Yapı Kredi Bireysel İhtiyaç Kredisi Faiz Hesaplama

kredi-kullanacak-bankacilara-ipuclari

Yapı Kredi Bireysel İhtiyaç Kredisi Faiz Hesaplama: Yapı Kredi müşterilerinin  kapsamında kredi vermektedir. Faiz hesaplaması ise vade süresine göre ve kredinin miktarına göre farklılık göstermektedir. Yapı Kredi Bankası Bireysel İhtiyaç Kredisi başlığı altında tatil, düğün, eğitim gibi masrafların giderilmesi için kredi vermektedir. Bireysel için müşterilerine 36 aya varan vade seçeneği sunmaktadır. Kredi çekmeden önce bütçenizi gözden geçirmelisiniz. Gelirinize göre harcamalarınızı ve borçlarınızı planlamak yararınıza olacaktır. Ayrıca yazımızın devamından ne kadar para ve vade süresi için ne kadar faiz ödemesi yapılıyor bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Bireysel İhtiyaç Kredileri

Yapı Kredi 20.000 TL 36 Ay İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi Bankası 20.000 TL krediyi 1 ay ile 36 ay aralığındaki vade seçeneği ile müşterilerine vermektedir. Bu kredi için uygulanan faiz oranı %1.31’dir. 20.000 TL kredi ve 36 ay vade boyunca bankaya ödeyeceğiniz toplam tutar 26.475 TL olacaktır. 5.312 TL faiz, 1.062 TL’yi ise vergiler oluşturmaktadır. Bu tutarlar içerisinde sigorta ve masraflar için yapılacak ödeme tutarı yer almamaktadır. Yapı Kredi Bankası müşteri bu krediyi kullanırken tahsil işlemini gerçekleştirecektir.

Yapı Kredi 10.000 TL 24 Ay İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi Bankası’ndan 10.000 TL krediyi 1 ay ile 24 ay aralığında belirlenen sürede ödeyebilirsiniz. 10.000 TL ihtiyaç kredisi ve 24 ay için uygulanan faiz oranı %1.34’tür. 10.000 TL ihtiyaç kredisi ve 24 ay süre için vade süresi boyunca toplamda ödeyeceğiniz toplam tutar 12.193 TL’dir. Bu kredi tutarı ve süresi içerisinde 1.786 TL faiz, 357 TL ise vergiler oluşturmaktadır. Ayrıca sigorta ve masraf giderleri burada belirtilen ödeme bilgileri içerisinde yer almamaktadır. Kredi kullanımı sırasında Yapı Kredi Bankası bu giderleri tahsil edecektir.

Yapı Kredi 5.000 TL İhtiyaç Kredisi 12 Ay

Yapı Kredi Bankası 5.000 TL ihtiyaç kredisini 1 ay ile 24 aralığında belirlenen süre için vermektedir. 5.000 TL ve 24 ay vadeli ihtiyaç kredisi için uygulanacak olan faiz oranı %1,37’dir. 5.000 TL kredi ve 24 ay vade boyunca ödeyeceğiniz toplam tutar 5.551 TL’dir. 5.551 TL toplam tutarın 459 TL’si faiz, 92 TL’si ise vergilerden oluşmaktadır. Ayrıca sigorta ve masrafların giderleri toplam tutara dahil değildir. Kredi kullanımı sırasında Yapı Kredi Bankası bu giderleri müşteriden tahsil edecektir.

Yapı Kredi 15.000 TL İhtiyaç Kredisi 36 Ay

Yapı Kredi Bankası 15.000 TL ihtiyaç kredisi için 1 ay ile 36 ay aralığında belirlenen vade ile müşterilerine ihtiyaç kredisi vermektedir. 15.000 TL ihtiyaç kredisi ve 36 ay taksit için uygulanan faiz oranı %1.31’dir. 15.000 TL ve 36 ay vade boyunca ödeyeceğiniz toplam tutar 19.856 TL olmaktadır. 19.856 TL toplam tutarın 3.984 TL’si faiz, 797 TL’si ise vergilerdir. Ayrıca sigorta ve masraflar için oluşan giderler toplam tutara eklenmemiştir. Kredi kullanımı sırasında bu tutar krediyi alan müşteriden tahsil edilecektir.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi almak isteyen müşterilerinden belirli şartları taşımalarını ve krediyi almak isteyen müşteriden bazı belgeler istemektedir. Krediyi kullanmak isteyen birey 18 yaşını geçmiş olmalıdır. Bununla birlikte gelirinin %50’si ile kullanmak istediği kredinin aylık ödemelerini yapabilecek yeterlilikte olmasını şart olarak belirliyor.

Yapı Kredi Bankası bireysel ihtiyaç kredisi alırken oluşan toplam masraflar için kredi açılış ücreti, katkı payı ve vergileri dahil etmektedir. Bunlarla birlikte masraflara 30 yaş için hayat sigortası da eklenmiştir.  Aylık ve yıllık olarak toplam maliyet oranları bulunmaktadır. Bu maliyet oranlarına bununla birlikte taksit tutarlarına vergi ve fon eklenmiştir.

Yapı Kredi Güncel Krediler

Yapı Kredi Bankası farklı türlerde ihtiyaç kredisi vermektedir. Yani farklı ihtiyaç kredisi ürünleri bulunmaktadır. Yapı Kredi Banka’sının verdiği tüketici kredisi ürünlerinin listesi aşağıdadır.

  • Mobilden ve İnternetten Anında Şubesiz Kredi
  • Düşük Faizli ve Komisyonlu
  • Kamuya Maaşın 15 Katına Kadar Kredi
  • Maaş Müşterilerimize Özel
  • Bankacının Kredisi
  • Alışveriş Kredisi
  • Eğitim Kredisi
  • Evlilik Kredisi
  • Tatil Kredisi
  • Maaşını Yapı Kredi’den Alan Emekli Müşterilere Özel Kredi.

Yapı Kredi Tüp Bebek Kredisi Nedir?

Yapı Kredi Bankası müşterilerinin tüp bebek kredisi alabilmesi için gelir sahibi olmanızı bekliyor. Bu gelirinizin düzenli, yeterli ve belgelenebilir olması da şarttır. En az 1.000 TL verilen Yapı Kredi Bankası Tüp Bebek Kredisi müşterinin isteğine göre TL ya da döviz olarak bankadan alınabiliyor.

Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredi başlığı altında pek çok türde kredi veriyor. Bu kredilerin kredi miktarına ve vade süresine göre faiz oranı farklılık gösterse de her ne durum olursa olsun bankaya ödeyeceğiniz tutar ihtiyacınız olandan daha fazla olacaktır. Yani bankaya faiz nedeniyle ihtiyacınız olan ve bankadan aldığınız paradan daha fazlasını ödeyeceksiniz. Bu nedenle ihtiyaçlarınızı karşılamak için önceden para biriktirmek ya da bugünden para biriktirmeye başlamak sizin için daha iyi olacaktır. Sonuçta bu krediyi bankadan da çekseniz aylık taksitler halinde ödemek zorundasınız ve de fazlasıyla ödemek zorundasınız. Bu nedenle kredi çekmek yerine ihtiyaçlarınızı para biriktirmeye yoluyla karşılayabilirsiniz. Bu daha karlı bir seçenektir. Krediyi ödeyecek gelirinizi birkaç ay biriktirerek istediğinizi alabilirsiniz ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Krediyi ödeyecek paranız var ise biriktirme işlemini de yapabilir ve ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Üstelik borçsuz ve faizsiz. Tavsiye edilen yol budur: paranızı biriktirmek ve tercih size kalmıştır.

Kredi ödemelerinde ödeme günü ve tutarı oldukça önemlidir. Zamanında ve tutarında yapmadığınız kredi taksiti için banka tarafından faiz uygulaması yapılmaktadır. Ödenmeyen, geciktirilen borçlar ise kredi notunuzun düşmesine neden olmaktadır.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın