Vakıfbank Esnaf Kredisi KOBİDOST

Esnaf-kredisi-veren-bankalar-2015

Vakıfbank KOBİDOST: Vakıfbank esnafa halden anlayan kredi ve KOBİDOST destek  paketi ile esnaflara yönelik kredi vermektedir. Vakıfbank esnaf müşterileri için “Esnafa Halden Anlayan Kredi” ismi ile kredi vermektedir. Vakıfbank esanaflar için Mini Kredi ile 36 aya varan vade seçeneğiyle ve faiz oranıyla müşterilerine 20.000 TL’ye kadar kredi vermektedir. Ayrıca Standart kredi ile yine 36 aya varan vade seçeneğiyle ve faiz oranı ile müşterilerine 50.000 TL kredi verebilmektedir.

Vakıfbank’tan Esnafa Halden Anlayan Kredi

Esnafların alabileceği krediler genellikle esnaf odaları gibi yerlerden alınabilmekteydi. Ancak zamanla diğer bankalar da esnaflara yönelik kredi ürünleri hazırlamaya başladılar. Bu bankalardan biri de Vakıfbank. Vakıfbank’ın hesap ortada esnaf kredisi bulunmaktadır. Bu kredi 36 aya varan vade seçeneğine sahiptir. Ayrıca müşterilerine 50.000 TL’ye kredi vermektedir. Kredinin bankaya geri ödemesi ise üç ay ödemeden, üç ayda bir eşit taksitlerle, aylık eşit taksitlerle yapılabilmektedir.

Vakıfbank’tan esnaflar için aldıkları krediyi ödemek üzere 5 farklı geri ödeme yolu bulunmaktadır. Esnaf müşteriler krediyi çektikten sonra aşağıdaki seçeneklerden biri ile ödemeyi gerçekleştirebilirler.

 • 3 ayda bir ödemeli eşit taksitli
 • Aylık eşit taksitli ödeme
 • Değişken taksitli
 • 3 aya kadar ödemesiz dönemli
 • 1 yıl içerisinde 4 taksite kadar ertelemeli

Seçeneklerinden biri ile kredi taksitlerini ödeyebilirler.

Vakıfbank esnaf kredisinden faydalanmak isteyen kişiler Businesscard ve Kredili Bankomat ürünü almak zorunluluğundadırlar. Ayrıca Vakıfbank belirtilen tutarı ve vadeleri piyasaya göre değiştirebilir.

Vakıfbank KOBİDOST Esnaf Destek Paketi

Vakıfbank KOBİDOST Esnaf Destek Paketi’nden esnaf sanatkarlar yararlanabilmektedir. Bu esnaf paketi ile yapabilecekleriniz aşağıda listelenmiştir.

 • Bu paketten alınan kredi ile vergi, Bağkur ve SGK ödemelerini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Vakıfbank Emeklilik’ten hayat sigortası işlemlerini yapabilirsiniz ve aynı şekilde emeklilik işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.
 • Güneş Sigorta’dan sigorta ürünleri ile ilgili işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kambiyo işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz
 • Döviz ve efektif alış ve satış işlemleriniz için Vakıfbank KOBİDOST Esnaf Destek Paketi kullanılabilmektedir.
 • Vakıf Factoring ve Vakıf Leasing işbirliği ile Vakıfbank KOBİDOST Esnaf Destek Paketi kullanarak factoring-leasing işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank esnaflar için kredi verse de bu krediyi aldıktan sonra faiziyle birlikte daha fazlasını bankaya geri ödemek zorundasınız. Bu nedenle kredi almak yerine ihtiyaçlarınız için biriktirdiğiniz paranızı kullanabilirsiniz ya da bugünden biriktirmeye başlayabilirsiniz. Esnaflar krediyi ödemek için gelirlerinde belirli bir düzeni sağlamalıdır. Aksi halde ödenmeyen krediler için gecikme faizi uygulanmaktadır. Bir esnaf olarak krediyle, faizle uğraşmamak faiz nedeniyle daha fazla parayı bankaya ödememek için paranızı biriktirerek işlerinizi düzene koymanız ya da faizsiz bir borç almanız sizin için daha iyi olacaktır. Tavsiye edilen ve tercih edilmesi gereken bu şekilde borçsuz, ödeme sıkıntısı yaşamadan ve kredi notunun düşme derdi olmadan iyi bir esnaf olmaktır.

 

 

One Response

Tüm yorumları göster
 1. amsn-2
  13 Haziran 2016

Bir cevap yazın