YapıKredi World Kart Kredi Kartı Limit Yükseltme

Yapı-Kredi-Bankası-Kimin

YapıKredi Bankası’na ait World Kart kredi kartınızın limitini farklı yollardan yükseltmeniz mümkündür. YapıKredi Bankası’na ait World Kart kredi kartınızın limitiyle ilgili değişiklik yapabilirsiniz, isterseniz limitini artırmak isterseniz de düşürmek için bankaya talepte bulunabilirsiniz. Bu işlemlerden birini gerçekleştirmek için bankaya kart sahibinin talepte bulunması gerekmektedir. Bu noktada limitinizi belirlerken bütçenize, gelirlerinize dikkat etmelisiniz. Sonradan bu borçlar nedeniyle sıkıntıya girmemeniz için gelirlerinize dikkat etmeniz faydanıza olacaktır. Kredi kartlarının limitini kart sahibinin bilgilerine, kredi sicil notu gibi bilgilerine bakılarak artırılmaktadır. Yani kart sahibinin durumu limiti artırmaya müsait ise o zaman limit artırma işlemi gerçekleştiriliyor. Bankalar kendi kararlarıyla kredi kartının limitini artıramıyorlar, bu işlem için müşterinin kendisinin limitinin artırılması için talepte bulunması gerekiyor ya da bankanın limit artırma talebini kabul etmesi gerekiyor. Ayrıca bankaların otomatik kredi kartı limiti yükseltme seçeneği bulunmaktadır. Eğer müşteri otomatik kredi kartı limitini artırma isteğinde bulunmuşsa bu şekilde kredi kartlarının limiti müşterinin durumuna bakılarak artırılabiliyor.

YapıKredi World Kart Kredi Kartı Limiti Nereden Yükseltilir?

YapıKredi Bankası’na ait kredi kartınızın limitini yükseltmek istiyorsanız, aşağıdaki seçeneklerden biri yoluyla bankaya limit yükseltme, azaltma için talepte bulunabilirsiniz.

YapıKredi Şubelerinden Limit Artırma

  • Yakınınızda bulunan herhangi bir YapıKredi Bankası’nın şubesine gidebilirsiniz. Şubeye o anki gelir durumunuzu belirten belge ve limit yükseltme isteğinizi içeren dilekçe ile Yapı Kredi World Kart için kredi kartı limitinizi artırma talebinde bulunabilirsiniz.

YapıKredi Telefon Bankacılığı İle Limit Artırma

  • YapıKredi Telefon Bankacılığı ile kredi kartınızın limitinizle ilgili değişiklik talebinde bulunabilirsiniz. 0850 222 0 444 numarasını arayarak YapıKredi Telefon Bankacılığı müşteri yetkilisine bağlandıktan sonra talebinizi ifade edebilirsiniz. Kredi Kartınızın limiti öğrenmek için önce 1, daha sonra 2 tuşlarına basmanız gerekmektedir.

YapıKredi İnternet Bankacılığı İle Limit Artırma

  • YapıKredi internet bankacılığı ile de kart limitinizi artırmanız mümkündür. Bu işlem için bankasın resmi internet sitesine girdikten sonra kredi kartları sekmesine tıklamalısınız. Kredi kartları sekmesinden kredi kartınızla ilgili limit yükseltme işlemi için talepte bulunabilirsiniz.

YapıKredi Otomatik Limit Artırma

  • Bu seçeneklerle limit artırabileceğiniz gibi Yapı Kredi Bankası otomatik olarak da limit artırma yapabilirsiniz. Limit artırma ile ilgili olarak Yapı Kredi Bankası özel bir sistem geliştirmiştir. Bu sistem bankanın müşterilerine özel sesli arama sistemidir. Özel sesli arama ile limit artırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Özel sesli arama sisteminden yapmış olduğunuz çağrının kabul edilmesi ve adından belirtilen onay tuşuna basmanızla birlikte, kredi kartı için limit artırma işlemini yapmış olursunuz.

YapıKredi World Card Kredi Kartı Limiti Arıtılırken Neye Dikkat Ediliyor?

YapıKredi Bankası’na ait World Kart kredi kartınızın limitini artırmak için bankaya talepte bulunabilirsiniz. Limit artırma başvurularında YapıKredi Bankası gerekli gördükleri durumlarda kişiden son gelir durumlarını beyan etmelerini isteyebiliyor. Müşterinin gelir durumlarının yanında önemli olan birkaç noktaya daha banka tarafından dikkat ediliyor. Müşterinin geçmişteki ödeme düzenleri, ödemelerindeki gecikmeler, ödeme geçmişleri ve gelir durumu limit artırma talebinizin değerlendirilmesinde bankanın baktığı bilgilerdir.

Bu nedenle hangi bankaya ait olursa olsun kullandığınız kredi kartlarının ödemelerinin zamanına ve tutarına dikkat etmelisiniz. Gereken ödemelerini yapmadığınız borçlar için borcunuzun üzerine bir de faiz eklenerek ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca borcunuzu yapılandırmak isteseniz de yine faiz uygulaması yapılacaktır, hatta borçlarını ödememe nedeniyle yasal takip sürecine bile girebilirsiniz. Bu nedenle kredi kartlarının avantajları olsa da dezavantaja dönüştüğü durumları da unutmamak gerekir. Kredi kartı kullanımında faiz durumuna düşmemeye büyük özen göstermelisiniz.

Kredi Kartı Limitim Haberim Olmadan Artar Mı?

Daha önceki dönemlerde diğer bankalarda olduğu gibi YapıKredi Bankası’nda da bankanın kredi kartı limitini yükseltmek için uygun bulduğu müşterilerinin kredi kartlarının limitini artırabiliyorlardı. Ancak yapılan düzenlemelerle artık böyle bir durum söz konusu değil. Yani sizin haberiniz olmadan banka kredi kartınızın limiti artıramaz. Kredi kartı limitinin yükseltilmesinde artık aranan ilk şart kart sahibinin limit yükseltme talebinde bulunmasıdır. Ancak bu başvurularda da bazı istisnalara rastlamak mümkündür. Örneğin banka tarafından sizi arayarak kredi kartınızın limitini artırmak isteyip istemediğinizi size sorabilirler. Ya da şubeye başka bir işlem için gittiğiniz sırada sizinle görüşürken kredi kartı limitinizi artırmak için talepte bulunup bulunmadığınızı sorabilirler. Bu sırada limit artırma işleminize red cevabı gelebilir ya da onay verilebilir.

Kredi kartı alırken ya da limit yükseltme isteğinde bulunurken bu karta ait borçları ödeyebilecek kadar gelirinizin olmasına ve zamanında ödeme yapabileceğinize emin olmalısınız. Aksi durumda kredi kartları borçlarınız faiz eklenerek daha da artacaktır. Bu nedenle faiz uygulamasına uğramamak ve borç yükünün altında ezilmemek için gelirlerinize göre harcama yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Ayrıca ödemelerinizde yaptığınız gecikmeler, ödememe durumları sizin kredi sicil notunuzu da negatif etkilemektedir. Bu durum sizin daha sonraları gerçekleştirmek isteyebileceğiniz bankacılık işlemleri için de problem, engel, kısıtlama oluşturacaktır.

Daha ayrıntılı bilgi için YapıKredi Bankası resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YapıKredi Bankası World Card ile ilgili sorularınız varsa yorum olarak yazabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın