Yılda Bir Kez Ödemeli Kredi Veren Bankalar

senelik-odemeli-kredi

Yılda Bir Kez Ödemeli Kredi Veren Bankalar : Senede bir defa ödenebilen krediler bulunmaktadır. Yıldan yıla ödemeli krediler, yıllık ödemeli çiftçi kredisi, seneye ödemeli kredi isimleriyle de bilinen yılda bir kez ödemeli bu krediler daha çok üreticiler için sunulan kredilerdir. Örneğin tarım, hayvancılık gibi. Hasat zamanı geldiğinde ödeme seçeneği ile üreticiye kolaylık sağlamaktadır.

Senelik Ödemeli Kredi

Bankaların kullandırmış olduğu ihtiyaç kredileri, konut kredileri ve taşıt kredileri gibi krediler genel olarak aylık yapılan ödemelerle geri ödenmektedir. Bankalar bu kredilerin dışında senede bir defa ödeme yapılan kredi fırsatı da sunmaktadır. Özellikle, tarım faaliyetleriyle uğraşan çiftçilere özel olarak verilen bu kredilerde, çiftçiler aldıkları kredilerle ihtiyaçlarını gidermek ve hasat zamanında da kredinin geri ödemesini gerçekleştirmektedir.

Çiftçiler, ödeme yapacağı tarihleri de belirlemekte ve belirlenen zaman diliminde senelik kredi ödemeleri yaparak kredi kullanmaktadır. Senede bir defa kredi ödemesi yaparak konut sahibi olmak isteyenlerde aldıkları krediyle kira verme derdinden kurtulmakta ve hasat zamanı elde ettiği gelirle ödemelerini yaparak ev sahibi olmaktadır. Senede bir defa ödemeli ya da hasat zamanı ödemeli kredilerde özellikle Ziraat Bankası yaptığı kampanyalarla önemli bir hizmet vermektedir.

Ziraat Bankası Senelik Ödemeli Kredi

Ziraat Bankası çiftçilere özel olarak senelik kredi ödemeleri yaparak kredi kullandırmaktadır. kapsamında Biçerdöver Kredisi, Traktör Kredisi, Ekipman Kredisi ve Mekanizasyon Kredileri veren banka, müşterilerine de esnek ödeme seçeneği sunmaktadır. Banka tarafından 3 ayda, 6 ayda ve 12 ayda bir ödeme yapılarak kredi alınmaktadır.

Verilen bu krediler ile çiftçiler her türlü ihtiyacını gidermekte ve üretimlerini daha verimli bir şekilde gerçekleştirmektedir. Ziraat Bankası’nın verdiği tarım kredilerine başvuruda bulunmak için, size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek kredi başvuru talebinizi iletebilirsiniz.

TEB Yılda 1 Ödemeli Kredi

TEB yani Türkiye Ekonomi Bankası çiftçilerin konut ve taşıt gibi ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için tarım kredileri veriyor. Ayrıca organik tarım yapan çiftçiler, hayvancılıkla uğraşanlar, aracılık, seracılık gibi pek çok alanda tüm tarımsal faaliyetleriyle ilgili olarak finansman desteği sunuyor.

TEB senelik kredi ödemesi ile yani yılda bir defa ödemeli kredi Tarım Kredili Mevduat ürün kredisi ile bankadan alınabiliyor.

Garanti Bankası Yılda Bir Kez Ödemeli Kredi

Garanti Bankası tarım kredisi için krediyi kullananlara yılda 1 kez ödemeli kredi veriyor. Tarım kredisi ile çiftçilerin  hasat zamanında geri ödemeli olacak şekilde Garanti Bankası’ ndan yılda 1 ödemeli kredi alabiliyorlar. Ayrıca 12 aydan 60 aya varan vade seçenekleri ile de farklı krediler sunabiliyor.

Akbank Yılda Bir Kez Hasat Dönemi Ödemeli Kredi

AKbank Ürün Ön Finansman kredisi ile çiftçiler için özel olarak bir ödeme planı sunuyor. Üreticilerin ihtiyaç duyduğu tohum, gübre, sulama ve işçilik gibi maliyetlerinin karşılanması için kredi üreticiler kullanabiliyor. Ödemeyi hasat zamanı yapabiliyorlar.

Yılda bir kez ödemeli kredi veren bankalar ayrıca tarım kredi kartları da vermektedir. Üreticiler hasat zamanında ve pazarlama zamanında ödeme yapabiliyorlar, bu durum üreticilerin işini kolaylaştırabiliyor.

Bu yazı sizi kredi almaya teşvik etmez. Kredi kullanmak tamamen sizin tercihinizdir. Kredinin avantajlarıyla beraber dezavantajlarını da göz önünde bulundurarak kredi almaya ya da almamaya karar verebilirsiniz.

Tavukçuluk Kredisi Şartları, Tavuk Çiftliği Nasıl Kurulur? yazımızı da okuyabilirsiniz.

One Response

Tüm yorumları göster
  1. Bünyamin
    2 Ocak 2017

Bir cevap yazın