Yeni İşe Başlayan Kredi Çekebilir Mi?

ise-yeni-baslayana-kredi

Yeni İşe Başlayan Kredi Çekebilir Mi? : Daha önce çalışmayan yeni işe giren kişiler yaptıklarında kredi alabilir mi sorusu çalışma hayatına yeni başlayanlar tarafından soruluyor. Yeni işe başlayan kişiler geçmişte kredi ya da kredi kartı kullanmamış olabilir. Bu durumda kredi notu yüksek değilse nasıl kredi kullanabilir gibi pek çok soru oluşmaktadır. Yazımızda yeni işe başlayan ve kredi başvurusunda bulunan kişilerin nasıl kredi alabileceklerini açıkladık.

İşe yeni başlayan kişilerin yaptıkları kredi başvurularında bankalar belirli noktalara dikkat ediyor. Kredi notu, yaşı, geliri, sigortalı olduğu süre, kredi için ipotek,kefil gibi kişinin finansal durumu önem taşıyor. Bankalar yeni işe başlayan ve belirli şartları yerine getirmenyen kişilerin kredi başvurularını onaylamayabiliyor.

Kredi notu bankadan kredi çekmek isteyenlerin karşılaştıkları en önemli konulardan biridir. Daha önce kredi çeken ya da kredi kartı kullanan kişilerin yani genel olarak bankacılık geçmişi hakkında kredi notu fikir verir. Eğer hiç kredi ya da kredi kartı kullanmadıysanız bu durumda banka yeni işe başlayan kişi için farklı kredi başvurusu değerlendirme teknikleri uygular. Çalıştığınız kuruluş, gelir ve gider durumunuz kredi başvurunuzda önem kazanabilir. Bankalar için kredinin verilmesinde müşterinin geliri de önemlidir.

Kredi alabilmek için en önemli şartlardan biri de SGK primlerdir. SGK primleri kişinin düzenli olarak bir işte çalıştığınız hakkında bilgi vermektedir. Eğer düzenli olarak bu SGK primleriniz ödeniyorsa kredinizin onaylanması kolaylaşabilir. Banka 1 aylık SGK prim ödemesi yapılmış kişinin yaptığı kredi başvurusunu onaylamayabilir.

Yeni İşe Başlayan Nasıl Kredi Alabilir?

Yeni işe başladım, kredi çekmek istiyorum diyenlerin kreid başvuruları hemen kabul alamayabilir. Bankaya göre geliriniz yetersiz görülürse kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Kredi kartı kullanmak ve kredi kartına olan borçlarınızı zamanında, tutarında ödemek kredi notunuzun yükselmesine yardımcı olabilir. Bu durum bankada sizin hakkınızda borçlarına sadık, düzenli ödemeler yapan müşteri fikrini verecektir. Böylece krediyi almanız biraz kolaylaşabilir.

Bankalar bazen sizden daha düşük gelire sahip bir müşteriye daha yüksek kredi tutarı verebilir. Yalnızca gelir durumu kredi verilmesindeki tek durum değildir, pek çok değerlendirme yapılarak kredi başvurunuza onay verilmektedir.

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmalıyım?

Bankadan kredi almak isteyen kişiler için bankalar belirli şartlar sunmaktadır. Bankalar genellikle kredi çekmek isteyen kişinin 6 ay süre ile sigortalı bir şekilde çalışmış olmalarını belgelemelerini istemektedir. Kredi almak isteyen kişilerden böyle bir talepte banka bulunabilir. Yeni işe başlayan ve kredi almak isteyenler henüz 6 ay süre ile sigortalı olarak çalışmamış oldukları için banka kredi başvurusuna onay vermeyebilir. Ancak daha önce çalışmamış , şimdi yeni işe başlayan ve arsa, ev, kira geliri gibi bir gelir kaynağı olan kişilerin kredi başvuruları olumlu sonuçlanabilir.

Gelirim Yok Bankadan Kredi Alabilir Miyim? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster