Ücretsiz EFT, EFT Ücreti Almayan Bankalar

eft-ucreti-almayan-bankalar

Ücretsiz EFT, EFT Ücreti Almayan : Havale ve EFT en çok yapılan işlemlerdendir. EFT ücreti ne kadar gibi bir soruya EFT ücreti almayan bankalar müşterisiyseniz ücret ödemezsiniz. Yani bazı bankalar sundukları hizmetler ile ücretsiz EFT işlemi yapmanıza imkan veriyor. EFT ücreti almayan bankalar ile EFT işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz ve ücret ödemeniz de gerekmez.

EFT Ücreti Almayan Bankalar

Bankacılık işlemlerinden faydalanırken özellikle hesap işletim ücretleri ve kart aidatları kullanıcıların en çok şikayet ettiği konuların başında gelmektedir. Her banka kendi belirlediği tutarlarda yıllık kart aidatları almakta ve yapılan işlemler içinde hesap işletim ücreti kesmektedir. Özellikle, havale ve EFT işlemlerinde de alınan ücretler neticesinde, banka müşterileri bu konuda en cazip bankaları tercih etmeye başladı. Bazı bankalar yaptıkları kampanyalar ile birlikte herhangi bir havale ve EFT ücreti almadan müşterilerine hizmet vermektedir. Havale ve EFT ücreti almayan bankalar arasında Finansbank, HSBC, Bank ve TEB bulunmaktadır.

Finansbank

Finansbank, enpara.com uygulaması ile birlikte müşterilerine özel olarak herhangi bir hesap işletim ücreti, kart aidatı ve EFT ücreti almadan hizmet vermeye başladı. Bu uygulamasıyla kısa sürede çok yüksek bir müşteri sayısına ulaşan banka, her geçen gün müşteri kitlesini artırmaya da devam etmektedir. EnCard sahibi olarak hiçbir ödeme yapmadan masrafsız olarak kartınızı kullanabilirsiniz. Enpara’dan faydalanabilmek için kart başvurunuzu internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Yaptığınız başvuru sonucunda kartınız adresinize kadar getirilerek teslim edilmektedir.

ING Bank

ING Bank tarafından yapılan ING Günlük Paket uygulaması ile birlikte kart aidatı ve hesap işletim ücreti ödemeden kartınızı kullanabilirsiniz. İnternet üzerinden, telefon bankacılığından ve ATM üzerinden yapacağınız havale ve EFT işlemleri için herhangi bir kesinti olmamaktadır.

HSBC

HSBC’nin bu uygulamasından yararlanabilmek için bankaya 500 TL değerinde 3 adet otomatik ödeme talimatı verilmesi gerekmektedir. Verilen talimat ile birlikte havale ve EFT işlemlerini hiçbir ücret ödemeden gerçekleştirebilirsiniz.

CEPTETEB

Türk Ekonomi Bankası tarafından uygulanan CEPTETEB ile havale ve EFT işlemlerinizi ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. ATM’den alacağınız bilgi fişi içinde herhangi bir kesinti yapılmamaktadır.

YapıKredi –

Yapı Kredi Nuvo ile şubesiz bankacılık hizmeti sunuyor. Nuvo ile Enpara benzer bir çalışma sistemine sahiptirler. Nuvo da EFT için işlem ücreti alınmıyor. EFT işlemlerinizi Nuvo ile gerçekleştirebilirsiniz. Nuvo şubesiz bankacılık olduğu için internet üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Cepten EFT Ve Havale Nasıl Yapılır? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster