UPT Nedir, UPT Çalışma Saatleri

upt-nedir

, : Ucuz yani UPT iletişim bilgisi ve UPT çalışma saatleri bilgilerini bulacağınız yazımzıda UPT’ye dair sıkça sorulan sorular hakkında bilgi alabilirsiniz. UPT’nin avantajları bulunmaktadır, örneğin alıcının ismine göre işlem yapabilirsiniz ve banka hesabı olması şarttır. UPT hakkında bilgi almak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Ucuz Para Transferi(UPT) Nedir? 

Para gönderimi konusunda son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz UPT, son zamanlarda en merak edilen konuların başında gelmektedir. Peki, ucuz para transferi yani UPT nedir? UPT, ucuz para transferi kelimelerinin kısaltmalarından elde edilen bir kelimedir. UPT ile hem yurtiçi hem de yurtdışından para transferi yapabilirsiniz. Hızlı, güvenli aynı zamanda daha az maliyetli olan bir para gönderim transferi olan UPT de isme gönderimi yapılan tutarlar anında karşı kişinin hesabına ulaşmaktadır. Bu özelliğiyle en hızlı şekilde para gönderimi yapılan sistemlerden birisidir. Para gönderme ve alma işlemlerini Aktifbank, PTT şubeleri ve MoneyPost ofisleri aracılığıyla yapabilirsiniz.

UPT’nin Özellikleri Nelerdir?

UPT ile para gönderebilmek için herhangi bir banka hesabına sahip olunması gerekmemektedir. Herhangi bir UPT noktasına giderek para transferi gerçekleştirebilirsiniz.

-Para göndereceğiniz kişinin ismine, kredi kartına veya banka hesap numarasına para gönderme işlemi yapabilirsiniz.

-İster TL, ister dolar isterseniz de Euro cinsinden para gönderimi yapabilirsiniz.

-Yurtiçinden yurtdışına yapılacak para transferlerinde anlaşmalı ülkelerde alıcıların ismine ve banka hesaplarına gönderim yapılabilmektedir.

Yurtdışından ise yurtiçine yapılan transferlerde, ülkemizde faaliyet gösteren tüm bankaların hesap ve kredi kartlarına gönderim yapılmaktadır. PTT, Aktifbank ve MoneyPost ofisleri üzerinden ise alıcıların direkt olarak ismine gönderim yapılabilmektedir. Hızlı, düşük masraflı ve güvenli bir para transfer işlemi olan UPT ile dilediğiniz zaman para gönderme ve alma işlemlerinizi gerçekleştirebilrisiniz.

UPT’nin avantajları şu kelimelerle ifade edilebilir; ucuz, hızlı, yaygın, farklı ve kolay.

UPT İptal Edilir Mi?

UPT işleminizi gerçekleştirdikten sonra iptal ettirmek isterseniz UPT Hizmet Noktası ile iletişime geçebilirsiniz. Alıcı parasını çekmediği zamana kadar UPT iptal işlemi yapabilirsiniz.

Kimler UPT Yapabilir?

UPT yapmak isteyenlerin banka hesabı olması şart değildir. Banka hesabınız olsa da olmasa da ülke mevzuatına göre UPT işlemini yapmak isteyenler reşit olmalıdır.

UPT ile alıcı olan kişinin banka hesabı olmaması sorun oluşturmaz. Alıcının ismine para göndermeniz mümkündür.

UPT iletişim için kullanabileceğiniz  0850 724 0 878 numarası ile telefondan ulaşmanız mümkündür.

UPT Çalışma Saatleri

Türkiye’de bulunan PTT şubeleri haftaiçi hizmet vermektedir ve hizmet saatleri 08.30-17.00 saatlerindeki mesai saatlerinde işlem yapabilirsiniz.

MoneyPOST Ofisler Haftaiçi ve Cumartesi : 08.30-19.00

MoneyPOST Ofisler Pazar ;10.00-17.00

Anlaşmalı ülkelerde yer alan ’nın çalışma saatleri hakkında ülkeye göre ve kuruma göre farklılık gösterdiği söylenebilir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın