Türkiye İş Bankasının Verdiği Tüm Krediler 2018

2018 yılında İş Bankasının verdiği tüm kredileri sizin için derlemeye çalıştık. Ancak konunun detaylarına geçmeden birkaç hususa değinmemiz gerekiyor. İş Bankası’ndan ya da başka bir bankadan kredi alırken kredi notu ve gelir durumuna dikkat etmeniz gerekiyor. Zira bir çok banka kredi notu düşük olana ve düzenli gelir belgesi sunmayan kişilere kredi vermemeyi tercih etmektedir. Bazı bankalar kredi notu düşük olanlara ya da gelir belgesi olmayanlara kredi veriyorsa da bunu ağır koşullarda yapmaktadır. Kefil gösterme ya da ipotek gösterme karşılığında kredi vermektedir.  Bu nedenle kredi notunuzun yüksek olması ve düzenli gelirinizin bulunması ya da gelirinizin olduğunu örneğin vergi ödeme makbuzlarıyla ya da düzenli fatura ödemelerinizle ispatlamanız halinde kolaylıkla kredi alabilirsiniz. Şimdi İş Bankası’nın verdiği krediler 2018 yılı için neler olduğuna yakından bakalım.

İş Bankası Anında Kredi 

İş Bankasının online bankacılığa özel hazırladığı bu kredi kampanyası ile şubeye gitmeye gerek kalmadan kredi başvurusu yapılmasına imkan tanımıştır. Kredinin detayları şu şekildedir:

 • Anında Krediye Başvuru: Krediye başvuru için İş Bankası’nın cep telefonu uygulaması olan İşCep veya İnternet Bankacılığını kullanmanız gerekmektedir. İşCep’e giriş yaparak ya da İş Bankası’nın resmi internet sitesine giriş yaparak bireysel kredilerden “anında kredi başvuru” seçeneğini tıklamak suretiyle karşınıza çıkan formu doldurmanız yeterli. Kredinin cevabı anında size bildirilecektir.
 • Ne Zaman Başvuru Yapılabilir: İnternet üzerinden başvuru yapıldığı için 7 gün 24 saat başvuru yapabilirsiniz. Yani internete eriştiğiniz her yerden krediye başvuru yapma imkanınız vardır.
 • Alınabilecek Maksimum Kredi Miktarı: Anında kredi ile alabileceğiniz maksimum kredi miktarı 25.000 TL’dir.
 • Vade Süresi: Kredi en fazla 48 ay süreyle çekilebilir. Kredinin ödenme şekli aylık taksitler halindedir.
 • Faiz Oranı: %1,49 olarak uygulanmaktadır.
 • Sigorta Yapma Zorunluluğu: Bu krediyi alan kişilere zorunlu olarak hayat sigortası yapılmaktadır. Sigorta miktarı alınan kredinin miktarına göre artmaktadır. Örneğin 25.000 TL için alınan kredilerde ortalama 159 TL sigorta ücreti alınmaktadır.
 • Kredi Tahsis Ücreti: Kredinin tahsisi için kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Örneğin 25.000 Tl kredi için 125 TL tahsis ücreti alınmaktadır.

Aşağıdaki tabloda 35 yaşında bulunan bir kişinin anında krediye başvurması halinde gelecek masraf, ödeyeceği kredi tutarı ve yıllık faiz oranını görebilirsiniz.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi

“Gerçekleştirmek istediğiniz hayaliniz ne olursa olsun İş Bankası size kredi vermeye hazır” sloganıyla yola çıkan İş Bankası, her türlü ihtiyacınız için uygun koşullarda ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadır. Cep telefonundan beyaz eşyaya, televizyondan tatile aklınıza gelen her ihtiyacınız için ihtiyaç krediniz İş Bankasında.

Kredinin detayları şu şekildedir:

 • İhtiyaç Kredisine Başvuru: Krediye başvuru için İş Bankası’nın cep telefonu uygulaması olan İşCep veya İnternet Bankacılığını kullanabilirsiniz. İşCep’e giriş yaparak ya da İş Bankası’nın resmi internet sitesine giriş yaparak bireysel kredilerden “anında kredi başvuru” seçeneğini tıklamak suretiyle karşınıza çıkan formu doldurmanız yeterli. Yine cep telefonunuzun mesaj bölümünden Nakit, TC Kimlik Numarası, Kredi Miktarı ve Aylık Gelirinizi yazarak 4402’ye mesaj göndererek başvuru yapabilirsiniz. Kredinin cevabı anında size bildirilecektir. Ayrıca dilerseniz en yakın İş Bankası şubesine giderek de kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
 • Ne Zaman Başvuru Yapılabilir: İnternet üzerinden ve SMS ile de krediye başvuru yapılabildiği için 7 gün 24 saat bu krediye başvuru yapabilirsiniz. Ancak şubeden kredi başvurusu yapılacak ise çalışma saatlerine dikkat etmelisiniz.
 • Alınabilecek Maksimum Kredi Miktarı: İhtiyaç kredisi kapsamında alabileceğiniz maksimum kredi miktarı 25.000 TL’dir.
 • Vade Süresi: Kredi en fazla 48 ay süreyle çekilebilir. Kredinin ödenme şekli aylık taksitler halindedir.
 • Faiz Oranı: %1,59 olarak uygulanmaktadır.
 • Sigorta Yapma Zorunluluğu: Bu krediyi alan kişilere zorunlu olarak hayat sigortası yapılmaktadır.
 • Kredi Tahsis Ücreti: Kredinin tahsisi için kredi binde 5 oranında tahsis ücreti alınmaktadır.
 • Başvuru İçin Gerekli Belgeler: Başvuru formu, nüfus cüzdanı veya sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi, gelir durumunu gösterir belge.

İş bankası ihtiyaç kredisi kapsamında eğitim kredisi, tüketici destek kredisi, emekli  kredisi de alabilirsiniz.

İş Bankası Anında Alışveriş Kredisi

İş Bankasının “www.hepsiburada.com” ve “www.genpa.com.tr” adreslerinden yapacağınız alışverişlerinize özel verdiği kredi kampanyası düzenlemiştir. Bu alışveriş sitelerinden yapacağınız alışverişlerinizi peşin parayla ödemek zorunda değilsiniz. İster cep telefonu ister beyaz eşya ister televizyon isterseniz başka bir ürün satın alın, yapacağınız alışverişleriniz tek bir başvuru ile 48 aya kadar taksitlendirilmektedir. Burada ihtiyaç kredisi tahsis edildiği için ihtiyaç kredisine ilişkin şartlar bu kredi için de geçerlidir.

İş Bankası Taşıt Kredisi

Sıfır ya da ikinci el araç almak isteyenler ancak elinde yeterli nakit parası olmayanlar için İş Bankası taşıt kredisi kampanyası düzenlemiştir. İş Bankası araç kredisi ile dilediğiniz araca kavuşabilir ve küçük taksitlerle kredinizi de uygun koşullarda ödeyebilirsiniz.

Kredinin detayları şu şekildedir:

 • Taşıt Kredisine Başvuru: Krediye başvuru için İş Bankası’nın cep telefonu uygulaması olan İşCep veya İnternet Bankacılığını kullanabilirsiniz. İşCep’e giriş yaparak ya da İş Bankası’nın resmi internet sitesine giriş yaparak bireysel kredilerden “taşıt kredisi başvuru” seçeneğini tıklamak suretiyle karşınıza çıkan formu doldurmanız yeterli. Yine İş Bankası’nın müşteri hizmetlerini arayarak taşıt kredisi talebinizi oluşturabilirsiniz. Kredinin cevabı anında size bildirilecektir. Ayrıca dilerseniz en yakın İş Bankası şubesine giderek de kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
 • Ne Zaman Başvuru Yapılabilir: İnternet üzerinden ve müşteri hizmetleri aracılığıyla başvuru yapılabildiği için 7 gün 24 saat bu krediye başvuru yapabilirsiniz. Ancak şubeden kredi başvurusu yapılacak ise çalışma saatlerine dikkat etmelisiniz.
 • Alınabilecek Maksimum Kredi Miktarı: Taşıt kredilerinde aracın değeri 100 bin TL’ye kadar ise araç değerinin %70’i kredi olarak verilmektedir. Aracın değeri 100 bin TL’nin üzerinde ise 100 bin TL’ye kadar olan kısım için %70, kalan kısım için ise %50 oranında kredi tahsis edilmektedir.
 • Vade Süresi: Kredi en fazla 48 ay süreyle çekilebilir. Kredinin ödenme şekli aylık taksitler halindedir.
 • Faiz Oranı: Sıfır kilometre ve ikinci el araçlar için %1,44 olarak uygulanmaktadır.
 • Sigorta Yapma Zorunluluğu: Bu krediyi alan kişilere İş Bankası’ndan 1200 TL karşılığında ve kredi süresi boyunca kasko sigortası yaptırmak zorundadır.
 • Kredi Tahsis Ücreti: Kredinin tahsisi için kredi binde 5 oranında tahsis ücreti alınmaktadır.
 • Başvuru İçin Gerekli Belgeler: Başvuru formu, nüfus cüzdanı veya sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi, gelir durumunu gösterir belge, sıfır km araçlar için araca ait proforma faturası, 2.el araçlar için ise satışı yapan kişiye ait son motorlu araç tescil ve trafik belgesi.
İş Bankası Konut Kredisi

Günümüzde peşin parayla konut almak oldukça zor. Para kazanmak ve kazandığınız para ile birikim yaparak ev almak istenmesi halinde yıllarca bu hayaliniz ertelemek zorunda kalabiliyorsunuz. Hayalinizi ertelemek yerine hemen bir ev sahibi olmak için İş Bankası konut kredisine başvuru yapabilirsiniz. Ancak şunu önemle belirtmeliyiz ki konut kredisi alırken kredi notunun yüksek olması ve düzenli gelirinizin olması gerekiyor. Aksi halde kredi başvurunuz ilk aşamada reddedilecektir.

 • Konut Kredisine Başvuru: Konut kredisine başvuru yapmak için size en yakın İş Bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir. Şubeye giderken alacağınız eve ait tapu bilgilerini de götürmelisiniz. Çünkü banka alacağınız evin krediye uygun olup olmadığı konusunda eksper incelemesi yapacaktır.
 • Ne Zaman Başvuru Yapılabilir: Krediye şubeden başvuru yapılabildiği için kredi başvurusu çalışma saatlerine dikkat etmelisiniz.
 • Alınabilecek Maksimum Kredi Miktarı: Konut kredilerinde konutun değerinin en fazla %75’ine kadar kredi verilmektedir. Ancak alınabilecek kredinin miktarı bu olsa da banka gelir durumunuzu da dikkate alarak maksimum krediyi vermeyebileceği gibi daha düşük miktarda da kredi tahsis edebilir.
 • Vade Süresi: Kredi en fazla 120  ay süreyle çekilebilir. Kredinin ödenme şekli aylık taksitler halindedir. Kimin zaman bankalar 240 ay süreyle de konut kredisi kampanyası yapabilmektedir. Bu husus ayrıca şubeyle görüşülmelidir.
 • Faiz Oranı: %1,21 olarak uygulanmaktadır.
 • Yapılandırma Oranı: Kredi yapılandırmalarında banka ana para borcunun %1’ini talep etmektedir.
 • Ekspertiz ücreti: 850 TL olup bu ücreti kredi alan ödeyecektir.
 • İpotek Tesis Ücreti: 110,63 TL’dir.
 • Sigorta Yapma Zorunluluğu: Bu krediyi alan kişilere İş Bankası’ndan 171,90 TL DASK primi ve 301 TL de konut sigorta primini ödemek zorundadır. Ayrıca krediyi çeken kişi hayat sigortası da yaptırmalıdır. Hayat sigortası bedeli de 1456,26 TL’dir.
 • Başvuru İçin Gerekli Belgeler: Başvuru formu, nüfus cüzdanı veya sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi, gelir durumunu gösterir belge, satın alınmak istenen konuta ait tapu kaydı.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın