Yapı Kredi Kredi Kartı İptal Ettirme

Yapı Kredi kredi kartı kapatma ya da iptal işlemini nasıl yapabileceğinizi yazımzıda açıkladık. Yapı Kredi Play Kart iptal etme ya da World Kart iptali için banka ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Ancak Yapı Kredi kart iptal ettirme ile kartın kapatılması aynı anlama gelmemektedir. Önce kartınızı iptal ettirmek mi yoksa kapatmak mı istediğinize karar verin sonrasında Yapı Kredi kredi kartı iptali nasıl yapılır bakalım.

Kart İptal ve Kart Kapatma Arasındaki Fark

Kredi kartı iptal ve kredi kartı kapatma farklı kavramlardır. Eğer kredi kartınızı artık kullanmak istemiyorsanız bu durumda kredi kartı kapatma işlemi için başvuruda bulunmalısınız. Ancak kartınızı kaybettiniz ya da çalındığını düşünüyorsanız bu gibi durumlar için kredi kartı iptal talebinde bulunabilirsiniz.

Kredi kartı iptalinden sonra isterseniz bankanıza yeni bir kredi kartı istediğinizi belirtebilirsiniz. Talebiniz işleme alınır ve belirli bir süre sonunda yeni kredi kartınız size gönderilir.

Ancak kredi kartını kapatma işlemi yaptırırsanız, bu işlem artık kartı kullanmayacağınız anlamına gelir.

Yapı Kredi Kredi Kartı İptali

Yapı Kredi kredi kartı iptal ettirme işlemini kartınız kaybolduysa ya da kartınız çalındıysa iptal ettirebilirsiniz. Yapı Kredi Bankası kredi kartı iptali için bankanın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Müşteri hizmetlerini aradığınızda kartınızla ilgili olarak yaşadığınız sorunu belirttikten sonra iptal talebinde bulunabilirsiniz. Kart kayıp ya da çalıntı durumlarında yapı kredi kredi kartı iptal işlemleri hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Yapı Kredi kredi müşteri temsilcisine bağlanma için 444 0 444 numarasını arayabilirsiniz.

Kredi kartı iptali için internet bankacılığını da kullanabilirsiniz. İnternet şubesi ya da mobil bankacılık ile Kart İptal menüsünü kullanarak kart iptal işlemini yapabilirsiniz.

Kredi kartı iptal ettirmenin bir diğer yolu da bankanın şubesine gitmektir. Yapı Kredi şubesine kredi kartı iptal dilekçesi verebilir, kartınızı iptal ettirebilirsiniz.

Yapı Kredi Kredi Kartı Kapatma

Yapı Kredi Bankası’nın kredi kartına sahipseniz ve artık kartı kullanmak istemiyorsanız kredi kartı kapatma işlemi yaptırabilirsiniz. Kartınızı kullanmayacaksanız kartın kapatılmasını isteyerek hesap işletim ücreti, kart kullanım ücreti gibi ücretleri ödemek zorunda kalmazsınız.

Yapı Kredi kredi kartı iptali için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine kredi kartı kapatma talebinizi iletebilirsiniz.Kredi kartının kapatılmasını isterken karta borcunuzun olmadığına dikkat edin.

Eğer kredi kartına borcunuz varsa siz bu borcu ödemeden kredi kartının kapatılma işlemi yapılmayacaktır. Borcunuzu ödedikten sonra Yapı Kredi kredi kartımı kapattırmak istiyorum diyerek işlem yapılmasını isteyebilirsiniz.

Kredi kartını kapattırmak için bankanın şubesine de gidebilirsiniz. Eğer kartınızın ödenmemiş borcu bulunmuyorsa  kredi kartı kapatma dilekçesi vererek talebinizi iletebilirsiniz.

Kredi kartının kapatılmasıyla ilgili olarak kapatıldığından emin olmak isterseniz Yapı Kredi müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bankanın şubesini de bu konuda bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.

Yapı Kredi World Kart, Yapı Kredi Play Card, Yapı Kredi Adios gibi kartlarınızın iptal ya da kapatma işlemlerini bu şekilde yapabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın