Türkiye Finans Konut Finansmanı Oranları

türkiye finans konut

Finansmanı Oranları : Türkiye Finans’tan almak isteyenler örnek hesaplama tablosuna bakarak faiz oranlarını yani kar payını görerek fikir sahibi olabilirler. Türkiye Finans Mortgage sisteminde satın almayı planladığınız gayrimenkul öncelikle Tütkiye Finans tarafından satın alınır. Sonrasında siz vade seçiminizi yaparsınız ve üzerine kar payı eklenir daha sonra da gayrimenkul size satılmış olur. Türkiye Finans ve kar payı oranları hakkında bilgi almak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Türkiye Finans Konut Finansmanı

Ülkemizde konut projelerini destekleyen bankalar arasında bulunan Türkiye Finans, konut finansmanını 3 farklı şekilde sunmaktadır. Sabit faizli, artan taksitli ve azalan taksitli olarak müşterilerine konut finansmanı sunan bankadan uygun faiz oranlarıyla konut finansmanı alabilirsiniz. 100.000 TL üzerinden hesap edildiğinde banka tarafından %1,50 oranında faiz uygulanmaktadır. Kredi için kredi kullanıcılarına maksimum 120 ay vadeli konut kredisi imkanı tanınmaktadır.

Kredinizi isterseniz eğer, ara ödemeli olarak da yapabilirsiniz. Ülkemizde yeni uygulanan bir ödeme biçimi olan bu yöntemle konut finansmanını 3 ayda, 6 ayda ya da 12 ayda bir şekilde toplu şekilde ödeyebilirsiniz. Bu sistemde aylık ödemeler dışında ayların toplamı beraberinde ödenmektedir.

Türkiye Finans konut finansmanı için banka tarafından dosya masrafı, vergi ve ekspertiz ücreti gibi tutarlar alınmaktadır. Türkiye Finans da ekspertiz ücreti için minimum 440 TL talep edilmektedir. Bu tutar satın alınacak olan evin değerine göre değişim gösterebilmektedir. Bankaya konut finansmanı için başvuruda bulunmak isteyenlerden kimlik belgesi, gelir belgesi ve satın alınacak olan gayrimenkulün tapusu ve izinleri talep edilmektedir.

Türkiye Finans Konut Kredisi Faiz Oranı

Türkiye Finans’tan konut kredisi almak isteyenler 120 aya varan vade seçeneğinden faydalanabiliyor.  %0.89 faiz oranından başlayan konut kredisi için %0.5 kredi tahsis ücreti alınıyor.

Türkiye Finans konut kredisi hesaplama tablosuna bakarak konut kredisi almadan önce vade seçeneğine göre yıllık toplam maliyetin ne kadar olabileceği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Bu hesaplama tablosuna göre yıllık maliyet oranları 100.000 TL üzerinden hesaplanmıştır.

türkiye finans konut kredisi

Konut Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Türkiye Finans’tan konut finansman desteği almak isteyenlerden konut kredisi başvurusu için aşağıdaki belgeler istenmektedir. Bu belgeler ile kredi başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra krediniz onaylandığında konut kredinizi kullanabilirsiniz. İşte gerekli belgeler.

-Nüfus cüzdanınız ya da ehliyet başvuru için gereklidir.

-Gelir belgesi, maaş bordrosu kredi başvurusunda istenmektedir.

-Türkiye Finans gerekli görürse kefil talebinde bulunabilir ve ek belge isteyebilir. Kefilden de istenen belgeler aynı olmaktadır.

-Ücretli çalışan kişilerden ,serbest meslek sahiplerinden ve işletme sahibi olan müşterilerden bazı belgeler istenmektedir. (Şubeden öğrenebilirsiniz.)

One Response

Tüm yorumları göster
  1. tuna
    25 Eylül 2016

Bir cevap yazın