Ücretsiz HGS Alınan Bankalar

enkredi-hgs

Alınan Bankalar: bedava hgs veren bankalar ,hgs veren bankalar hangileri, hgs nereden alınır ve bankalardan ücretsiz HGS alınır mı sorularınızın cevaplarını yazımızda bulabilir, motosiklet kullanıcıları için de HGS kullanımı için ayırdığımız bölümü okuyabilirsiniz. HGS gçişlerde kullanılan bir sistemdir. Kullanımı ve nereden alacağınızı öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

HGS Nedir?

Teknolojinin gelişimi ile birlikte araç sahipleri de farklı alternatiflere ve fırsatlara sahip oldu. Özellikle, Hızlı Geçiş Sistemi olan HGS şehirlerarası yolculuklarda geçiş esnasında otomatik ödeme gerçekleştiren bir sistemdir. HGS sistemi PTT şubelerinden temin edilirken, 5 TL gibi bir fiyata sahip olunabilmektedir. PTT dışında HGS satan bankalar aracılığıyla da HGS sistemi alabilirsiniz.

?

HGS PTT şubelerinden alınabilir. Bu işlem için bir miktar ücret ödemeniz gerekiyor ki bu 5 TL’dir. Etiket fiyatı 5 TL ancak hızlı geçiş sistemi yani HGS kart için ödenecek kart ücreti ise 15 TL’dir. Ancak PTT şubesinden HGS almak zorunda değilsiniz. İşlem yaptığınız, sürekli kullandığınız banka da HGS veriyor olabilir ve yükleme işlemlerinizi de bu bankanızdan yapabilirsiniz.

Ücretsiz HGS Veren Bankalar

Bankalar, müşterilerine HGS sistemini ücretsiz olarak sunmaktadır. HGS satan bankalar arasında aşağıdaki gibi listelenebilir.

Ziraat Bankası

İş Bankası

Garanti Bankası

ING Bank

Halk Bank

Bankalar HGS kartlarını ücretsiz olarak verirken, aynı zamanda HGS kartları için her an her saniye bakiye yükleme işlemi de gerçekleştirmektedir.

Ayrıntılı ve güncel bilgi için bankanızın çağrı merkezini arayabilir ya da şubeye gidebilirsiniz.

Bankadan Otomatik HGS Ödeme

Bankalar, otomatik ödeme seçeneğiyle HGS bakiye yükleme işlemi gerçekleştirmektedir. HGS kartınızdaki bakiye yetersiz hale geldiğinde, bankalar aracılığıyla kartınıza tekrar yükleme yapılabilmektedir. Araç sahiplerinin talebi doğrultusunda aylık olarak ya da limit bitiminde otomatik ödeme talimatıyla bakiye yüklemesi yapılabilmektedir. HGS otomatik yükleme fırsatıyla, ödemelerinizi zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirebilir, hem zamandan tasarruf edebilir hem de bakiye yetersizliğinden dolayı sıkıntı çekmezsiniz.

Motosiklet Kullananlar İçin PTT HGS Kart

Motosiklet kullananlar içinde PTT HGS kart bir kullanım kolaylığı sunmaktadır. HGS için kullanılan etiket araba camına yapıştırılmaktadır, ancak motosikletler için böyle bir yapıştırma yeri bulunmadığından sorun olmaktadır ya da yağmur gibi hava koşulları nedenlerinden dolayı etiket etkilenebilmektedir.

PTT HGS Kart motosikletler için uygundur.  Bu kart gişeden veya köprüden geçiş yaparken kullandığınız montunuzun omuzlarında bulundurulabiliyor. Bu şekilde PTT HGS kart kullanarak geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca kaskınızın üst tarafına kaldırılarak da bu kartı kullanmanız mümkündür.

Araba kullananlar da PTT HGS Kart kullanabilirler. HGS için kullanılan etiketler bir defa yapıştırıldıktan sonra tekrar yerinden sökülürse kart artık kullanılmaz olur. Yani o etiketi sökmemelisiniz. Bu nedenle de araç alıp satarken HGS etiket sorunu yaşamamak için PTT HGS Kart kullanılabilir.

 

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın