Yapı Kredi Alışveriş Kredisi Başvuru ve Hesaplama

Ekran Alınssssssstısı

ve Hesaplama: alış veriş kredisi, yapı kredi hesaplama, yapı kredi alışveriş kredisi başvuru işlemini nasıl gerçekleştireceğinizi ve alışveriş kredisinin ne olduğunu  yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz. Ülkemizin köklü bankalarından Yapı Kredi alışveriş ihtiyaç kredisi ile verdiği hizmete bir yenisini daha ekledi. Tüm peşin alışverişleri taksitlendirme olanağı sunan banka tarafından, yaptığınız tüm peşin alışverişleri düşük faiz oranlarıyla masrafsız olarak taksitlendirebilirsiniz. Yapı Kredi üye iş yerlerinde yapılan tüm alışverişlerinizi en yakın Yapı Kredi şubelerinde alışveriş kredisi adı altında taksitlendirebilirsiniz.

Yapı Kredi Örneği

Konuyu örnekle açıklamak gerekirse, Yapı Kredi alışveriş ihtiyaç kredisi kapsamında 2000 TL’lik bir işlem için 12 ay vadeli olarak %1,37 faiz oranından yararlanabilirsiniz. Kredi için aylık olarak 185 TL taksit ödemesi bulunmakta ve kredinin maliyeti 2.220,12 TL olmaktadır. 20.000 TL’lik alışverişler için ise 24 aylık vadeler için %1,31 faiz uygulanmaktadır. Aylık olarak 1.006,85 TL taksit ödemesi yapılırken, toplamda 24.164,40 TL maliyet oluşmaktadır.

Yapı Kredi Alışveriş Kredisi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Yapı Kredi alışveriş kredisi ihtiyaçlarınızı karşılamak için iki seçenek sunan bir kredi türüdür. İsterseniz kartınızda harcamaları peşin olarak yaptıktan sonra alışveriş kredisini kullanabilirsiniz, isterseniz de alışveriş kredisini kullanıp sonra işlem yapmayı seçebilirsiniz.

Önce alışveriş için kredi kartınızı kullanarak harcamalarınızı peşin olarak tamamlayın. Sonrasında ise alışveriş kredinizi kullanabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirirken hesap kesim tarihinizden daha önceki bir tarihte Yapı Kredi Bankası şubesine giderek alışveriş kredinizi kullanabilirsiniz. Ayrıca yalnızca Yapı Kredi POS’u olan ve Üye iş yeri olan yerlerden yapacağınız alışverişlerde Alışveriş kredisi tahsis edilebiliyor.

Alışveriş Kredisini aldıktan sonra harcamalarınızı yapmak istiyorsanız kredi kartınızın limiti için bloke uygulaması yapıldıktan sonra, siz kredilerinizin düzenli olarak ödemelerinizi yaptığınızda aylık olarak ödenen taksit miktarı içerisinde bulunan anaparanın tutarında limitinize uygulanmış olan bloke uygulaması üzerinden kaldırılmaktadır.

Yapı Kredi Alışveriş Kredisi için Gerekli Belgeler

-Gelir durumunu gösteren belge
-Nüfus cüzdanı fotokopisi
-Son üç ay içersinde düzenlenmiş olan elektrik, su, doğalgaz ve telefon gibi faturaların aslı ya da üç ay içerisinde alınmış olan adres bilgilerini gösteren ikametgâh belgesi
Başvuru işlemlerinizi ise en yakın Yapı Kredi şubelerini ziyaret ederek yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Alışveriş Kredisine Nasıl Başvurulur?

Yapı Kredi bireysel ihtiyaç kredilerinden olan alışveriş kredisi için Yapı Kredi bankasının herhangi bir şubesine giderek başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Daha fazla ve ayrıntılı bilgi için Yapı Kredi müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın