Vakıfbank Bankomat Hesap No Nerede Yazar?

Vakıfbank hesap numarası kaç haneli ve kartın üzerinde nerede yazar yazımızda açıkladık. Hesap numarası ve IBAN numarası bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirirken kullanacağınız numaralardır. Vakıfbank Bankomat hesap no bir başka size para gönderme işlemi yapacaksa, biri size ödeme yapacaksa, alışveriş yaptığınız bir yerden iade işlemi yapılacaksa ya da ödeme işlemi yapacaksanız Vakıfbank hesap numarasını kullanmanız gerekecektir.

Vakıfbank hesap no ayrıca havale ve EFT işlemlerini ayrıca diğer ödeme işlemlerini doğru ve eksiksiz olarak yapılması için IBAN numarası gibi bilinmesi gereken bir numaradır.

Vakıfbank’ta vadeli hesap ya da vadesiz hesap açtırabilirsiniz. Hesap açma işlemi için Vakıfbank şubesine gidebilir ve kısa sürede hesap açtırabilirsiniz. Hesap açma işleminde sonra bu hesaba bağlı olan bir kartınız bulunuyorsa Vakıfbank Bankomat hesap no öğrenme işlemini kolaylıkla kartınızı kullanarak yapabilirsiniz. Peki Vakıfbank Bankomat hesap numarası kartın neresinde yazar?

 

Vakıfbank Bankomat kartı hesap no için kartınızın ön yüzüne bakın. Kartınızın ön tarafında 16 haneli olarak bulunan numaraya bakmalısınız. Daha açıklayıcı olması için TR ülke kodun sonrasında bulunan iki hanede kontrol basamakları anlamına gelir. Bu iki haneden sonra gelen 5 rakam ise banka kodunu ifade eder. Son 16 hane sizin Vakıfbank hesap numarası olarak kullanacağınız numaradır.

Telefon Bankacılığından Hesap No Öğrenme

Bankomat kartından Vakıfbank bankomat hesap numarası öğrenme işlemini doğru yaptığınızı düşünmüyorsanız ya da hesap numaranızı öğrenemediyseniz hesap no öğrenmenin bir başka yolu da bulunuyor. Vakıfbank telefon bankacılığı numarası olan 0850 222 0 724 numarasını arayabilirsiniz.

Vakıfbank telefon bankacılığını 7 gün 24 saat arayabilirsiniz. Telefon bankacılığı ile hizmet alabilmek için kart numarası, müşteri numarası ya da TC kimlik numarası bilgilerinden birini kullanmalısınız ve şifreyi girdikten sonra telefon bankacılığını kullanabilirsiniz.

Türkiye’nin her yerinden ve tüm operatörlerden Vakıfbank telefon bankacılığını alan kodu çevirmeden arayabilir ve bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz.

İnternet Şubesinden Hesap No Öğrenme

Vakıfbank internet bankacılığına kullanıcı ve şifre bilgileri ile giriş yapmalısınız. Bu bilgilere sahip olamadan internet bankacılığını kullanamazsınız. Giriş işleminizin ardından hesabınıza ait bilgiler internet bankacılığında bulunmaktadır.

İnternet şubesinde hesabınızla ilgili bilgiler arasında Vakıfbank Bankomat kart hesap numarası bilgisine de ulaşabilirsiniz.

IBAN numarasında hesap numarası öğrenmek de mümkündür. Ancak bu işlemi yaparken dikkatli olmasınız. Hesap numarasını ya da IBAN numarasını yanlış olarak öğrenirseniz ve bu yanlış numaralarla işlem yaparsanız gönderilen para bir başkasının hesabına gidebilir ya da bankanın havuzunda bekleyebilir. Yanlış yapılan işlem nedeniyle parayı geri almak isterseniz bu işlem de bir kaç gün sürebilir.

IBAN’dan Hesap No Bulma Nasıl Yapılır? yazımızdan daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bu nedenle havale, EFT gibi işlemleri yaparken numaraları doğru ve eksiksiz kullandığınıza dikkat edin. Ancak yine de yanlış bir işlem yaptıysanız hemen bankanın müşteri hizmetlerini arayarak yanlış işlem yaptığınızı belirtin.

Vakıfbank bankomat hesap no nerde yazar sorusuna kısaca kartın üzerinde yazdığını söyleyebiliriz. Sizde kart üzerinde bulunan numaralardan hesap numarasını öğrenebilirsiniz. İsterseniz Vakıfbank Bankomat kartı hesap no öğrenme için diğer seçenekleri de kullanabilirsiniz.

Hesap numaranızı öğrendikten sonra ödemelerinizi internet bankacılığını kullanarak da yapabilirsiniz. Ayrıca ödeme işlemleri için Vakıfbank şubelerini, ATM’leri tercih edebilirsiniz. Para gönderme, karşı tarafın size para göndermesi için IBAN numarasını kullanabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın