Yapı Kredi ATM’den Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

yapi-kredi-kartisiz-para-cekme

Yapı Kredi ATM’den Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır? : Yapı Kredi Cebe Havale ile para gönderme, para yatırma işlemi yapabilirsiniz. Yapı Kredi ATM para çekme limiti kadar para çekebilirsiniz. Sonrasında karşı taraf Yapı Kredi kartsız para çekme işlemi yapabilir. Yapı Kredi Bankamatiği ile cep telefonuna gönderilen kod kullanılarak para çekilebilir.

Yapı Kredi bankamatikten kartsız para çekme işlemi yapabilirsiniz. Yapı Kredi ATM’den kartsız para çekmek için Yapı Kredi Bankası müşterisi olmanız şart değildir. Bu nedenle Yapı Kredi bankamatik kartı sahibi olmasanız da bankamatikten kartsız işlemler menüsü ile para çekebilirsiniz.

Yapı Kredi Cebe Havale kullanılarak bir başkasına para gönderilebilir. Yapı Kredi Cebe Havale ile para gönderme için hesap numarası, IBAN gibi bilgilere gerek kalmamaktadır. Yapı Kredi Cebe Havale ile para gönderme işlemini para gönderilecek olan kişinin cep telefonu numarası girildikten sonra para gönderme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Cebe Havale para gönderme işlemi için Yapı Kredi internet şubesi ya da Yapı Kredi mobil şube kullanılabilir. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık ile para gönderme için giriş şifresi gereklidir. Parayı gönderdikten sonra karşı taraf para çekme işlemi yapabilir.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Şifre Alma ve Giriş yazımızdan şifre alma ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Yapı Kredi Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi müşterisi olsanız da olmasanız da karşı tarafın size gönderdiği parayı Yapı Kredi Bankası ATM’den kartsız para çekme işlemi yapabilirsiniz. Öncelikle karşı tarafın size parayı göndermiş olması gerekiyor. Karşı tarafın para gönderme sırasında parayı çekecek kişinin cep telefonu numarasını doğru olarak formda girmesi gerekmektedir.

Parayı gönderen kişi doğru bir şekilde para gönderme işlemini yaptıktan sonra size gönderilen parayı nasıl çekeceğinizi adım adım anlatalım. Öncelikle Yapı Kredi ATM’sine gitmelisiniz. 5 adımda Yapı Kredi ATM’den kartsız para çekme;

1-Yapı Kredi ATM’sine gidin ve ekrandaki menüleri görüntüleyin.

2-Yapı Kredi ATM ekranın Kartsız İşlemler Menüsü’nü seçin.

3-TC Kimlik Numarası, Cep telefonu numarası para çekme işlemi için girilmelidir.

4-Ayrıca cep telefonuna para çekme işlemi için mesaj ile gönderilmiş olan güvenlik kodu ve gönderilen tutar da tuşlanmalıdır.

5-Sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde yapın. Yapı Kredi Bankası kartsız para çekme adımları ile artık paranızı çekebilirsiniz.

Yapı Kredi ATM kartsız para çekme işlemi bu şekilde yapılmaktadır. Yapı Kredi bankamatik ile Yapı Kredi müşterisi olmanız para çekmeniz için şart değildir. Karşı taraf size parayı gönderdikten sonra cep telefonunuza gelen güvenlik kodunu kaybetmeyin. Bu kod ile kartsız para çekme işlemi yapmanız mümkün olacaktır.

Yapı Kredi kartsız işlemle para çekme için Yapı Kredi bankamatiğini kullanmanız gereklidir. Yapı Kredi kartsız işlem menüsünden adımları takip ederek gönderilen parayı çekebilirsiniz.

Yapı Kredi işlem limit için verilen bilgilere bakıldığında Yapı Kredi Cebe Havale limiti 1.000 TL’dir. Yapı Kredi Cebe Havale işlem limiti bu şekildedir. Yapı Kredi Cebe Havale için kullanılan para birimi ise TL’dir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster
  1. Pingback: Yapı Kredi Günlük Para Çekme Limiti 24 Şubat 2017

Bir cevap yazın