Yapı Kredi Bankası Kredi Başvurusu ve Sonucu Sorgulama

Ennnkran Alıntısı

Yapı Kredi Bankası ve Sonucu Sorgulama: YapıKredi Bankası çeşitli yollardan kredi başvurusu kabul etmektedir. Ayrıca sms ile kredi sonucu sorgulamanızı yapabilir, kredinizin durumunu öğrenebilirsiniz. Yapıkredi Bankası müşterilerine çeşitli krediler sunmaktadır. Yapı Kredi Bankası konut, taşıt, ihtiyaç kredisi nedeniyle bankacılık işlemleri yapılan önde bankalar arasındadır. Yapıkredi Bankası’nın bu kredilerini almak için çeşitli yollar bulunmaktadır. SMS ile Yapı Kredi Bankası’nın kredilerine başvurabileceğiniz gibi, bankanın şubelerinden birine giderek de kredi başvurusu yapılabiliyor. İşte Yapı Kredi Bankası’nın kredilerine başvurma yolları.

Yapı Kredi Bankası Kredilerine Nasıl Başvuru Yapılır?

Yapıkredi Bankası’nın kredilerine farklı yollardan kredi başvurusu yapılabilir. YapıKredi Bankası’nın şubesine giderek hangi kredi için başvuru yapacaksanız banka personellerinden ilgili kişilerle kredi başvurunuzu görüşebilirsiniz. Ayrıca Yapı Kredi Bankası’nın kredilerine sms ile, internet üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. Nasıl kredi başvurusu yapacağınızı yazımızda açıkladık.

Yapı Kredi Bankası SMS ile Kredi Başvurusu

Yapı Kredi Bankası’nın ihtiyaç, taşıt, konut kredilerine sms ile başvuru yapılabilmektedir. Şubeye gitmeye gerek kalmadan kredi başvurunuzu telefonunuzdan yapabilirsiniz. Yapıkredi Bankası kredisine sms ile başvurmak için Kredi Türü (konut ya da bireysel krediden hangisini istiyorsanız)’nü yazdıktan sonra bir boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı 11 haneli olarak yazmalısınız bir boşluk bıraktıktan sonra aylık net gelirinizi yazdıktan sonra 4411 numarasına kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz.

Örnek Yapıkredi Konut Kredisi Başvurusu

Konut 98765432109 1500 sonrasında 4411’e gönderilmelidir. (Mesaj içeriği size göre düzenlenerek yazılmalıdır)

Örnek Yapıkredi Bireysel Kredi Başvurusu

Bireysel 98765432109 1500 sonrasında 4411’e gönderilmelidir. (Mesaj içeriği size göre düzenlenerek yazılmalıdır)

Yapı Kredi Bankası referans numaranızı öğrenmek için yapmanız gereken  Ref yazdıktan sonra bir boşuk bırakıp TC kimlik numaranızı yazmalısınız. Bu yazdığınız mesajı 4411 numarasına gönderebilirsiniz.

Örneğin; Ref  98765432109

Burada dikkat edilmesi gereken ve hatırlanması gereken bir nokta bulunmaktadır. Eğer Yapı Kredi Banka’sı kredi başvurunuza ön onay verirse aylık net gelirinizi bankaya belgelemeniz banka tarafından istenecektir.

Yapı Kredi İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu

Yapı Kredi bankası internet aracılığı ile kredi başvurusu almaktadır. Bu işlem için yapmanız gereken bankanın resmi internet sitesine girdikten sonra kredi başvurusu bölümüne gelerek buradaki kutucukları ilgili bilgileri doğru bir biçimde girmektir. Bu şekilde kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak bankanın resmi internet sitesinde olduğunuza dikkat etmeyi unutmayın.

Yapı Kredi ATM’den Kredi Başvurusu

Yapı Kredi Bankası kredilerine Yapı Kredi ATM’sinden başvuru yapılabilir. Yapı Kredi ATM’sinden kredi başvurusunda bulunmak için kartınız olsa da olur olmasa da , yani ATM’den yapacağınız başvuruda kart şart değildir.

Yapı Kredi ATM’sindeki menüden “Kullanıcı ve Başvuru İşlemleri” seçeneğinden sonra “Başvuru İşlemleri” yazan adım seçilmelidir. Bu şekilde Yapı Kredi ATM’sinden kredi başvurusu yapılabilir.

Yapı Kredi Bankası Kredi Başvurusu Sonucu Sorgulama, Öğrenme

Yapı Kredi Bankası’na sms ile yaptığınız kredinin başvurunuzun durumunu öğrenmek için hangi krediye başvuru yaptıysanız mesaj içeriğini o krediye göre düzenleyip 4407 numarasına kısa mesaj olarak göndermelisiniz. Kredi başvurunuzu öğrenmek için yazacağınız mesaj içeriği aşağıdaki gibi olabilir;

Taşıt Kredisi Başvuru Sorgulama

Yapı Kredi Taşıt kredisi başvurunuzun durumunu öğrenmek için TAŞIT yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaranızı 4407 numarasına kısa mesaj olarak göndermelisiniz.

Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama

Yapı Kredi bireysel ihtiyaç kredisi başvurunuzun durumunu öğrenmek için BİREYSEL yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaranızı 4407 numarasına kısa mesaj olarak göndermelisiniz.

Mortgage Kredisi Başvuru Sorgulama

Taşıt kredisi başvurunuzun durumunu öğrenmek için KONUT yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaranızı 4407 numarasına kısa mesaj olarak göndermelisiniz.

Kredi başvurusu yapmak kolay gibi görünse de eğer ödemelerinizi zamanında ve tutarında yapmazsanız sizin için sıkıntılı günler yaşanacaktır. Ödenmeyen krediler kredi notunun düşmesine neden olmaktadır. Ayrıca krediyi ödeyecek kadar düzenli bir gelire sahipseniz paranızı biriktirerek ihtiyaçlarınızı karşılamak sizi faiz yükünden kurtaracaktır. Hem paranızı biriktirip istediklerini alırsanız faiz tutarını kar etmiş olursunuz. Kredi nedeniyle aylarca borçlu kalacaksınız ve faiz ödeyeceksiniz. Bu nedenle tavsiye edilen ve tercih edilmesi gereken kredisiz, borçsuz, faiz ödemesiz bir şekilde ihtiyaçlarınızı karşılamaktır.

 

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın