Yapı Kredi Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar ve Muaf Olma

gggg

Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar ve Muaf Olma: yapı kredi ne zaman kesilir, yapı kredi hesap işletim ücreti otomatik ödeme,yapı kredi hesap işletim ücreti ödememek için yapmanız gerekler yazımızda maddeler halinde açıklanmıştır.Bankalar vadesiz hesabımız üzerinden düzenli olarak hesap işletim ücreti almaktadır. Bu bankalardan biri de Yapı Kredi Bankası’dır. Yapı Kredi Bankası bankada hesabınız olduğu için ve bu hesap ile bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirdiğiniz içn sizden belirli bir miktar ücret almaktadır.

Yapı Kredi Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

Yapı Kredi Bankası’na ait hesabınız için hesap işletim ücreti olarak 120 TL alınmaktadır. Banka sizden bu ücreti hesabınız olduğu için alma hakkına sahiptir. Bankaların kredi kartları için aidat talep etseler de bu yasal değildir, ancak hesap işletim ücreti almaları yasal bir dayanaktır.

Yapı Kredi Bankası’nda olan hesabınız nedeniyle internet şubesi, mobil bankacılık, havale işlemi, EFT işlemi gibi pek çok bankacılık hareketlerinizi şubeye gitmeden yapabilirsiniz. Ancak sizin bu işlemlerinizden banka kar elde etmemektedir, çünkü siz hesabınızda olan para ile işlem yapıyorsunuz yalnızca. İşte bu nedenle banka hesap işletim ücreti ile giderlerini karşılamak için müşterilerinden  kesinti almaktadır.

Yapı Kredi Hesap İşletim Ücreti Ne Zaman Kesilir?

Yapı Kredi Bankası’na ait hesabınız için yılda iki dönem olmak üzere hesap işletim ücreti alınmaktadır. Yapı Kredi Bankası’na her iki dönem dahil olmak üzere hesap işletim ücreti olarak kesilecek ücret 120 TL’dir.

Yapı Kredi Hesap İşletim Ücreti Ödememek İçin Yapacaklarınız

Bankalar müşterilerinin yapacakları otomatik ödeme talimatı gibi işlemlerle hesap işletim ücreti kesmemektedir.

  1. En az 2 adet faturanızın ödenmesi için hesabınız üzerinden otomatik ödeme talimatı verirseniz hesap işletim ücreti alınmamaktadır.
  2. Bankanın maaşlı müşterisiyseniz, şirketiniz, çalıştığınız kurum Yapı Kredi Bankası ile maaş anlaşması yaptıysa bu durumda da hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Maaşınızı Yapı Kredi Bankası’ ndan çekebilirsiniz, aynı zamanda hesap işletim ücreti de ödemezsiniz.
  3. Yapı Kredi Öğrenci Hesabı için müşterisinden hesap işletim ücreti almamaktadır. Ancak 12-26 yaş aralığında olmanız gerekiyor ve Play Banka Kartınız olmalıdır.
  4. Yapı Kredi Birikim hesabı olan müşterilerinden hesap işlerim ücreti almamaktadır.

Yapı Kredi’nin Hesap İşletim Ücreti Almadığı Hesaplar

  1. SGK Emekli hesaplarından Yapı Kredi hesap işletim ücreti almıyor.
  2. Kobi Bankacılığı Paketleri üyesi iseniz hesap işletim ücreti ödemezsiniz.
  3. Play Banka Kartınız varsa Yapı Kredi hesap işletim ücreti ödemezsiniz.
  4. 180 gün süre ile Yapı Kredi Bankası’ ndaki hesabınızda kesintisiz olarak hiç bir işlem hareketi olmazsa banka ilgili dönem için bu hesaba sahip olan müşteri hesabından hesap işletim ücreti almamaktadır.
  5. Ardıç Yatırım Paketi’nin üyesiyseniz ve/veya Çınar Mortgage Paketi’nin üyesi olan Yapı Kredi Bankası müşterilerinin sahip olduğu  tüm vadesiz hesaplarından Yapı Kredi hesap işletim ücreti almamaktadır.
  6. Yapı Kredi’den maaşınızı alıyorsanız yani maaşlı müşteri iseniz hesap işletim ücreti sizden alınmayacaktır.

Yapı Kredi Bankası’nın hesap işletim ücreti almasına dair ayrıntılı bilgiyi bankanın resmi internet sayfasındaki yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/sikca-sorulan-sorular/mevduat-ve-yatirim-urunleri/genel/hesap-isletim-ucreti/6594.aspx adresine ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın