Vakıfbank Kredi Notu Öğrenme Nasıl Yapılır

vakıfbank kredi notu öğrenme

Nasıl Yapılır: bireysel öğrenme, sorgulama, risk raporu kredi notu öğrenme işlemlerini SMS ve diğer seçenekler ile nasıl gerçekleştireceğinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz. Kredi notunuzu kolay ve hızlı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız ve Vakıfbank müşterisiyseniz aşağıdaki seçneklerden biriyle kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Risk Raporu Nedir?

Risk Raporu bir kişinin ya da bir kurumun kullanmış olduğu kredi ya da kredi kartı için yaptığı ödemelere dair kayıtların bulunduğu raporun ismidir. Risk raporu KKB (Kredi Kayıt Bürosu) tarafından kişiye göre hazırlanmaktadır.

Risk raporu ile geçmişte aldığınız ve ödemeler yaptığınız kredi taksitlerinizle ilgili bilgiler bulunmaktadır. Aynı durum kredi akrtı borçlarınızın ödemesi için de geçerlidir. Risk raporunuza bakarak geçmiş bankacılık işlemlerinizle ilgili iyi, sadık ya da ödemelerde sorun yaşayan biri olduğunuz hakkında fikir edinebilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Notu Öğrenme

Vakıfbank müşterilerine kredi notunu öğrenme fırsatı sunuyor. Vakıfbank, Kredi Kayıt Bürosu’nun risk raporlarını ekranlarıyla sistemine taşıyarak kredi notunu öğrenme fırsatı tanıyor. Vakıfbank kredi notu öğrenme işlemleri için internet şubesi ve SMS yöntemi kullanılmaktadır. Elektronik rapor sistemine üye olunup, en yakın Vakıfbank şubesinin ziyaret edilmesi halinde kredi notunun öğrenilmesi son derece basit bir işlemdir.

Vakıfbank SMS İle Risk Raporu

Elektronik rapor sistemine üyelik işleminin sonrasında Vakıfbank şubelerini ziyaret etmeden de SMS sorgulaması yapabilirsiniz. Vakıfbank Risk raporu sorgulaması için “RISKIM” yazıp boşluk bırakıp T.C. kimlik numaranızı ya da vergi kimlik numaranızın son 4 hanesini yazarak 4552’ye mesaj gönderebilirsiniz. Bu kısa mesaj yoluyla kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notunuz düşükse eğer, kredi notu yükseltme yöntemlerini kullanarak kredi notunuzu ilerleyen dönemlerde yükseltebilirsiniz. Elektronik rapor sistemi (ERS) hakkında ve kredi notu sorgulama işlemleriyle ilgili aklınıza takılan tüm sorular için Kredi Kayıt Bürosu hizmet hattı olan 444 4 552 numarası ile telefondan da bilgi alabilirsiniz.

Vakıfbank Şubeden Kredi Notu Öğrenme

Vakıfbank müşterisiyseniz bankanın şubesine giderek kredi almaya uygun olup olmadığınızı ilgili personel ile görüşerek kredi notunuz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Bankalar müşterilerine kredi vermek için belirli kontroller yapmaktadırlar. Örneğin müşteri kara listede mi, kredi notu düşük mü gibi bilgilere bakarak kredilerine onay verilirler. Sizde bu şekilde kredi notunuzu Vakıfbank Şubesi’ nden öğrenebilirsiniz. Ayrıca yine bankanın şubesinden de kredi risk raporunuzu alabilirsiniz.

Vakıfbank kredi notu sorgulama işleminizi bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kredi notunuz düşükse yükseltmek için borçlarınızı ödeyebilir ve bir süre kredi çekmeyerek borçlarınızı tamamen bitirdikten sonra kredi notunuzun yükseltmesini sağlayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın