Yapı Kredi World Kartın Bilmediğiniz 14 Özelliği

Yapı Kredi World Kartın Bilmediğiniz Özellikleri: Yapı Kredi Bankası tarafından 25 yıldır müşterilerinin hizmetine sunduğu world kart, avantajları ve kampanyaları ile bir çoğumuzun dikkatini çekmeyi başarmış durumdadır. Öyle ki World Kredi Kartı, The Banker tarafından yapılan değerlendirmede dünyanın en değerli 10 kredi kartından biri olarak seçilmiştir. Ancak pek çoğumuz kullanmış olduğumuz kredi kartlarının sadece bir kredi kartı olduğunu düşünmekte ve o kredi kartının başka ne gibi özellikleri olduğunu bilmemekteyiz. Hatta çoğu kez kredi kartlarının sadece kredi kartı olmadığını belki de ilk defa duyuyoruz.

Bu yazımızda Yapı Kredi World Kredi Kartı‘nın bilinmeyen özelliklerini anlatmaya çalışacağız.

Yapı Kredi World Kredi Kartı’nın Bilinmeyen Özellikleri ve Avantajları

Yapı Kredi world kredi kartı ilk görünüşte bir kredi kartıdır. Bu özelliği ile taksitli alışveriş yapabilir, internet alışverişlerinizde kredi kartınızı kullanabilir, ödemelerinizi gerçekleştirebilir ve nakit avans çekebilirsiniz. Aslında bunlar bir çok kredi kartında yer almaktadır. Peki Yapı Kredi World Kart’ın diğer kredi kartlarından farklı olarak ne sağlamaktadır.

World Kart’ın sağladığını avantajları ve bilinmeyen özelliklerini anlatmadan önce bir konuyu açıklamakta fayda vardır. “World Kart” kredi kartına tanımlanmış bir özelliktir. Ancak “world kart” özelliğini sağlayan Yapı Kredi Bankası değil, yurt dışı menşeili bir şirkettir. Bu şirket Yapı Kredi Bankası ile yapmış olduğu anlaşma sayesinde Yapı Kredi’nin kullandırdığı kredi kartlarına world özelliği eklenmiş ve böylece “world kart”ın sağladığı avantajlar otomatik olarak Yapı Kredi Bankası’nın kredi kartlarına da yansıtılmış olmaktadır. Ülkemizde world kart sürekli olarak Yapı Kredi ile birlikte anıldığı için wold kart denilince akla Yapı Kredi Bankası akla gelmektedir. Şimdi Yapı Kredi world kartın bilinmeyen özelliklerine bakalım:

1- World Kartınız Her Şeyden Evvel Bir Kredi Kartıdır 

Yapı Kredi world kart her şeyden evvel bir kredi kartıdır. Kredi kartı ile yapabildiğiniz tüm işlemlerinizi world özellikli kredi kartınızla da yapabilirsiniz. Bu nedenle world özellikli kredi kartınız ile;

 • Taksitli alışveriş yapabilirsiniz
 • Peşin olarak yaptığınız alışverişlerinizi, müşteri hizmetlerini arayarak taksitlendirebilirsiniz.
 • İnternetten 3D security özelliği sayesinde güvenli alışveriş yapabilirsiniz.
 • Harcamalarınız üzerinden world puan kazanabilir ve bu puanlarınızı dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.
 • Elektrik, su, doğalgaz, telefon, internet gibi aboneliğe bağlı olarak kullanılan hizmetlerin faturalarını ödeyebilirsiniz.
 • Tüm cep telefonu operatörlerine yükleme yapabilirsiniz. Özellikle hızlı cep özelliği sayesinde Turkcell operatörlerine tek SMS ile saniyeler içinde yükleme yapabilirsiniz.

2- Yapı Kredi World Kredi Kart’ından Taksitli Nakit Avans Çekebilirsiniz

Yapı Kredi world kredi kartınız ile taksitli nakit avans kullanabilirsiniz. Üstelik nakit avansınızı 5 aydan 12 aya kadar vade ile geri ödeyebilirsiniz. Ödeme yaptığınız süre içinde faiz oranı değişmeyeceği için faiz oranlarının artması da sizi etkilemeyecektir. Ayrıca nakit avans çekmek için herhangi bir masraf da ödemeyeceksiniz.

Taksitli nakit avansa uygulanan faiz oranı, nakit avansın vadesine göre değişiklik göstermektedir. Hatta uzun vadede ödenen nakit avans için faiz oranı daha düşük tutulmaktadır. Faiz oranları şu şekildedir:

 • 5-11 ay arası faiz oranı % 1,84
 • 12 ay vade için  faiz oranı % 1,80

3-Alışverişleriniz Yapı Kredi World Kart İle Güvence Altındadır

Yapı Kredi Bankası’nın World Gold, World Platinum, Fenerbahçe World Gold, Fenerbahçe World Platinum özellikli kredi kartları kullanılarak satın aldığınız eşyalar alışveriş tarihinden itibaren 60 gün süresince Yapı Kredi World Kart ile güvence altında tutulmaktadır. Böylelikle satın aldığınız eşyaların çalınması, kaybolması ya da zarar görmesi halinde world kart mağduriyetinizi anında gidermektedir. Üstelik bu güvence sadece ana kartınızla değil ek kartlarla yapılan alışverişlerde de geçerlidir.

World kart 60 gün süreyle tanıdığı bu özellik sadece yurt içi alışverişlerinizde değil, yurtdışından sipariş ettiğiniz eşyalar için de geçerlidir.

World kart’ın sunduğu bu teminat sınırsız değildir. Alışveriş güvencesi eşya başına 500 Avro, olay başına ise 1500 Avro olarak belirlenmiştir.

Alışveriş güvencesinden yararlanmak isteyen World Gold sahipleri 444 0 444’ü; World Platinium kullanıcılarının ise 444 0 446 VIP Line hattını aramaları yeterli olacaktır. Sağlanan alışveriş güvencesinin kapsamı ve detayları hakkında ayrıca Yapı Kredi World’ün resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

4- World Kart Platinium Yurtdışı Seyahat Sigortası İmkanı Sunmaktadır

Yapı Kredi World Platinium müşterileri kendilerinin ve yanında seyahat edecek eşinin ile 19 yaşından küçük çocuklarının gidiş dönüş tüm seyahat biletlerinin ve varsa ek giderlerinin world platinium kart veya world puan ile ödenmesi koşuluyla, yurt dışı seyahatlari sırasında kaza, bagaj kaybı ya da acil tıbbi müdahaleler gibi tıbbi gereksinimler bakımından sigorta kapsamına alınmaktadır. Böylece yurt dışına çıktığınızda sağlık sigortası yaptırmayı unutsanız bile Yapı Kredi World Kartınız ile seyahat sigortası kapsamında olacağınız için tıbbi ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Yapı Kredi World Platinium kartınızın sağladığı seyahat sigortası paketinin detayları şu şekildedir:

 • Ferdi Kaza Sigortası: 90.000 Euro’ya kadar teminat sağlanmaktadır. 16 yaş ve altındaki çocuklar için ise 5000 Euro’dur.
 • Sağlık Sigortası: 30.000 Euro’ya kadar teminat sağlanmaktadır. Bu kapsamda acil tıbbi harcamalar, acil tıbbi nakiller ve cenaze nakli bulunmaktadır. Böylece vize sırasında konsoluk tarafından zorunlu tutulan sağlık sigortası yaptırma zorunluluğuna gerek kalmamaktadır.
 • Bagaj Sigortası: Bagajlarınızın kaybolması halinde 1000 Euro’ya kadar olan zararlarınız karşılanmaktadır.
 • Gecikmeli Kalkış Sigortası: Ulaşımınızın 12 saate kadar gecikmesi, uçağınızın rötar yapması durumunda 100 Euro’ya kadar ödeme yapılmaktadır.
 • Bagaj Gecikmesi Sigortası: Bagajınızın karışması, geç teslim edilmesi gibi nedenlerle 12 saatten fazla gecikmesi halinde 100 Euro’ya ödeme yapılmaktadır.
 • Seyahat İptali Sigortası: Seyahatinizin sizden kaynaklanmayan bir nedenle iptal edilmesi halinde 1500 Euro ödeme yapılmaktadır.

5- Yapı Kredi Asistan Hizmetinden Yaralanarak İşlemlerinizi Anında Çözebilirsiniz

Yapı Kredi World Kart müşterileri, 444 0 444 Yapı Kredi telefon bankacılığını arayarak sırasıyla 6-2 tuşlarına basıp konsolosluk işlemlerinden acil işlemlere varana kadar bir çok alanda danışmanlık hizmeti alabilmektedir. Bu anlamda world kart müşterileri, vize işlemleri, konsolosluklar hakkında danışmanlık hizmeti alabilmektedir. Benzer şekilde world kart müşterileri yurt içi ve yurt dışı sosyal etkinlik hizmetlerinden tıbbi danışma, cam, su, elektrik sorunlarına varana kadar bir çok acil müdahale gerektiren durumlarda Yapı Kredi Asistans Hizmetlerinden yararlanabilmektedir.

Yapı Kredi Asistans Hizmetlerinden yararlanabilmek ve Yapı Kredi World Asistans’tan alabileceğiniz hizmet türlerini görebilmek için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

Genel Danışma
Medikal Asistans Hizmetleri için tıklayınız.
Teknik Asistans Hizmetleri için tıklayınız.
Ev Asistans Hizmetleri için tıklayınız.

6- Yapı Kredi Sosyal Danışmanlık Hizmetleri İle Hayatınızı Kolaylaştırabilirsiniz

Yapı Kredi Concierge hizmeti ile world kart sahipleri seyahat, restoran bilgileri, kültürel aktiviteler, çiçek gönderimi, özel hediye araştırması, rezervasyon ve boş vakitleri değerlendirme gibi bir çok hizmetten yararlanabiliyor. Örneğin yurt dışındasınız ve bulunduğunuz bölgeyi bilmiyorsunuz. Yapı Kredi Concierge’i arayarak bu bölgede ne yapabileceğiniz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Ya da bir arkadaşınıza çiçek gönderecekseniz, bir rezervasyon işlemi yapacaksanız Yapı Kredi Concierge’i arayabilirsiniz.

Yapı Kredi Concierge hizmetinden yararlanabilmek için 444 0 444 Yapı Kredi telefon bankacılığını arayarak sırasıyla 6-2 tuşlayabilirsiniz. Ayrıca World Platinium kart sahipleri 444 0 446 VIP Line’ı araması yeterli olacaktır.

7- Shuttle Hizmeti İle Konfor İçinde Havalimanı Transferi Hizmetinden Yararlanabiliyorsunuz

Adana, Ankara, Antalya, İstanbul, İzmir ve Şanlıurfa’da bulunan Yapı Kredi World kart sahipleri için havalimanı ulaşımı dert olmaktan çıkmış durumdadır. Yapı Kredi Shuttle hizmeti ile ekonomik koşullarda bulunduğunuz adresten havalimanına veya havalimanından gitmek istediğiniz adrese şoförlü araç ile en konforlu şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Yapı Kredi Shuttle hizmetinden yararlanabilmek için yapmanız gereken Yapı Kredi Bankası’nın resmi internet sitesine giriş yaparak online başvuru yapabilir ya da 444 7 329’u arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

8- Kartınızın Çalınması ve Kaybolması Halinde Güvence Sağlanmaktadır

Kartım çalındı, kartımı kaybettim, kartımdan benden habersiz harcama yapılmış gibi sorunları dert etmeyin. Yapı Kredi World Kart sahipleri, kredi kartlarının çalınması ya da kaybolması gibi durumlarda kartlarının başkasının eline geçmesi ve kötüye kullanılması halinde günvence altında. Bu şekilde ortaya çıkan zararlar Yapı Kredi world tarafından karşılanmaktadır. “Kayıp/Çalıntı Güvencesi”nden yararlanabilmek için yapılması gereken tek şey 444 0 444 Tpı Kredi Telefon Bankacılığını aramanızdır.

9- Yapı Kredi World’e Özel Kampanyalardan Yararlanın

Yapı Kredi World kart bir çok firma ile anlaşarak uzun süreli taksit imkanı, indirim kazanma imkanı, para puan kazanma imkanı, çekilişe katılma gibi bir çok avantaj sunmaktadır. Kampanyalardan yararlanmak için world kart sahiplerinin yapması gereken tek şey kampanyaları takip etmektir. Peki world kart kampanyalarından nasıl haberdar olabilirsiniz?

World Kart kampanyalarından haberdar olabilmek için Yapı Kredi’nin reklamlarını takip edebilirsiniz. Ancak tüm kampanyalardan haberdar olmak için Yapı Kredi Bankası’nın world kart kampanya sayfasına göz atabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası World Kart kampanyalarının tamamını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

10- Yapı Kredi World Puanınızı Sadece Harcamalarda Değerlendirmeyin

Yapı Kredi World Kart müşterileri harcamalarından kazandığı world puanlarını sadece alışverişlerde değil prim borcu ödemekten kredi kart borçlarına varana kadar pek çok yerde değerlendirebiliyor. World kartınızla kazanacağınız world puanlarınızı şuralarda değerlendirebilirsiniz:

 • World puanlarınızı bireysel emeklilik hesabınıza aktarabilirsiniz. Böylelikle biriken paralarınız artacağı için alacağınız ödemeler de yükselecektir.
 • Otomatik ödeme talimatı vermeniz durumunda kredi kartı yıllık aidatlarınız biriken world puanlarla ödenebiliyor.

11- SGK Ödemelerinizi World Kart İle Yapın Puan Kazanın

SSK ve Bağ-Kur ödemelerinizi World Kart ile yapan müşteriler ödemeleri üzerinden world puan kazanmaktadır. Ödemelerinizi Yapı Kredi İnternet Şubesi’nden ya da Telefon Bankacılığı’ndan da yapabilirsiniz.

12- World Kart İle Taksitli EFT veya Havale İşlemi Yapabilirsiniz

Hesabınızda para olmasa bile World Kartınızla taksitli EFT veya Havale yapabilir ve EFT veya Havale gönderimlerinizi taksitle geri ödeyebilirsiniz. Üstelik EFT veya havalelerinizi 9 aya kadar taksitlendirebilirsiniz.

World Kart taksitli EFT veya Havale için uygulanan faiz oranı %2,02’dir. Ancak 9 ay taksitlendimelerde bu oran %1,99 olarak uygulanmaktadır. Her 1000 TL’lik taksitli EFT veya Havale işleminin ücretlendirmesi şu şekilde yapılmaktadır.

Vade Faiz Oranı Taksit Tutarı Aylık Toplam Maliyet Oranı Yıllık Toplam Maliyet Oranı
6 Ay 2,02% 178,9 TL 2,42% 29,09%
9 Ay 1,99% 123,3 TL 2,39% 28,66%

13- World Kartınızı Toplu Taşımalarda Kullanabilirsiniz

World kartınızın temassız ödeme özelliğini kullanarak toplu ulaşım araçlarından yararlanabilirsiniz. Konya ve Çanakkale’de yaşayan world kart müşterileri, kredi kartlarını ulaşım kartı olarak da kullanabiliyor. World kart müşterileri, kredi kartlarını toplu ulaşım cihazları içinde bulunan cihaza göstererek ulaşım ücretini kartlarından karşılayabilmektedir. Böylece otobüs kartımı evde unuttum gibi derde kapılmıyorlar.

14- World Kartınızla Cep Telefonu Hattınıza TL Yükleyebilirsiniz

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom faturasız hat sahipleri TL yüklemek için bayiye ya da yükleme noktalarına gitmeye gerek kalmadan Yapı Kredi İnternet Şubesi’nden anında TL yüklemesi yapabiliyor.

Yapı Kredi World Kart’a Nasıl Başvuru Yapılır?

Yapı Kredi World Kart’a sahip olmak çok kolay. Şayet kredi notunuz düşük değil ve gelir sahibiyseniz world kartınızı kolaylıkla alabiliyorsunuz. Bunun için şu kanallardan birini kullanabilirsiniz:

 • Yapı Kredi Bankası’nın herhangi bir şubesine giderek kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.
 • Yapı Kredi world kart başvurusunu Yapı Kredi Bankası’nın internet sitesinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Yapı Kredi Bankası’nın internet sitesine giriş yapıp TC kimlik numaranızı ve cep telefonunuzu yazmanktan ibarettir. Başvurunuzu saniyeler içinde yapabilirsiniz. Başvuru yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.
 • SMS yoluyla Yapı Kredi World Kart’a başvuru yapabilirsiniz. SMS ile başvuru yapmanız için cep telefonunuzun mesaj kısmına giriyorsunuz. Mesaj kısmına aralarında boşluk olacak şekilde WORLD ve TC kimlik numaranızı yazıp 4421’e kısa mesaj olarak gönderiyorsunuz.
 • Yapı Kredi Bankası’nın 444 0 444 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak Telefon Bankacılığı üzerinden kredi kartı başvurunuzu dakikalar içinde yapabilirsiniz.

Bonus Bilgi: Araç Kiralama Hizmetinden İndirimli Yararlanabilirsiniz

Yapı Kredi World kart özellikli kredi kartınızla AVİS’ten yapacağınız araç kiralamalarından indirimli yararlanabiliyorsunuz. Bu anlamda Yapı Kredi world kredi kartı sahipleri % 30; world platinium sahipleri ise % 35 indirim kazanmaktadır.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster