Vakıfbank Kredili Bankomat Açma Ve Faiz Oranları

vakifbank-kredili-bankomat

Vakıfbank Açma Ve : Vakıfbank’a Kredili Bankomat hesabı başvurusu yaptıktan sonra onayın ardından hesabınızı kullanabilir, sonrasında limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Kredili bankomat ile otomatik ödeme talimatı verilen su, elektrik gibi faturalar hesabınızda para kalmasa bile ödenmektedir. Peki Vakıfbank’ın bu hesabı nedir, ne için kullanılır ve faiz oranı nedir? Sorularınızın cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Vakıfbank Kredili Bankomat Hesabı Nasıl Açılır?

Vakıfbank üzerinden bankomat hesabı açmak isteyenlerin bankada mevcut bir hesabı yoksa eğer, en yakın Vakıfbank şubesine giderek başvuru yapması gerekmektedir. Nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve adres bilgilerini gösteren belge ile bankaya başvuruda bulunmanız halinde banka uygun görmesi halinde kredili bankomat hesabı açmaktadır.

Vakıfbank Kredili Bankomat Nedir?

Vakıfbank Kredili Bankomat ile vadesiz mevduat hesabınız ile hesabınızda yeteri kadar nakit olmasa da limitiniz kadarıyla fatura ödemesi, EFT, Havale gibi bankacılık hizmetlerinden devam edebileceğiniz bir kredi şekli olarak ifade edilebilir. Limitiniz kadar hesabınızda para olmasa da para çekmeniz mümkündür.

Vakıfbank Kredili Bankomat Nasıl Kullanılır?

Nakit ihtiyacının olduğu zamanlarda en çok yararlanılan bankacılık ürünü kredilerdir. Krediler genel olarak yüksek tutarlar için çekilmektedir. Düşük tutarlı nakit ihtiyaçlarda ise kredi kartlarından nakit avanslar çekilmektedir. Ancak, faiz oranlarıyla birlikte bu oldukça maliyetli olmaktadır. Vakıfbank, düşük tutarlı ihtiyaçlar için kredili bankomat hesabıyla müşterilerine ayrıcalıklar sunmaktadır. Vakıfbank kredili bankomat nedir? Nasıl kullanılır? Sorularına cevap verecek olursak, bu hesap ile nakit ihtiyacınızın olduğu zamanlarda banka tarafından tanımlanan ek hesabınızdan nakit çekim yapabilirsiniz.

Esnek hesap, ek hesap ve eksi bakiye olarak da isimlendirilen bu hesaptan günün her saatinde para çekimi yapabilirsiniz. Bu hesabınızda artı bakiyeniz olmamasına rağmen eksi olarak tanımlanan limit üzerinden para çekimi yapabilirsiniz. Kredili bankomat hesabınız ile otomatik ödeme talimatları da verebilir ve fatura tarihlerinizi takip etmeden faturalarınızın hesabınız üzerinden ödenmesini sağlayabilirsiniz. Faturalarınız hesabınız üzerinden günü geçmeden ödenirken, fatura ödemeniz için eksi hesabınıza borçlarınız. Ödenen tutarlar için hesabınıza yatıracağınız para ile borcunuzu ödeyebilir ve bakiyenizi sıfırlayabilirsiniz.

Vakıfbank Kredili Bankomat Faiz Oranları

Kredili bankomat hesabında banka tarafından şuanda uygulana faiz oranları %1,80 ile %2,02 arasında değişmektedir.

Bu oranlardan yola çıkacak olursak 1000 TL’lik bir tutarı bankomat hesabınızdan çektiğinizde banka tarafından günlük ortalama 1 TL bir faiz işlemektedir. Ay sonunda ödeyeceğiniz faiz oranı 20 ile 30 TL arasında olmaktadır. Erken ödeme yapmanız halinde ise ödeyeceğiniz tutar daha düşük olmaktadır.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın