Yapı Kredi Bankası World Kart Şifre Belirleme Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası World Kart Şifre Belirleme Nasıl Yapılır: Ülkemizde en yaygın kullanılan kredi kartlarından biri de Yapı Kredi World Kredi Kartıdır. Son yıllarda bankalar kredi  ve bankamatik kartlarının güvenliği için şifre işlemlerinin banka kartlarının teslimi sırasında şifrenin de verilmesi uygulamasından vazgeçmiştir. Daha önceki yıllarda bankalar, kredi kartı ya da bankamatik kartını teslim ederken kapalı zarf içinde karta ait şifreleri de vermekteydi. Günümüzde banka kartlarının şifresinin müşteri tarafından belirlenmesi istenilmektedir. Yapı Kredi Bankası da müşterilerine teslim ettiği banka kartlarının şifresini kendilerinin belirlemesini istemektedir.

Bu yazımızda Yapı Kredi Kredi Kartı ve Yapı Kredi Bankası Bankamatik Kartlarının şifresinin nasıl belirleneceği konularını açıklayacağız. Yapı Kredi Bankası kredi kartı şifre belirleme konusu bağlamında yapacağımız açıklamalar Yapı Kredi Bankası bankamatik kartı şifre belirleme hakkında da geçerlidir. İşte o detaylar…

Yapı Kredi World Kart Kredi Kartı Şifre Belirleme Yolları

1- Yapı Kredi World Kredi Kartı SMS ile Şifre Alma

Yapı Kredi world kartınız için SMS ile şifre almak için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • Cep telefonunuzun mesaj bölümüne giriyorsunuz.
  • Mesaj bölümüne büyük harflerle SIFRE yazıp bir boşluk bırakıyorsunuz. Boşluktan sonra world kartınız üzerinde yazan kart numarasının son 4 rakamını yazıyorsunuz ve boşluk bırakıyorsunuz. Boşluktan sonra world kartınızın arkasındaki 3 rakamlı güvenlik numarasını yazıyorsunuz ve tekrar boşluk bırakıyorsunuz. Son olarak 4 rakamı geçmeyecek şekilde kullanmak istediğini şifrenizi yazyorsunuz.
  • Mesajı bu şekilde hazırladıktan sonra 4440’a gönderiyorsunuz.

2- İnternet Üzerinden World Kredi Kartı SMS ile Şifre Alma

SMS ile şifre belirlemek istemeyen Yapı Kredi World kredi kartı kullanıcıları internet üzerinde de şifre belirleme işlemi yapabilirler. Bunun için takip etmeniz gereken adımlar şu şekildedir.

  • Öncelikle Yapı Kredi Bankasının resmi internet sitesine giriş yapıyorsunuz.
  • Anasayfada size nasıl yardımcı olabilirim şeklinde arama motoru çıkacak. Buraya kredi kartı şifre alma işlemi yazacaksınız.
  • Sayfa sizi kredi kartı şifre alma ekranına yönlendirecek.
  • Bu ekranda TC. kimlik numaranızı, kartınızın son 6 rakamını, kart güvenlik numarasını ve sayfada size gösterilen güvenlik kodunu yazarak devam diyorsunuz. Sonraki sayfada kişisel bilgilerinizi girdikten sonra tekrar devam tuşuna basıyorsunuz. En son çıkan ekranda ise şifrenizi belirleyip sayfayı onaylıyorsunuz.

Yapı Kredi Bankası internet üzerinden şifre alma işlemine hemen başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.

3- Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetlerinden Şifre Alma

Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetlerini arayarak world kartınızın şifresini alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken 0850 222 0 444 numaralı müşteri hizmetlerini aramanız. Karşınıza çıkan menüden şifre işlemlerini tercih ettikten sonra kart numaranızı, kartınızın güvenlik kodunu ve kullanmak istediğiniz şifrenizi yazarak şifre işleminiz tamamlayabilirsiniz.

4- İnternet Bankacılığına Giriş Yaparak Şifre Belirleme

Yapı Kredi Bankasını mobil uygulamasını telefonunuza indirerek ya da Yapı Kredi Bankasının internet sitesi üzerinden bireysel bankacılığa giriş yaparak karşınıza çıkan ekranda bulunan menüdeki kart işlemlerinden kart şifresi belirleme işlemini tercih ederek şifrenizi belirleyebilirsiniz.

4- Yapı Kredi Bankası Şubesine Giderek Şifre Alma

Yapı Kredi Bankasının herhangi bir şubesine giderek gişe memurundan kartınıza ait şifrenizi alabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın