Yapı Kredi EFT Sorgulama

Yapı Kredi EFT iptali yapmadan önce EFT ne zaman hesaba geçer yazımızdan öğrenebilirsiniz. Bir süre bekledikten sonra EFT işlemi gerçekleşmediyse bu durumda EFT sorgulama yapabilirsiniz. EFT sorgulama nasıl yapılır detaylar yazımızda.

Yapı Kredi EFT nasıl yapılır sorusuna kısaca cevap verecek olursak Yapı Kredi EFT işlemi ;

İnternet şubesinden,

Mobil şubeden,

Yapı Kredi Şubesi’nden

Yapı Kredi telefon bankacılığından yapabilirsiniz.

EFT için gerekli bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.

Yapı Kredi EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Yapı Kredi Bankası ile EFT işlemi yaptıysanız yani karşı tarafa para gönderme işlemi yaptıysanız gönderilen para 5 – 10 dakika içerisinde karşı tarafın hesabına geçmiş olacaktır. Ancak bankadaki işlem yoğunluğu nedeniyle işlem süresinde biraz gecikme olabilir. Paranın karşı tarafın hesabına aktarılması 30 dakikayı bulabilir.

Yapı Kredi EFT saatleri arasında EFT işlemini yaptıysanız ancak gönderilen para karşı tarafın hesabına kısa sürede aktarılmış olacaktır. Eğer karşı taraf paranın hesaba geçmemiş olduğunu söylüyorsa bankadaki işlem yoğunluğu nedeniyle hemen işlem tamamlanmamış olabilir ya da EFT bilgilerini yanlış girmiş olabilirsiniz.

Yapı Kredi internet bankacılığından EFT ya da mobil şube ile EFT işlemi yaparken paranın aktarılacağı hesabın EFT bilgilerini sizin girmeniz gerekecektir. Bu bilgileri yanlış girdiğinizde EFT işlemi tamamlanmayacaktır.

Yanlış bilgiler nedeniyle gönderilen para bankanın havuzunda bekletilebilir. Ancak girdiğiniz bilgiler yanlış ve bir başkasına ait bilgiler ise üstelik siz EFT işlemine onay verip parayı gönderdiyseniz bu durumda para yanlış hesaba gönderilecektir.

Örneğin hesap numarasını yanlış yazdığınızda yanlış EFT yapabilirsiniz, IBAN numarasını yanlış yazdığınızda yanlış EFT olabilir.

Hesap No ile EFT yaparken

-Alıcının Banka İsmi

-Alıcı tarafın Şube Adı/Kodu

-Alıcı tarafın Adı Soyadı bilgileri gereklidir.

IBAN’dan EFT işlemi yapmak isterseniz gereken bilgiler;

-26 haneli olan IBAN numarası bilgisi,

-Alıcıya ait ad ve soyad bilgisi

Girilen bilgiler nedeniyle para transferi tamamlanmadıysa Yapı Kredi müşteri hizmetleri EFT sorgulama için aranabilir. Müşteri hizmetleri aranmadan önce EFT bilgilerini kontrol etmeniz tavsiye edilir. Eğer girdiğiniz bilgiler doğruysa ve hala para karşı tarafın hesabına ulaşmamışsa müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Yapı Kredi müşteri hizmetleri 444 0 444 numarası aranarak iletişime geçilebilir.

Yapı Kredi yanlış EFT, EFT sorgulama için müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Yapı Kredi EFT iptali nasıl yapılır sorusuna da müşteri hizmetlerini arayarak ya da bankanın şubesine giderek iptal işlemi yapabilirsiniz yanıtını verebiliriz. EFT bilgilerini yanlış giridiyseniz EFT iptali yapabilirsiniz. Ancak bu işlem için vakit kaybetmeden hemen banka ile iletişime geçmelisiniz.

Yapı Kredi EFT Hesaba Geçmemiş

EFT işleminin neden gerçeklememiş olabileceği hakkında yazımızda bilgi verdik.

Yapı Kredi EFT sorgulama işlemi yapacaksanız yanlış isim ya da yanlış hesap numarası bilgisi nedeniyle EFT tamamlanmadıysa bankanın şubesini arayabilirsiniz. İşlem yaptığınız Yapı Kredi Şubesi’ni arayarak EFT işleminin neden gerçekleşmediğini öğrenebilirsiniz.

Eğer kurumdal internet bankacılığından EFT işlemi yaptıysanız EFT Sorgulama/İptal işlemini şubeye gitmeye gerek kalmadan kurumsal internet şubesi ile yapabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın