Yapı Kredi World Kart Başvurusu ve World Kart Türleri

Yapı Kredi World Kart Başvurusu ve World Kart Türleri: Ülkemizin en çok kullanılan ve avantajlı imkanlar sunan Yapı Kredi World Kart sayesinde hayatınız daha da kolaylaşacak. Yapı Kredi World Kart sahipleri taksitli alışverişten, world puan kazanmaya, karta özel kampanyalardan taksitli nakit avansa varana kadar avantajlarla world kart sahibi olmanın ayrıcalıklarını yaşamaktadır.

Tüm kredi kartlarında olduğu gibi Yapı Kredi world kredi kartı almak için bir takım prosedürleri izlemek gerekiyor.

Bu yazımızda Yapı Kredi world kredi kartı başvurusunun nasıl yapıldığı ve Yapı Kredi world kredi kartı türlerinin neler olduğunu anlatacağız. İşte o detaylar…

Yapı Kredi World Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi world kredi kartı başvurusu yapmak için şu yollardan birini tercih edebilirsiniz:

  • En Yakın Yapı Kredi Şubesine Gidebilirsiniz Size en yakın Yapı Kredi Bankası şubesine giderek kolaylıkla kredi kartı başvurusunu yapabilirsiniz. Banka şubesine gittiğinizde müşteri temsilcisi sizden form doldurmanızı isteyecektir. Bu formu doldurarak kredi kartı başvuru işlemini tamamlamış olacaksınız.
  • Yapı Kredi İnternet Bankacılığını Kullanabilirsiniz: Yapı Kredi Bankası’nın internet bankacılığına kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda kredi kartı başvurusu işlemini 7 gün 24 saat süreyle yapabilirsiniz.
  • Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerini Arayabilirsiniz: Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası olan 444 0 444’ü arayarak karşınıza çıkan müşteri hizmetleri temsilcisine kredi kartı başvurusu yapmak istediğinizi söylemeniz halinde gerekli bilgileri alarak dakikalar içerisinde başvuru işleminiz tamamlanmış olacaktır.

SMS İle Yapı Kredi World Kredi Kartı Başvurusu

Yapı Kredi world kredi kartı SMS ile başvuru için ayrı başlık oluşturmak yerinde bir hareket olacaktır. Çünkü Yapı Kredi Bankası kredi kartı başvurularında SMS ile başvuru imkanı getirerek büyük bir kolaylık da sağlayarak bu alanda öncü haline geldiğini söyleyebiliriz.

Yapı Kredi Bankası SMS ile kredi kartı başvurusu için yapmanız gereken sadece cep telefonunuzun mesaj bölümüne girerek Yapı Kredi Bankası’na kısa mesaj göndermektir. SMS ile world kredi kartı başvurusu nasıl yapılıyor şeklinde bir soru aklınıza gelebilir. İşte bu sorunun cevabı:

World Kart SMS ile Kredi Kartı başvurusu için cep telefonunuzun mesaj kısmına aralarında boşluk kalacak şekilde WORLD ve TC kimlik numaranızı yazıyorsunuz. Bu mesajı da 4421‘e gönderiyorsunuz.

SMS İle Yapı Kredi World Kredi Kartı Başvurusunu Nasıl Takip Edebilirim?

Yapı Kredi World kredi kartına başvuru yaptıktan sonra başvurunuzun hangi aşamada olduğunu öğrenmek için cep telefonunuz ile kısa mesaj göndermeniz yeterlidir. Bunun için cep telefonunuzun mesaj bölümüne aralarında boşluk kalacak şekilde WORLD ve TC kimlik numaranızı yazıyorsunuz. Bu mesajı da 4407‘ye gönderiyorsunuz. Başvurunuzun ne aşamada olduğu anında cep telefonunuza kısa mesaj olarak gelecektir.

Yapı Kredi World Kart SMS ile Şifre Belirleme Yapılabilir Mi?

Yapı Kredi World karta başvuru yaptınız, kredi kartınız onaylandı ve kartınız elinize geçti. Kredi kartını kullanabilmeniz için şifreniz olmalıdır. Yapı Kredi world kartınızın şifresini şubeye giderek ya da müşteri hizmetlerini arayarak belirleyebilirsiniz. Ancak world kart şifrenizi SMS göndererek de saniyeler içinde belirleme imkanına sahipsiniz.

Yapı Kredi World Kart SMS ile şifre belirleme işlemi için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne giriyorsunuz. Aralarında boşluk olacak şekilde SİFRE ve kredi kartınızın son 4 hanesi, kredi kartınızın arka tarafında bulunan 3 haneli güvenlik numarasını ve kullanmak istediğiniz şifrenizi yazıp 4440‘a SMS olarak gönderiyorsunuz. İşleminiz bu kadar.

Yapı Kredi World Kart Şifre Değiştirme Yolları

Yapı Kredi World kartınızın şifresini belirledikten sonra dilediğiniz zaman kredi kartı şifrenizi değiştirebilirsiniz.

  • Şubeye Giderek World Kart Şifre Değiştirme: Size en yakın Yapı Kredi şubesine giderek gişe memuruna kredi kartı şifrenizi değiştirmek istediğinizi söylemeniz halinde gişe memur sizlere yardımcı olacak ve şifrenizi değiştirebilecektir.
  • Yapı Kredi Bankamatiklerinden Şifre Değiştirme: Kredi kartınızı bankamatiğe sokuyorsunuz. Şifrenizi giriyorsunuz. Çıkan ekranda kredi kartı işlemlerinden şifre işlemlerini seçiyorsunuz. Tekrar çıkan ekranda şifre değiştirmeyi seçtikten sonra bankamatik şifre değişikliği için sizi yönlendirmektedir.
  • Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerini Arayabilirsiniz: Yapı Kredi Bankası’nın 444 0 444 numaralı müşteri hizmetleri numarasını arayarak ister kredi kartı işlemlerinden şifre değişikliği yapabilirsiniz isterseniz müşteri temsilcisi ile görüşerek kredi kartı şifresini değiştirebilirsiniz.
  • SMS İle Kredi Kartı Değişikliği: Yapı Kredi World Kart SMS ile şifre değişikliği işlemi için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne giriyorsunuz. Aralarında boşluk olacak şekilde SİFRE ve kredi kartınızın son 4 hanesi, kredi kartınızın arka tarafında bulunan 3 haneli güvenlik numarasını ve kullanmak istediğiniz şifrenizi yazıp 4440‘a SMS olarak gönderiyorsunuz.

Yapı Kredi World Kart Çeşitleri

Yapı Kredi world kartın birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu kartlar şunlardır:

1- Yapı Kredi Standart World Kredi Kartı

World özellikli kredi kartı olan standart world kredi kartı ile, diğer world özellikli kredi kartlarıyla yapabileceğiniz işlemleri yapabilirsiniz. Bu kredi kartının tek dezavantajı daha düşük limitli olmasıdır. Standart world kredi kartı ile taksitli alışveriş yapabilir, world puan kazanabilir, world kampanyalarından yararlanabilir, peşin alışverişlerinizi taksitlendirebilir ve taksitli nakit avans çekebilirsiniz.

Özellikle kredi notu düşük olanlar veya ilk defa kredi kartı alacaklar için bu kredi kartı tavsiye edilmektedir.

Standart world kredi kartı için yıllık ödemeniz gereken kart ücreti 76 TL’dir.

2- Yapı Kredi World Gold Kredi Kartı

World Gold Kredi Kartı, yüksek limitli ve ek özelliklere sahip kredi kartıdır. World Gold Kredi Kartı, özel anlaşmalarla daha fazla indirim sağlamakta, kültürel aktivitelerden tatillere, alışverişlerden ekstra taksitlere varana kadar pek çok avantaj sağlamaktadır. Yapı Kredi Bankası’nın en yaygın kullanılan kredi kartıdır.

Standart world kredi kartı için yıllık ödemeniz gereken kart ücreti 87 TL’dir.

3- Yapı Kredi World Platinum Kredi Kartı

World kredi kartları arasında en kıymetli kart olan world platinum, yüksek limit ve ek özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Özellikle işadamlarına yönelik çıkartılan bu kredi kartı hem yurt içi hem yurt dışı seyahatlerinde önemli avantajlar sağlamaktadır.

World platinum kredi kartı ile anlaşmalı otellerde %10’a varan indirim ayrıcalıklarından yararlanabilir, beklemeden VIP müşteri temsilcisi ile özel hattan görüşebilir, havaalanlarında sunulan ayrıcalıklı hizmetlerden yararlanabilir ve araç kiralamalarında %30’a varan indirim alabilir, yurt dışı seyahatlerinizde hem mal hem can güvenliğiniz için sigorta imkanlarından faydalanabilirsiniz. Bunun yanında pek çok özel indirim ve avantajlarla keyifli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

Standart world kredi kartı için yıllık ödemeniz gereken kart ücreti 98 TL’dir.

4- Yapı Kredi OPET World Kredi Kartı

OPET istasyonlarında özel indirim fırsatı sunan OPET world kredi kartı ile bir taraftan world kredi kartının özelliklerinden yararlanırken diğer taraftan OPET istasyonlarında ekstra puan kazanma fırsatı da elde etmektesiniz.  OPET kartınızla elde ettiğiniz puanları yine yakıt olarak da alabilirsiniz.

Yapı Kredi World Kart Kampanyaları ve Diğer Özellikleri

Yapı Kredi world her ay güncellenen kampanyaları ve sağladığı avantajlarıyla dikkatleri üzerine çeken bir kredi kartıdır. Ancak çoğu kimse world kredi kartının özelliklerinin farkında değildir.

Yapı Kredi world karta dair bilmeniz gereken bir çok konu bulunuyor. Daha önce yayımladığımız “Yapı Kredi World Kartın Bilmediğiniz 14 Özelliği” isimli makalemizde world karta dair sizi hayrete düşürecek pek çok bilgiyi ve kampanyayı bulabilirsiniz. Makalemize ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın