Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama Ve Faiz Oranları

vakifbank

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama Ve Faiz Oranları:Vakıfbank farklı ihtiyaç durumları için seçeneklerini müşterilerine sunuyor. İhtiyaç kredisinin hesaplaması ve faiz oranı vade seçeneğine göre farklılık gösteriyor. Müşteriler paraya ihtiyaç duydukları zaman bu ihtiyaçlarını karşılamak için bankalara koşuyorlar ve kredi almak için başvuruda bulunuyorlar. Bankalar müşterilerin geçmişteki bankacılık işlemlerini de gözden geçirerek kredilerine onay ya da ret cevabı veriyor. Onay verilen krediler için ödeme süresi uzadıkça faiz oranı da değişiyor. Bankadan aldığınız parayı faiz nedeniyle daha fazla bir tutarda bankaya ödemek durumunda kalıyorsunuz. Bir de ödemeyi geciktirir ya da yapmazsanız gecikme faizi uygulanıyor ve borcunuz daha da artıyor, müşteriler ödeme konusunda sıkıntıya düşüyorlar. Bu nedenle kredi almak düşündürücü ve tamamen size kalmış bir seçenek.

başlığı altında tatil, eğitim, konut alımı gibi pek çok türde müşterilerine kredi veriyor. Vakıfbank müşterilerine verdiği kredi için ödeme süresini en fazla 36 ay olarak belirliyor. Eğer isterseniz Vakıfbank şubelerine giderek ilgili banka personeli ile ödeme planı da hazırlayabiliyorsunuz.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank’tan ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız elbette bankanın kredi vermek için istediği şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir. Banka kredi vermek için sizden belirli evraklar isteyecektir. Öncelikle şu iki şartı sağlıyor olmasınız. Bu şartlardan biri 18 yaşından büyük olmak diğeri ise aylık gelirinizin yarısı yani %50 si ile bankadan aldığınız krediyi ödeyecek yeterliliğe sahip olmanızdır. Bu iki koşulu sağlıyorsanız Vakıfbank İhtiyaç Kredisi’ne başvurabilirsiniz.

Vakıfbank Güncel Kredileri

Vakıfbank müşterilerine bireysel kredi ürünleri sunmaktadır. Bu ürünler aşağıdaki gibi listelenebilir.

 • Taksitli İhtiyaç Kredisi
 • İpotek Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredisi
 • Otomobil Rehni Karşılığı İpotekli İhtiyaç Kredisi
 • Bireysel İşyeri Kredisi
 • Arsa İpoteği Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank Hızır 7/24 Özellikleri Nelerdir?

Vakıfbank hızır 7/24, bir bireysel kredi ürünüdür. Bu kredinin limitinizi siz artırabilirsiniz. Kredili Bankomat-7/24 limitiniz olmasa da sizin kredi almanıza izin vermektedir. Maaşınızı Vakıfbank’tan alsanız da almasanız da bu krediyi kullanabilirsiniz. Vakıfbank Hızır 7/24 ile krediye başvurduktan sonra krediyi Vakıfbank ATM’sinden alabilirsiniz.

Vakıfbank Hızlı Bitirme Kredisi

Vakıfbank Hızlı Bitirme Kredi inşaat sektöründe kullanılan bir kredi şeklidir. Eğer yaptırdığınız inşaat gerçekleşme seviyenizin yüzdelik olarak aralığı %20 – %80 ise Vakıfbank’tan kredi alabilirsiniz. Bu kredi düşük faizli Bankomat-7/24 Kredisi gibi alınabilir. Bankomat-7/24 kredisindeki dilimler biçiminde hızlı bitirme kredi kullanabilirsiniz.

-Yaptırdığınız inşaat boyunca Vakıfbank’tan alacağınız “Hızlı Bitirme Kredisi” için ödeyeceğiniz aylık faizlerdir. Aradan zaman geçip inşaatınız bittikten sonra Vakıfbank’a olan kredi borcunuzu üyelere paylaştırabilirsiniz.

-Kooperif inşaatları için Vakıfbank’ın belirttiği bir şart da inşaatın belediye sınırları içerisinde olması gerektiğidir.

VakıfBank Taksitli İhtiyaç Kredisi

 • VakıfBank Taksitli İhtiyaç Kredisi için 12 ay ödeme süresine uygulanan faiz oranı %1.75’tir.
  VakıfBank Taksitli İhtiyaç Kredisi için 24 ay ödeme süresine uygulanan faiz oranı %1.75’tir.
  VakıfBank Taksitli İhtiyaç Kredisi için 36 ay ödeme süresine uygulanan faiz oranı %1.75’tir.

VakıfBank Evlilik Kredisi

 • VakıfBank Evlilik Kredisi için 12 ay ödeme süresine uygulanan faiz oranı %1.55’tir.
  VakıfBank Evlilik Kredisi için 24 ya da 36 ödeme süresi bulunmuyor.

VakıfBank Eğitim Kredisi

 • VakıfBank Eğitim Kredisi için 12 ay ödeme süresine uygulanan faiz oranı %1.55’tir.
  VakıfBank Eğitim Kredisi için 24 ya da 36 ödeme süresi bulunmuyor.
VakıfBank İpotek Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredisi
 • VakıfBank İpotek Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredisi için 12 ay ödeme süresine uygulanan faiz oranı %1.30’dur.
  VakıfBank İpotek Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredisi için 24 ay ödeme süresine uygulanan faiz oranı %1.30’dur.
  VakıfBank İpotek Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredisi için 36 ay ödeme süresine uygulanan faiz oranı %1.30’dur.
Kartı Borç Transferi Kredisi
 • Vakıfbank Kredi Kartı Borç Transferi Kredisi için 12 ay ödeme süresine uygulanan faiz oranı %1.37’dir.
  VakıfBank Kredi Kartı Borç Transferi Kredisi için 24 ya da 36 ödeme süresi bulunmuyor.

Vakıfbank müşterilerine ihtiyaç kredisi olarak farklı türlerde farklı ihtiyaçlara yönelik kredi sunmaktadır. Ancak aldığınız krediyi bankaya faiziyle birlikte daha fazla miktarda ödemek zorundasınız. Ayrıca ödemelerinizi geciktirirseniz ya da yapmazsanız da icraya kadar uzanan sıkıntılar yaşanabilmektedir. Banka geciken ödemeleriniz için borcunuza faiz uygulaması yapar ve daha da ödemezseniz avukatlar devreye girmektedir. Kredi alarak borçlu bir döneme girmiş olacaksınız ve aylarca borçlu kalacaksınız. Kredi almak pek iyi bir seçenek gibi görünmüyor.Bu nedenle kredi almadan önce çok iyi düşünmek, uzak durmak ve gelirinize göre bir yaşam standardı belirlemek sizin için en iyi yol olacaktır.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın