Yapı Kredi Evlilik Kredisi Başvurusu ve Gerekli Belgeler

yapikredi-evlilikkredisi

Yapı Kredi Başvuru ve Gerekli Belgeler başvurusu nasıl yapılır, dugun kredisi başvuru belgeleri bankalar evlilik kredileri arasında bulunan Yapı Kredi Evlilik Kredisi başvurusu nasıl yapılabilir ve istenen belgeler neler sorularınızın cevaplarını ve Yapı Kredi Evlilik kredisi hakkında diğer merak ettiklerinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Pek çok banka müşterileri için evlilik kredisi sunuyor. Düğün, nişan, masraflar ve diğer düğün giderlerinin karşılanması için Yapı Kredi Başkası da Evlilik Kredisi veren bankalar arasında bulunuyor. Yapı Kredi Başkası da Evlilik Kredisi başvurunsu yapmak için Yapı Kredi şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Böylece ne kadar tutarda kredi istediğinizi, krediyi ödemek için ne kadar vade seçeneği istediğinizi, vade süresi boyunca bankaya toplamda ne kadar kredi ödemiş olacağınızı ve diğer kredi detaylarını banka personelinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca Yapı Kredi Bankası’ nın resmi internet sitesine giderek hesaplama aracı ile kredi hesaplaması yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Evlilik Kredisi Nedir?

Yapı Kredi, evlenmek üzere olan çiftlere özel olarak doğacak harcamaları karşılamak üzere evlilik kredisi vermektedir. Her türlü nişan, düğün, balayı ve evinizle ilgili yapacağınız harcamaları evlilik kredisi ile yapabilir ve bu masraflı zamanları maddi problem yaşamadan atlatabilirsiniz.

Yapı Kredi evlilik kredisini 36 aya varan vadelerle müşterilerine vermektedir. Yapı Kredi evlilik kredisi başvuru işlemlerini size en yakın Yapı Kredi şubesine uğrayarak gerçekleştirebilirsiniz. Kredi Şimdi üzerinden de evlilik kredisi başvuruları kabul edilmektedir.

Yapı Kredi Kredi Şimdi ile kredi başvurunuzu gerçekleştirmek için Yapı  Kredi müşterisi olmanız gerekiyor. Eğer Yapı Kredi Bankası’ nın müşterilerisi iseniz bireysel ya da konut kredisi başvurusu yapmak için Yapı Kredi İnternet Şubesi’ne giriş yaptıktan sonra kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Evlilik Kredisi Başvurularında Gerekli Belgeler

-Nüfus cüzdanı fotokopisi

-Gelir Belgesi

-Gelir belgesi olarak son iki aya ait maaş bordrosu ya da şirket tarafından başlıklı kâğıda yazılmış olan maaş yazısı istenmektedir. Serbest meslek sahipleri için son vergi levhası, emeklilerden maaş cüzdanı, kira geliri olan kişilerden ise kira kontratı fotokopisi talep edilmektedir.

-Son üç ay içerisinde müşterinin adına düzenlenmiş olan telefon, doğalgaz, su ve elektrik gibi aboneliklere ait herhangi bir fatura örneği

Yapı Kredi Kredi Başvurusu Nerelerden Yapılır?

Yapı Kredi aracılığıyla evlilik kredisi dışında bireysel krediler içinde başvurularınızı yapabilirsiniz. Bireysel krediler için başvuru kanalları şunlardır;

-En yakın Yapı Kredi şubeleri

-İnternet üzerinden Kredi Şimdi ile yapılan başvurular

444 0 444 telefon bankacılığı ile başvuru işlemleri

-SMS başvuruları olarak da kredi türü, T.C. kimlik numaranız ve aylık gelirinizi aralarında boşluk bırakarak 4411’e gönderip bireysel kredi başvurularınızı yapabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın