Yapı Kredi Ertelemeli Esnaf ve Kobi Kredisi Kampanyası

İş hayatında her zaman paraya ihtiyaç duyulmaktadır. İşçi maliyetleri, işyeri giderleri, ürün alımı derken çoğu zaman eldeki para yeterli kalmıyor. Bu nedenle acil nakit paraya ihtiyaç duyuluyor. Şayet birikiminiz yoksa para bulmanın yollarını araştıracaksınız. Bu gibi durumlarda en kolay nakit para elde etmenin yolu banka kredilerinden geçiyor. Ancak hangi bankadan kredi alacağınızı ve hangi bankanın kredi koşullarının daha uygun olduğunu bilmiyorsanız elbette kredi alırken zarara uğrayabilirsiniz.

Bu yazımızda esnaf ve kobilere yönelik Yapı Kredi Bankası’nın “Yapı Kredi Ertelemeli Esnaf ve KOBİ Kredisi” kampanyasından bahsedeceğiz.

Yapı Kredi Ertelemeli Esnaf ve Kobi Kredisi

Türkiye’nin köklü bankalarından olan Yapı Kredi Bankası, esnaf ve kobilerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak Yapı Kredi Bankası Nakit Destek Kredisi kampanyası başlatmıştır. Çok cazip koşullar sunan bu kredinin en önemli özelliği ise aldığınız kredinin ödemesini erteleyebilmenizdir.

Yapı Kredi Ertelemeli Esnaf ve Kobi Kredisinin Özellikleri

Yapı Kredi Nakit Destek Kredisi, esnaf ve KOBİ müşterilerinin kısa ve orta vadeli işletme ihtiyaçlarını karşılamak üzere planlanmış bir kredi türüdür. Bu kredi sayesinde acil ihtiyacınız olan parayı temin edebileceğiniz gibi örneğin aldığınız kredinin ödemesini 6 ay erteleyerek 6 aylık parasal ihtiyacınızı karşılayacak nakit parayı elde edebilirsiniz.

Yapı Kredi Ertelemeli Esnaf ve Kobi Kredisinin en dikkat çeken özelliği yüksek miktarda kredi almanıza olanak tanımaktadır. Yapı Kredi, iş hayatının karmaşıklığı ve ihtiyaç duyulabilecek paranın miktarını da göz önünde tutarak 100 bin TL’ye kadar Nakit Destek Kredisi sunmaktadır. Kredinin miktarı işletmenizin durumuna göre 10 bin TL’nin üzerinde de olabilmektedir.

Yapı Kredi’den Aldığınız Krediyi 6 Aya Kadar Erteleyebilirsiniz

Yapı Kredi Nakit Destek Kredisi ile almış olduğunuz kredinin geri ödemesini 6 aya kadar erteleyebilirsiniz. İşletmenizin durumuna göre aldığınız kredinin ödemesine 1 ay sonra başlayabileceğiniz gibi 6 ay sonra da başlayabilirsiniz.

Krediyi Ne Zaman Ödeyeceğinize Kendiniz Karar Verebilirsiniz

Yapı Kredi Nakit Destek Kredisi’nin en dikkat çeken özelliği ise kredinin ödeme zamanlarını müşterinin kendisinin belirleyebilmesidir. Aldığınız krediyi ayda bir, üç ayda bir ya da 6 ayda bir ödeme seçeneklerine sahipsiniz. Tabi ki ödeme sürelerindeki zaman uzadıkça taksit miktarının arttığını söylememiz gerekiyor.

Yapı Kredi Bankasından Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Yapı Kredi Ertelemeli Esnaf ve Kobi Kredisi kampanyası kapsamında 100 bin TL’ye kadar rahatlıkla nakit destek kredisi çekebilirsiniz. Ancak hemen belirtelim ki bu kredinin üst sınırı bulunmadığı için daha fazla da kredi çekebilirsiniz. Elbette işletmenizin kazancı, yıllık ödemiş olduğunuz vergi miktarı, daha önce aldığınız kredileri ödeme şekliniz, kredi notunuz, işletmenizin sahip olduğu mal varlığı gibi etkenler kredi miktarının belirlenmesinde rol oynayacaktır. Dolayısıyla kredi notunuz düşükse, işletmenizin yeterli kazancı yok ya da bu kazancı belgelendiremiyorsanız kredi alamayabilirsiniz.

Yapı Kredi Ertelemeli Esnaf ve Kobi Kredisinin Faiz Oranı Ne Kadar?

Nakit Destek Kredisi kampanyası kapsamında iki farklı faiz oranı uygulanmaktadır. Eğer bu kredi kapsamında KOBİ Bankacılığı paketi alırsanız faiz oranı %1,35 olarak uygulanmaktadır. Ancak KOBİ Bankacılığı paketi almaz iseniz faiz oranı %1,39 olarak uygulanmaktadır.

Yapı Kredi Ertelemeli Esnaf ve Kobi Kredisinin Vadesi Ne Kadar?

Yapı Kredi Bankası Nakit Destek Kredisi’nin vadesi 36 aydır. Yani aldığınız krediyi en fazla 36 ay içerisinde ödemeniz gerekmektedir. Bu belirlenen 36 aylık süre içerisinde kredinin ayda bir, 3 ayda bir ya da 6 ayda bir şeklinde olmak üzere nasıl ödeneceğine siz karar vermektesiniz.

Yapı Kredi Ertelemeli Esnaf ve Kobi Kredisine Kimler Başvurabilir? Başvuru İçin Gerek Evraklar Nelerdir?

Nakit Destek Kredisi’ne esnaf ya da KOBİ şeklinde adlandırılan işletmeye sahip olan herkes başvuru yapabilir. Ancak hemen belirtelim ki 18 yaşından küçük olanlar bu krediye başvuru yapamaz. Yine 70 yaş ve üzerinde bulunanlar ise başvuru yapabilseler de kredi verilmemektedir. Bu kişiler ancak işletmesinin tüzel kişiliği olması halinde, işletmesi adına başvuru yapabilir. Ayrıca kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi notunun düşük olmaması gerekiyor.

Başvuru için gerekli evraklar şunlardır:

  • Vergi levhası
  • Esnaf Odası/Ticaret odası kaydı
  • İmza sirküleri
  • Resmi kimlik belgesi
  • Son 3 yılın (varsa) finansal tabloları
  • Grup firması varsa finansal tabloları

Banka gerekli görmesi hakkında ihtiyaç duyduğu diğer belgeleri de isteyebilecektir.

Yapı Kredi Ertelemeli Esnaf ve Kobi Kredisine Nasıl Başvurulabilir?

Bu krediye başvuru yapmak için size en yakın Yapı Kredi Bankası şubesine gidebilirsiniz. Bunun dışında 40,000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınıza yönelik 18 ay vadeli ihtiyaç kredisinden yararlanmak istiyorsanız, cep telefonunuzun mesaj bölümüne TC numaranızı yazarak 4410’a mesaj gönderebilirsiniz. Ayrıca Yapı Kredi Bankasının resmi internet sitesine girip “Kredi Başvurusu” butonuna tıklayarak da kredi başvuru işlemine başlayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın