Yapı Kredi 3D Secure Kayıt Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi 3D secure açma yani kayıt işlemini nasıl yapacağınızı yazımızda adım adım açıkladık. 3D Secure başvuru için bankanın resmi internet sitesini kullanmanız gereklidir. Yapı Kredi kredi kartı ya da diğer Yapı Kredi kartlarınız için bu adımları uygulayabilirsiniz. Pekki 3 boyutlu güvenlik sistemi nedir ve siz 3D Secure açtırma için nasıl kayıt yaptırabilirsiniz detaylar yazımızda.

 

Yapı Kredi 3D Secure Sistemi Nedir?

3D Secure yani 3 Boyutlu güvenlik sistemi, internet üzerinden yapacağınız alışverişlerin güvenli olarak gerçekleşmesine yardımcı olan bir sitemdir. 3 boyutlu güvenlik sistemi ile 3 nokta arasında bilgi akışı olduğu söylenebilir. Müşteri, banka ve satın alma işleminin yapıldığı iş yeri arasında bilgi akışı gerçekleşmektedir. Bu bilgi akışı özel şifre ve anahtarlardan oluşur.

İnternetten güvenli alışveriş yapmak için kullanılan bu şistemi kullanan işyerlerinden alışveriş yapıldığında kart sahibi olan kişi alışverişini gerçekleştirirken bankanın güvenli ortamında 3D secure şifresini kullanarak ödeme işlemini gerçekleştirmektedir.

Alışverişinizin ödemesini ayaprken bankada kayıtlı bulunan cep telefonu numaranıza tek kullanımlık olan Akıllı SMS gelmektedir. Akıllı SMS ile alışverişinizi güvenle tamamlayabilirsiniz.

3D SecureWorldcard Visa için “Verified By Visa” olarak karşınıza çıkacaktır. 3D Secure Worldcard MasterCard için “SecureCode” güvenceleriyle karşınızda görmeniz mümkündür.

Yapı Kredi 3D Secure Kayıt

Yapı Kredi Bankası’nın müşterisi olarak sisteme kayıt yaptırmak kısa süreli ve kolay bir işlemdir. Yapı Kredi 3D Secure nasıl kayıt olunur diyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

1-Worldcard.com.tr adresine yani Yapı Kredi Bankası’nın World Card resmi internet sitesine girin.

2-Üst bölümdeki menüde yer alan WORLD’ü TANIYIN bağlantısının üzerine gelin ve açılan menüde WORLD ile GÜVENLİ ALIŞVERİŞ bağlantısını tıklayın.

3-Yönlendirildiğiniz sayfada alt bölümde yer alan 3 BOYUTLU GÜVENLİK SİSTEMİ bağlantısına tıklayın.

4- Yapı Kredi 3d secure üye ol işlemi için açılan bölümde yer alan HEMEN BAŞVUR butonuna tıklayın.

5-Butona tıkladıktan sonra ekranda yeni bir pencere açılacaktır. Bu pencerede sizden kartınızın son 4 hanesi, kart şifresi, güvenlik kodu ve ad soy ad gibi bilgileriniz istenecektir.

6-İstenilen bilgileri doğru ve eksiksiz olarak girdikten sonra ONAYLA butonuna tıklayın ve işleminizi tamamlayın.

Yapı Kredi 3D secure tanımlama işlemini bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlemleri yaparken bankanın resmi internet sitesini kullandığınıza ve işlemi güvenli olarak gerçekleştirdiğinize dikkat etmeniz önerilir.

Kayıt işlemi sırasında isterseniz kişisel güvenlik mesajınızı oluşturma işlemine kendir belirleyeceğiniz bir mesaj ile değiştirmeniz de mümkündür.

Yapı Kredi Play Kart 3d secure kayıt işlemi için de bu adımları uygulayabilirsiniz. Yapı Kredi 3d secure aktif etme için üyeliğinizi gerçekleştirirken Yapı Kredi Bankası’ndan olan kredi kartlarınız için tüm kartlarınıza tanımlama işlemi yapmanız şart değildir. Bir kart için üyelik işlemini tamamladığınızda diğer Yapı Kredi kartlarınız varsa onlar için de üyelik işlemi gerçekleşmiş olmaktadır.

Yapı Kredi Akıllı SMS Nedir?

Yapı Kredi Akıllı SMS sistem tarafından gönderilen bir mesajdır ve bankada bulunan güncel cep telefonu numaranıza gönderilmektedir. Bu SMS tek kullanımlıktır ve onay şifresidir. Akıllı SMS gönderildiğinde ise ücret alınmamaktadır.

Yapı Kredi 3d secure şifresi gelmiyor sorununu yaşıyorsanız bankanın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Ayrıca Yapı Kredi 3D Secure telefon numarası yani sizin cep telefonu numaranız bankada güncel olarak sistemde yer almıyorsa bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın