Yapıkredi Ev Kredisi Hesaplama Ve Faiz Oranları

fft99_mf2961228

Yapıkredi Ve Faiz Oranları:Yapı Kredi Bankası ev kredisi almak isteyenlere konut kredisi veriyor. Kredinin hesaplanması ve faiz oranı ise kredinin türüne göre değişkenlik gösterebiliyor. Yapı Kredi Bankası’nın ev kredisine bankanın şubelerinden başvuru yapılabiliyor. Banka gerekli değerlendirmeleri yaptıktan sonra kredinize onay ya da ret cevabı veriyor. Bu cevabın verilmesinde de kredi notunuz yani bir yönüyle geçmişteki bankalarla olan işlemlerinizin nasıl olduğu önem kazanıyor. Her zaman ödemelerinizi zamanında ve tutarında yapmak sizin için faydalı olacaktır. İşte Kredileri ve faiz oranları.

Yapı Kredi Konut, Ev Kredileri

Yapı Kredi Kelepir Mortgage Kampanyası (Konut Kredisi)

Yapı Kredi Kelepir Mortgage Kampanyası ile konut kredisi için farklı vade seçenekleri bulunmaktadır. 12 , 24 , 36, 48, 60, 120 ay kredi ödeme seçeneklerinden biri tercih edilebilmektedir. Bu vade seçeneklerinden birini seçtiğinizde uygulanan faiz oranı %1.10 olmaktadır.

Yapı Kredi Kelepir Mortgage Kampanyası Konut Kredisi için taksitlendirme seçeneği 3 aydan başlamaktadır ve 120 aya kadar taksitlendirme yapılabilmektedir.  Bu kredi ürününden alınabilecek en az kredi tutarı 20.000 TL’dir. En fazla alınabilecek kredi tutarı ise 500.000 TL’dir. Teminat ise konut ipoteğidir.

Yapı Kredi Konut Kredisi

Yapı Kredi Bankası’ndan konut kredisi almak istediğinizde vade seçneği değişse de uygulanan faiz oranı değişmemektedir. Yapı Kredi Konut Kredisi için 12, 24, 36, 48, 60, 120 ay vade seçeneklerinden birine uygulanan faiz oranı %1.19 olmaktadır.

Yapı Kredi Bankası’nın Standart Mortgage kredisi ürünü olan konut kredisi için taksitlendirme 3 ay süresinden başlayıp 120 aya kadar taksitlendirilebilmektedir.  Yapı Kredi Bankası’ndan bu kredi için alabileceğiniz en düşük tutar 20.000 TL, en yüksek tutar ise 500.000 TL olarak belirlenmiştir. Teminat ise konut ipoteğidir.

Yapı Kredi Bankasına 444 0 444 numarası ile iletişime geçebilirsiniz. Kredilerle ilgili merak ettiğiniz soruları sitemizin yorum bölümüne yazabilir ya da bu telefon numarasından bilgi alabilirsiniz.

Yapı Kredi Konut Kredisi Hesaplama

Yapı Kredi Bankası konut kredisi için farklı faiz oranları ve farklı vade seçenekleri sunmaktadır. Aldığınız konut kredisini için uygulanan faiz oranı, yıllık faiz oranı, aylık ödeme tutarı, vade seçeneği gibi bilgileri hesaplanan Yapı Kredi konu kredilerinden öğrenebilirsiniz.

Yapı Kredi 90.000 TL 120 Ay Konut Kredisi

Yapı Kredi Bankası 120 ay vade ile 90.000 TL tutarında kredi alınabilmektedir. Bu kredi için uygulanan faiz oranı %1.13’tür, yıllık faiz oranı ise %13,56’dir. Kredinin ismi YapıKredi Mortgage adıyla konut kredisi verilmektedir. Aylık ödeme tutarı ise 1.374 TL’dir. Bu kredi için vade süresi boyunca ödeyeceğiniz toplam tutar 164.842 TL’dir. Bu toplam tutarın 74.842 TL’sini faiz oluşturmaktadır. Sigorta ve masraflar toplam tutara dahil edilmemiştir. Yapı Kredi Bankası kredi kullandırımı sırasında bu ücretleri tahsil etmektedir.

Yapı Kredi 50.000 TL 60 Ay Konut Kredisi

Yapı Kredi Bankası YapıKredi Mortgage kredi ismi ile konut kredisi vermektedir. Yapı Kredi Bankası 50.000 TL krediyi 60 Ay vade süresi ile vermektedir. Bu kredi için aylık faiz oranı %1.13’tür. Yıllık faiz oranı ise %13.56’dır. Aylık bankaya ödenecek taksit tutarı ise 1.152 TL’dir. 50.000 TL kredi ve 60 ay vade süresi botunca ödeyeceğiniz toplam tutar 69.122 TL’dir. Toplam tutarın 19.122 TL’sini faiz oluşturmaktadır. Toplam tutara sigorta ve masraflar için oluşan ücret eklenmemiştir. Kredi kullandırımı sırasında bu ücret tahsil edilmektedir.

Yapı Kredi Konut, Ev Kredisi Başvuru

Yapı Kredi Bankası’nın konut kredisini alabilmek için bankanın istediği belgeleri hazırlamanız ve aradığı şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Yapı Kredi Bankası’nın istediği belgeler aşağıdaki gibi listelenebilir.

  • Nüfus cüzdanı fotokopiniz kredi başvrusu için istenmektedir.
  • Gelir Belgenizi hazırlayarak evraklarınızın arasına eklemelisiniz.
  • Son 2 ay içerisindeki güncel maaş bordrosunun biri ya da antetli kağıda yazılmış olan ve şirketin yetkili kişileri tarafından imzalanan maaş yazısı, şirket imza sirküleri ve yetki belgesi istenen belgelerdir.
  • Emekli olan müşteriler maaş cüzdanı fotokopisini
  • Kira geliri olan müşterilerin varsa tapu ve kira kontratı fotokopisini belgelere eklemelidir.

Kredi almadan önce gelirinizi gözden geçirmeniz gerekmektedir. Banka krediyi vermeden önce ödemeleri gerçekleştirebilecek misiniz bununla ilgili sizden maaş bordrosu, gelir belgesi gibi evraklar istemektedir. Bu nedenle krediyi ödeyebilecek yeterlilikte olmanız gerekiyor. Ancak kredi aldıktan sonra ihtiyacınız olan tutardan daha fazlasını bankaya geri ödemek zorundasınız. Örneğin 50.000 TL ev kredisi için 19.122 TL faiz nedeniyle fazladan para ödeyeceksiniz. Eğer krediyi çekmezseniz bu tutarı yani 19.122 TL’yi kar edeceksiniz. BU parayla bir araba alabilirsiniz. Krediyi ödeyecek kadar düzenli bir geliriniz varsa bu geliri biriktirerek ihtiyaçlarınızı karşılayın, evinizi alın. İlerideki ihtiyaçlarınız için ya da ihtiyaçlarınızı biraz erteleyerek paranızı biriktirin.  Kredi çekmeden aylarca borçlu kalmadan, faizsiz, fazladan para ödemeyerek istediğinizi alabilirsiniz. Kredi almak yerine paranızı biriktirmeyi tercih edin. Doğru olan ve size tavsiye edilen yol budur.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın