Vakıfbank Kredi Başvurusu Sonucu Öğrenme Ve Takip

kısaca

Başvurusu Sonucu Öğrenme Ve Takip: ‘tan kredi başvurusu yaptıktan sonra sonucu öğrenme için farklı yollar vardır ve kredinizi takip edebilirisiniz.Vakıfbank taşıt, konut, ihtiyaç kredilerini müşterilerine sunmaktadır. Bu kredilerden birine başvuru yaptınız ve artık cevap bekliyorsunuz. Vakıfbank kredisine başvurduktan sonra sonucunuzun olumlu mu yoksa olumsuz mu sonuçlandığını öğrenmek için birkaç yol bulunmaktadır. Vakıfbank kredi sonucunuzu öğrenmek için herhangi bir Vakıfbank şubesine giderek TC kimlik numaranız ile kredinizin sonucu hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Vakıfbank telefon bankacılığı ile de kredi sonucunuzu sorgulatabilirsiniz. Bu sorgulamaları nasıl yapacağınız yazımızda açıkladık.

Vakıfbank SMS (Kısa Mesaj) Kredi Sonucu Öğrenme

Vakıfbank kredi başvurunuzun sonucunu sms yani telefonunuza gelecek olan mesaj ile öğrenebilirsiniz. Bu işlem için yapmanız gereken cep telefonunuzun mesaj bölümüne girerek ONAY yazdıktan sonra bir boşluk bırakıp BAŞVURU NUMARANIZI yazdıktan sonra bu mesajı 5724 numarasına kısa mesaj olarak göndermelisiniz. Cep telefonunuza 5 dakika kadar kısa bir süre içerisinde Dokunmatik Web Başvuru sonucu gelmiş olacaktır.

Örnek Başvuru Sonucu Öğrenme Mesajı : ONAY 1234567

Vakıfbank Müşteri hizmetleri Kredi Başvuru sonucu Öğrenme

Vakıfbank müşteri hizmetlerini arayark kredi başvurunuzun olumlu ya da olumsuz sonuçlandığını öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerken 0850 222 0 724 numarasını aramaktır. Bu numarayı aradıktan sonra Vakıf Bank müşteri hizmetlerinden kredi sonunuzu öğrenebilirsiniz.

Vakıfban Bireysel Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Vakıfbank Bireysel Kredi başvurularınız için Vakıfbank BİREYSEL KREDİ BAŞVURU SORGULAMA ekranına internet üzerinden girmelisiniz

Vakıfbank Bireysel Kredi başvuruları ekranındaki bireysel kredi başvuru sorgulama sayfasına girdikten sonra TC Kimlik numaranızı ve cep telefon numaranızı girmelisiniz. Bu alanları doldurmanız zorunludur. Bu bilgileri sisteme girip devam butonuna bastıktan sonra Vakıfbank Bireysel kredi başvuru sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Kredinizin durumunu öğrenebilirsiniz.

Bu işlemleri yaparken bankanın resmi internet sitesinde olduğunuza dikkat etmelisiniz.

Vakıfbank Şubeden Kredi Sonucu Öğrenme

Vakıfbank kredisine başvurunuzu yaptıktan sonra kredi alabilecek misiniz, sonucunuz olumlu mu yoksa olumsuz mu sonuçlandı öğrenmek şubeye gidebilirsiniz. Vakıfbank kredi başvurunuzu sorgulamak için şubeye gittiğinizde sizde ad soyad, cep telefonu ve TC kimlik no istenecektir. Bu bilgileri Vakıfbank’taki ilgili personele verdiğinizde kredinizin sonucu öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank Onaylandı, Ne Yapmalıyım?

Vakıfbank kredisine başvurunuz olumlu sonuçlandığında yapmanız gereken kredinize olumlu cevap geldikten sonraki 10 iş günü içerisinde işlemlere başlamalısınız. Vakıfbank şubelerinden birine giderek krediyi alabilirsiniz. Ancak 10 iş günü süresini geçirirseniz ve Vakıfbank’a gitmezseniz krediniz iptal olmaktadır. Krediniz iptal olursa tekrar başvuru yapmanız gerekir. DOKUNMATİK WEB kullarak Vakıfbank kredi başvurunuzu tekrarlamalısınız.

Vakıfbank Kredi Detay Bilgilendirme

Vakıfbank kredisine başvurunuzu yaptıktan sonra krediniz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Vakıfbank’ın resmi internet sitesine girdikten sonra bankanın ana sayfasında yer alan “Bireysel” seçeneğine tıklamalısınız. Bireysel menüsünün altında yer alan “Bireysel Krediler” seçilmelidir. Bireysel kredileri tıkladıktan sonra bir sayfa açılacaktır. Açılan sayfada Vakıfbank’ta verilen kredi türleri yer almaktadır. BU krediler taşıt kredisi, konut kredisi, ihtiyaç kredisi gibi kredilerdir. Bu penceredeki ilgili krediyi tıklayarak daha detaylı bilgi alabilirisiniz.

Kredi başvurusu yapmak kolay gibi görünse de kredi ödemeleri konusunda birkaç nokta dikkat çekmektedir. Öncelikle bankadan aldığınız krediden daha fazlasını faiz nedeniyle bankaya ödemek zorundasınız. Eğer ödemelerinizi geciktirir ya da yapmasanız kedi borcunuza gecikme faizi uygulanmaktadır. Ayrıca bu durumlar kredi notunuzun da düşmesine neden olmaktadır.

Eğer krediyi ödeyecek kadar düzenli bir gelire sahipseniz bu k parayı biriktirerek faizsiz bir şekilde yani bankaya daha fazla para ödemeden istediklerinize sahip olabilirsiniz. Hem böylece faiz için ödeyeceğiniz tutarı kar etmiş olursunuz. Paranızı bir süre biriktirdikten sonra aylarca borçlu kalamadan istediklerinize kavuşabilirsiniz. Size tavsiye edilen ve seçilmesi gereken yol budur. Kredisiz, gecikme faizsiz, bankaya daha fazla para ödemeden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın