi Çekebilir: Faturalı hat kullananlara kredi olanağı sunan yerler hakkında bilgi edinmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın