Yapı Kredi Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Konut-kredisi-başvuru-evrakları-nelerdir

Yapı Kredi Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır: Yapı Kredi Bankası bireysel ihtiyaç kredisi almak için başvuru nasıl yapılır, hangi belgeler gereklidir ve şartları nelerdir yazımızda bulabilirsiniz. Bu belgeler müşteri için ve varsa kefil için banka tarafından istemektedir.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi İçin Başvuru Belgeleri

 1. Başvuru için nüfus cüzdanı fotokopiniz gereklidir.
 2. Gelirinizi bankaya belgelemelisiniz. Yani gelir belgeniz gereklidir.
 • Son iki ay için güncel halde olan maş bordrosunun biri belge olarak sunulabilir. Ya da antetli kağıda şirketin yetkili kişileri tarafından imzası bulunan maaş yazısı ve bununla birlikte şirket imza ve yetki belgesi bulunmalıdır.
 • Gelir belgesi için serbest meslek sahibi iseniz en son vergi levhanızın fotokopisini sunabilirsiniz.
 • Emekliler için gelir belgesi olarak maaş cüzdanlarının fotokopisi kullanılabilir.
 • Gelirinizi kiradan elde ediyorsanız tapu ya da kira kontratının fotokopisini gelir belgesi olarak gösterebilirsiniz.
 1. Abone olmanıızı gerektiren bir hizmetle ilgili bir faturayı belgelemeliniz. İşlem tarihinden önce 3 ay içerisindeki elektrik, doğalgaz, telefon su gibi bir faturayı hazırlamalısınız. Bu fatura müşteri adına düzenlenmiş olmalıdır. Faturanın aslı evrakların içerisine konulmalıdır. Bu belgeler yerine ikametgah belgesini de kullanabilirsiniz. İkametgah belgesinin de son 3 ay içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Eğer adres paylaşım sisteminde güncel halde adres bilgileriniz yer alıyorsa bu maddede bulunan belgeleri kredini almak için bankaya beyan etmenize gerek yoktur.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Nasıl Başvururum?

Yapı Kredi Bankası’ndan için alabileceğiniz en düşük tutar 1.000 TL’dir.

Bireysel kredilere başvurmak için aşağıdaki yollardan biri tercih edilebilir.

 • Bankanın resmi internet sitesinden Kredi Şimdi ile başvuruda bulunabilirsiniz.
 • SMS ile bireysel krediye başvurmak için “Kredi Türü (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi” yazdıktan sonra 4411 numarasına gönderebilirsiniz. (Örneğin Bireysel 11111111111 1000)
 • Herhangi bir Yapı Kredi Bankası şubesine giderek kredi başvurusunda bulanabilirsiniz.
 • Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’nı arayarak kredi başvurusunda bulabilirsiniz. Yapı Kredi Telefon Bankacılığı için 444 0 444 numarasını aramanız gereklidir.
 • Yapı Kredi ATM’sinden kredi için başvuruda bulunabilirsiniz.

444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı ile müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek bireysel krediye nasıl başvurabileceğiniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

İhtiyaçlarınız için kredi çekmek yerine paranızı biriktirerek ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da ihtiyaçlarınızı bir süre erteleyerek borçsuz, faizsiz, ihtiyacınızdan daha fazla ödeme yapmayarak istediğinize kavuşabilirsiniz. Alacağınız ihtiyaç kredisini bankaya aldığınız paradan faiz nedeniyle daha fazla olarak ödemek zorundasınız.

Kredi ödemek için düzenli bir geliriniz olması banka tarafından istenmektedir. Eğer böyle düzenli bir gelire ve kredi ödeyecek yeterliliğe sahipseniz paranızı biriktirin ve daha fazlasını ödemeden bir süre bekleyerek ya da biriktirdiğiniz paranızı kullanarak ihtiyacınızı karşılayın. Mantıklı görünen daha fazla paranız gitmeden, paranızı biriktirerek ihtiyacınızı karşılamaktır.

Yapı Kredi Bankası ödenmeyen kredi borçları için gecikme faizi uygulaması yapmaktadır. Bu nedenle eğer ödemelerinizi zamanında ve tutarında yapmazsanız borcunuzun üzerine faiz uygulanacak ve borcunuz artacaktır. Ödenmeyen borçlar kredi notunuzun düşmesine neden olmaktadır. Bu nedenle gelirinizi biriktirmek ve borçsuz, faizsiz biçimde ihtiyacınızı karşılamak tercih edilmesi gereken yoldur.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın