Yapı Kredi Günlük Para Çekme Limiti

Yapı Kredi ATM para çekme limiti banka müşterisine göre farklıdır.Yapı Kredi ATM döviz çekme işlemi için de kullanılabilir. ATM para çekme limiti artırma talebinde bulunabilirsiniz. ATM’den para çekme işlemi bankalardaki yoğunluğun azalmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca müşteri olarak istediğiniz zaman bankamatiğe giderek para çekebilir ya da yatırabilirsiniz.

Yapı Kredi ATM para çekme limiti için belirlenen tutar kadar para çekmeniz mümkündür. ATM’den istediğiniz zaman para çekebilirsiniz. Ayrıca Ortak ATM’lerden de Yapı Kredi müşterisi olarak para çekebilirsiniz. Ortak ATM’den para çekme işlemi yaptığınızda bir miktar masraf alınmaktadır.

-Yapı Kredi ATM’den TL Kartınız ile para çekebilirsiniz. Eğer bireysel bankacılık müşterisiyseniz Yapı kredi bankamatikten para çekme limiti en fazla 1.500 TL olmaktadır.

-Kişisel Bankacılık müşterisiyseniz Yapı Kredi bankamatikten para çekme limiti 3.500 TL olmaktadır.

-Özel Bankacılık müşterisiysenizYapı Kredi ATM’den para çekme limiti 5.000 TL’ye kadar olabilir.

-Yapı Kredi Ardıç Paketi Üyesi olan müşterileri 2 kat Günlük Para Çekme Limiti’ne göre para çekimi yapabilirler.

Yapı Kredi ATM’den EUR/USD Para Çekme

Yapı Kredi ATM’lerinden EUR ve/veya USD çekmeniz mümkündür. Ancak bu işlemi yapabilmek için bireysel kartınıza bağlı olan EUR ve /veya USD hesabınızın olması gereklidir. Yapı Kredi Döviz ATM’lerinden işleminizi yapabilirsiniz.

Eğer kendi döviz hesabınızdan para çekme işlemi yapacaksanız ya da para yatıracaksanız bu işlemler için ücret ödemenize gerek yoktur. Başka bir hesaba döviz yatıracaksanız işlem ücreti alınmaktadır. Bu ücret karta bağlı olan TL hesaptan alınmaktadır.

Yapı Kreid Günlük Para Çekme Limiti Arttırma

Yapı Kredi Bankası müşterisi olarak bankadan para çekebilirsiniz. Ancak çekeceğiniz miktar bankanın belirlediği tutar kadar olmaktadır. Eğer günlük olarak çekebileceğiniz tutarın daha fazla olmasını istiyorsanız bu talebinizi bankaya iletmelisiniz.

Yapı Kredi Bankası Şubesi’ne giderek talebinizi iletebilirsiniz. Eğer şubeye gitmek istemiyorsanız 444 0 444 numaralı Yapı Kredi müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Limit artırma talebinizi ilettikten sonra banka onay verdiğinde talebinizi işleme koyacaktır. Sonrasında bankanın belirlediği yeni limite göre ATM’den para çekmeye devam edebilirsiniz.

Yapı Kredi ATM’den Para Yatırma

ATM’den para yatırma içimn kullanabileceğiniz banknotlar 10, 20, 50 ve 200 TL’lik banknotlardır.

Yapı Kredi ATM’den para yatırma işlemi yapabilirsiniz. Bir seferde yatırabileceğiniz banknot sayısı en fazla 50 olmaktadır. Aynı işlem içerisinde yapabileceğiniz bir diğer işlem de “İlave Para Yatırma” işlemidir. İlave Para Yatırma ile ekleyebileceğiniz banknot adedi en fazla 100 olabilir.

Yapı Kredi kartsız para çekme nasıl yapılır öğrenmek için Yapı Kredi ATM’den Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır? yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın