Yapı Kredi Play Kart Başvurusu Nasıl Yapılır

play kart başvurusu

Yapı Kredi Play Kart Başvurusu Nasıl Yapılır : Yapı Kredi gençler için Play Kart’ı sunuyor. Play Kart başvurusu için SMS ile başvuru yapabilirisiniz. Gerekli belgeleri, şartları ve başvuru sonucu öğrenme işlemini nasıl yapacağınızı yazımızda açıkladık. Başvuru takip için yine SMS’i tercih edebilirsiniz. Play Kart nedir ve kimler Play Kart başvurusunda bulabilirsiniz. Yazımızda işlemi hakkında detaylı bilgiye yer verdik. Öğrenciler Play Kart başvurusunda bulanabilir ayrıca çalışan gençler de Play Kart sahibi olabilriler. İşte Playt Kart Başvuru hakkında bilmeniz gerenler ve başvuru işlemi.

Play Kart Nedir?

Play Kart, Türkiye’de öğrenim görmekte olan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları üniversite öğrencileri için (açıköğretim hariç), 18 yaşını doldurmuş Yapı Kredi Bankası’nın sunmuş olduğu bir kredi kartı çeşitidir. Play Kart 26 yaşını aşmamış olan üniversite öğrencilerin kullanımına imkan vermektedir. Play Kart genç müşterileri için avantajlı kampanya, indirim ve vade seçenekleri gibi pek çok fırsat sunmaktadır. Okumayan ancak Play Kart kullanmak isteyen gençler de gelirini belgelediği taktirde Play Kart başvurusunda bulabilirler.

Play Kart Başvuru Şartları

Türkiye’nin herhangi bir yerinde üniversitede okuyan ya da yüksek lisans öğrencisi olan 26 yaşını geçmmeiş olan öğrenciler başvuruda bulunabilir. Eğer Bankacılık ve Finans Yüksek Okulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek okulu  ve Hemşirelik Sağlık Yüksek Okulu’nda okuyan öğrenciler de Play Kart Başvurusu yapabilirler ve başvuru için kefil göstermek zorunda da değildirler.

Play Kart sahibi olmak isteyen 18-26 yaş aralığında bulunan çalışan ve gelirini belgeleyebilen gençler Play Kredi Kartı işin başvuru yapabilirler ancak kefil göstermeleri gerekiyor.

Play Kart Limiti Nasıl Yükseltilir?

Yapı Kredi Bankası’nın üniversitede okuyan gençler için sunduğu Play Kart için belirlenen limit aralığı 500 TL ile 1000 TL aralığıdır. Play Kartı’nızın limitini yükseltmek için Play Kartı’nızı alıp kullanmaya başladığınız andan itibaren kart borçlarınızı son ödeme tarihini geçirmeden zamanın da ve tutarında ödemelisiniz. Bu şekilde ödemelerinizi düzenli bir şekilde yaptığınızda ilerleyen zamanlarda Play Kart limit yükseltme için başvuruda bulunabilirsiniz ve bu işlem için telefon bankacılığından ya da Yapı Kredi Şube’sine giderek talepte bulabilirsiniz.

-444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’nı arayarak limit yükseltme yaalebinde bulanabilirsiniz.

-İnternet şubesinden de limti yükseltme talebi iletilebilir. İnternet şubesinde yer alan Kartlarım menüsünden sonra Kart hizmetleri bağlantısını tıklayın. Sonrasında Limit İşlemleri adımını takip edin. Limit artırma talebinizi iletebilirsiniz.

Yapı Kredi Play Kart Başvurusu

Yapı Kredi Play Kredi Kartı almaya karar verdikten sonra isterseniz SMS ile Play Kart Başvurusu yaparak,  isterseniz Yapı Kredi Bankası Şubesi’ne giderek Play kart başvurusunda bulabilirsiniz.

Zaten Yapı Kredi Worldcard’a sahipseniz bu kartınızı Play Kart’a dönüştürebilirsiniz. Bu işlem için Yapı Kredi müşteri hizmetlerini arayarak bu talebinizi iletebilirsiniz.

SMS İle Play Kart Başvurusu

Yapı Kredi Play Kart sahibi olmak istiyorsanız SMS ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu işlem için telefonunuzun mesaj bölümüne girdikten sonra “PLAY WEB” yazdıktan sonra TC kimlik numaranızı yazın sonrasında bu mesajı 4421 numarasına SMS olarak gönderin.

play kart

Öğrenme

Play Kart başvurunuzu SMS ile yaptıktan sonra başvurunuzu takip etmek için yapmanız gereken telefonunzun mesaj bölümünden “PLAY” yazıp bir boşuk bıraktıktan sonra TC kimlik numaranızı yazın ve 4407 numarasına SMS olarak gönderin. Play Kartınızın durumunu bu şekilde göndereceğiniz mesaj ile akip edebilirsiniz.

Şubeden PlayFli Kart Başvurusu İçin Gereken Belgeler

Yapı Kredi Bankası’nın Play Kart’ına sahip olmak için Yapı Kredi Bankası’na giderek başvuru işleminizi yapabilrisiniz. Başvuru işleminiiz gerçekleştirmeniz için sizden istenen belgeler üniversite öğrencisiyseniz ya da çalışan iseniz farklılık gösterecektir. İşte başvuru için istenen belgeler.

Üniversite Öğrencileri İçin Play Kart Başvurusu Belgeleri

Üniversite öğrencisi iseniz Play Kart başvuru yapmak için aşağıdaki belgeleri bulundurmanız gerekiyor.

  • Nüfus Kağıdınız ya da pasaportunuzun fotokopisi. Sürücü belgesinin fotokopisi de kullanılabilir.
  • Okumakta olduğunuz okuldan yakın zamanda almış olduğunuz öğrenci belgesi.
  • Şubede sizden Play Card Başvuru formunu doldurmanız istenecektir. Bu formu da eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Çalışanlar İçin Play Kart Başvurusu Belgeleri

Çalışan gençler de Play Kart başvurusunda bulabilirler. Yapı Kredi şubesine giderek başvuru yapmak istiyorsanız aşağıdaki belgeler gerekmektedir.

  • Nüfus cüzdanınız ya da padaportunuzun aslı ve fotokopisi gerekmektedir. Ayrıca sürücü belgenizin aslı ve fotokopisi ile de başvuruda bulabilirsiniz.
  • Gelirinizi belgeleyen maaş bordrosu da başvuru sırasında gerekmektedir.
  • Serbest meslek sahibi olarak Play Kart başvurusunda bulunacaksanız o yıla asit olan onaylı vergi levhasının fotopisi’ni de başvuru işlemi için bulundurmalısınız.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın