Yapı Kredi Esnek Hesap Başvuru Ve Sonucu

yapi

Ve Sonucu: yapı kredi kapatma, yapı kredi esnek hesap limit artırımı,yapı kredi esnek hesap başvurusu konularına dair sorularınızın cevaplarını ve bu işlemleri nasıl, hangi yollardan gerçekleştirebileceğinizi yazımızın içeiriğinde bulabilirsiniz. Hesabınızda para kalmadığında, faturalarınızın ödeme tarihleri geldiğinde ve her türlü nakit ihtiyaçlarınızda bankaların esnek hesapları çözüm olmaktadır. Yapı Kredi de esnek hesabıyla müşterilerine hizmet sunan müşterilerinin her türlü ihtiyacında nakit ihtiyacını karşılamasını sağlayan kredili mevduat hesabı ile hizmet vermektedir. Yapı Kredi esnek hesap ve başvuru işlemleri esnek hesap kullanmayı düşünenler tarafından en çok merak edilen konulardan birisidir.

Yapı Kredi Esnek Hesap Nedir?

Yapı Kredi Esnek Hesap, Yapı Kredi Bankası’nda adınıza tanımlı olan özel bir limit belirlenmiş kredili vadesiz mevduat hesabınına Esnek Hesap denilmektedir. Hesabınızda ihtiyacınız olan yeterli bakiye kalmadıysa esnek hesap ile nakit alabiliyorsunuz ancak faiz uygulaması yapılarak. Hesabınızın Esnek Hesab’a dönüşmesini istiyorsanız yapmanız gereken hesap şubesine giderek başvuru yapmaktır. Bu başvuru sırasında yanınızda kimliğiniz ve gelir belgeniz de bulunmalıdır.

-Hesabının esnek hesaptan dönüşmesini isteyen ücreti çalışanlardan son maaş bordrosu istenmektedir. Eğer iş yerinizde bordro alamıyorsanız o zaman getirebileceğiniz diğer belge ise şirkette imza yetkisi olan kişinin imzasının olduğu ücret belgesini bankaya esnek hesap için getirebilirsiniz. Ancak bu belge noter tarafından tasdikli imza sirküleri olmalıdır.

-Serbest meslek sahibi olan kişilerin Esnek Hesaba dönüştürme için getirmesi gereken belge son vergi levhasının fotokopisidir.

Yapı Kredi Esnek Hesap Özellikleri

Makalemizde öncelikle esnek hesabın özelliklerinden bahsedelim;

-Esnek hesap ile direkt olarak para çekimi yapılabilmektedir.
-Otomatik ödeme talimatı verildiğinde, faturalar kredi limiti üzerinden ödenmektedir.
-World Bank kartı kullanımı devam etmektedir.
-Esnek hesap limiti üzerinden işlem yapıldığında, esnek hesap faizi gün olarak miktar üzerinden hesaplanmaktadır. Esnek hesaptan kullanım yapılmadığında hiçbir faiz ödemesi yapılmamaktadır.

Esnek Hesap Başvurusu için Gerekli Belgeler

-Nüfus cüzdanı fotokopisi
-Gelir belgesi
-Son üç aya ait herhangi elektrik, su, doğal gaz ve telefon faturalarından herhangi birisi
Esnek hesap sahibi olmak isteyenler, Yapı Kredi esnek hesap ve başvuru işlemlerini en yakın Yapı Kredi şubelerinden, ATM’lerden ve bireysel internet şubesinden yapabilmektedir.

Yapı Kredi Esnek Hesap Faiz Hesaplama

Yapı Kredi Bankası Esnek Hesap’tan alacağınız kredi miktarı için ne kadar faiz uygulanacağının güncel bilgisini Yapı Kredi resmi internet sitesinden alabilirsiniz. Yapı Kredi hesaplama araçları esnek hesap faiz hesaplama işlemi için kullanılabilir.

Yapı Kredi Artırımı

Yapı Kredi Esnek Hesabınızın limitini artırmak istiyorsanız Yapı Kredi şubesine gidebilirsiniz. Ayrıca Yapı Kredi telefon bankacılığı ile Esnek Hesap limit artırma ya da düşürme işlemleri hakkında müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz Yapı Kredi Telefon Bankacılığı için 444 0 444  numarasını arayabilirsiniz.

Yapı Kredi Esnek Hesap Ne Zaman Kullanılır?

Yapı Kredi Esnek Hesap ile yapacağınız işlemleriniz için internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Yapı Kredi Mobil Bankacılık ve Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’nı da kullanarka esnek hesap işlemlerinizi yapabilirsiniz. Yapı Kredi telefon bankacılığı için aramanız gereken 444 0 444 ya da 0850 0 444 numaralarından biridir.

Esnek Hesap günün istediğiniz her hangi bir saatinde işlem yapabilmeniz için açıktır.

Yapı Kredi Esnek Hesap ile yurt dışında da para çekmeniz mümkündür. VISA/ Plus ATM’lerinden para çekebileceğiniz gibi Maestro / Cirrus amblemlerini fartkettiğiniz ATM’Lerden de para çekme işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca ATM’den para çekerden de istediğiniz bir saatte Esnek Hesaptan para alabilirsiniz.

Yaptığınız alışverişlerde Esnek Hesabınıza bağlı bulunan ödeme işlemlerinizde TL hesabınızı da kullanmanız mümkündür.

Esnek hesap faiz uygulaması içermektedir. Bu nedenle faiz uygulaması yaşamak istemeyenler için uygun bir hesap türü değildir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster