Yapı Kredi Esnek Hesap Faiz Oranları Ve Limit Arttırma

yapı kredi esnek hesap
Yapı Kredi Oranları Ve
: Yapı Kredi Bankası müşterisi olarak esnek hesap kullandıysanız faiz oranı ve limit değişikliğiyle ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. Limit arttırımı yani yükseltme işlemi için bu talebinizi iletmeniz gerekiyor. Peki nasıl limit arttırımı talebinde bulunacaksınız. Yapı Kredi esnek hesabın müşterilere sağladığı kolaylıklardan biri de hesabınızda para olmasa da fatura gibi talimat verdiğiniz ödemelerin yapabiliyor olmasıdır. hakkında detaylı bilgi için yazımıza devam edebilirsiniz.

Yapı Kredi ?

Yapı Kredi müşterilerine özel olarak esnek hesap açarak acil paraya ihtiyacın olduğu anlarda kredi limitinize göre acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz, ödemelerinizi yapabileceğiniz bir hesap türüdür. Ülkemizde, esnek hesap ve eksi hesap olarak da isimlendirilen kredili mevduat hesabından faydalanarak birçok avantajından yararlanabilirsiniz. Yapı Kredi esnek hesap nedir? Faiz oranları nedir ve nasıl başvurusu yapılır gibi sorulara makalemizde cevap bulabilirsiniz.

Esnek hesap açtırdığınızda, fatura ödeme tarihlerinizi takip etmeden vereceğiniz talimatla ödemelerinizin hesabınızdan otomatik olarak yapılmasını talep edebilirsiniz. Hesabınızda bakiye olmaması durumunda ek hesaptan çekim yapılmaktadır. Ek hesap eksiye düştüğünde ise ödemelerinizi hesabınıza yaparak tekrar bakiyenizi düzenleyebilirsiniz. Ek hesaplarınız ile kredi kartı gibi alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca esnek hesapta bakiyeniz kalmadığında bile ek hesap limitiniz üzerinden para çekimi yapabilir ve kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi Esnek Hesap Faiz Oranları

Yapı Kredi esnek hesap faiz oranlarına baktığımızda ise genel olarak %1,90 ile %2,02 oranları arasında olduğunu görmekteyiz. Ek hesaptan örneğin; 1500 TL kullanmanız halinde 30 günlük süre sonunda ekstre tarihinizde borç toplamınız 1536 TL olmaktadır. Bu tutarı 10 gün sonra ödemeniz halinde ise sadece 15 TL fark ödemesi yapılmaktadır. Yapı Kredi esnek hesap başvuru işlemleriniz için Yapı Kredi şubelerine başvuru yapabilirsiniz. Eğer bankada mevcut bir banka kartınız bulunuyorsa eğer, hesabınıza esnek hesap açtırabilirsiniz. Esnek hesap limitinizi ilerleyen dönemlerde artırmak istediğinizde ise banka şubelerinden, ATM’lerden ve internet bankacılığından limit artırma talebinde bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi Esnek Hesap kullananlar için adınıza tanımlı limit kadar kredi kullanabilirsiniz. Eğer hesabınızda paranız kalmadıysa ve ödemeleriniz yaklaştıysa ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla esnek hesaptan kredi alabilirsiniz. Talimat verdiğiniz faturalar, kredi kartı ödemeleriniz hesabınızda para olmasa bile esnek hesap ile ödemesi yapılır.

Esnek Hesap hesaplama işlemine bakıldığında esnek hesap faizi kullanılan gün ve bu hesaptan kullandığınız tutar üzerinden hesaplama işlemi yapılmaktadır. Eğer esnek hesap limitinizden kullanmazsanız o zaman bir faiz ödemek zorunda kalmazsınız.

Yapı Kredi Esnek Hesap Limiti

Yapı Kredi esnek hesap limit artırma talebiniz için Yapı Kredi Bankası şubesşne gidebilir bu isteğinizi iletebilirsiniz. Banka gerekli değerlendirmelere yaparak uygun görürse limti artırma talebinizle ilgili işlemleri gerçekleştirecektir. Limit artırma talebinizle ilgili olarak gelir durumunuz, ödemelerinizi zamanında ve tutarında gerçekleştirmeniz gibi durumlar etkili olabilir.

Esnek hesap limit artırma talebinizi iletebileceğiniz bir diğer yol ise Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi’dir. Giriş yaptıktan sonra limit değişikliğiyle ilgili isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bireysel internet şubesi şifresini unuttuysanız yeni bir şifre alabilirsiniz.

Yapı Kredi Esnek Hesap Başvuru işlemiyle ilgili olarak Yapı Kredi Esnek Hesap Başvuru Ve Sonucu yazımızı okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın