Zengin Olmak İsteyenler İçin En Çok Kazandıran İşler

Hangi iş sektöründe yatırım yapmalıyım, en çok kazandıran işler hangileridir, zengin olmak için hangi işi yapmalıyım şeklinde bir çok soru zihninizi kurcalıyorsa, bu yazı tam size göre. Capgemini isimli şirket tarafından yapılan araştırmada en çok kazandıran ve içerisinden milyonerlerin çıktığı 16 iş sektörü belirlendi. Bu iş sektörlerine birlikte göz atalım:

Zengin Olmak İsteyenlere Milyon Kazandıracak İş Tavsiyeleri

Konaklama Hizmetleri Sektörü

Küreselleşen ve neredeyse küçük bir köy haline gelen dünyada kısa sürede dünyanın bir ucuna ulaşılabildiği dönemde konaklama ihtiyacının da hat safhaya çıktığını söylemek mümkün. Dolayısıyla otel gibi konaklama sektörünün önemli bir yatırım alanı haline geldiğini söylemek mümkün. Otel deyince aklınıza sadece lüks konaklama yerleri gelmesin. Evini otel şeklinde kullandıran, bilhassa eski yapıları restore ederek butik otel şeklinde nostaljik yerler haline getirenlerin de hatırı sayılır paralar kazandığını söyleyebiliriz. Otel neden çok kazandırıyor sorusu aklınıza gelebilir. Hemen cevap verelim. Otelin ilk yatırım maliyeti yüksek görünebilir ancak otele aldığınız ürünler (yatak, çarşaf, yastık, kılıf, mutfak malzemeleri…vs) uzun süreli kullanılabildiği için maliyetini hemen çıkarabilmektedir. Ayrıca otelde sunulan hizmetin kalitesi nedeniyle dışarıda yiyeceğiniz aynı hizmete (örneğin yemek, hamam, havuz gibi) iki kat para ödemektesiniz. Dolayısıyla bu da aynı hizmet için konaklama işlerinde bir kat daha fazla para kazanmak anlamına gelmektedir.  Basit bir dille ifade etmeye çalıştığımız üzere, konaklama hizmetleri iyi iş bağlantıları ile sizi kısa sürede yatırımlarınızı milyonerler sınıfına yükseltmekle kalmayıp yatırımlarınızı katlayacaktır.

Gıda Sektörü

İnsan oğlu var oldukça  gıda ihtiyacı sona ermeyecektir. Dolayısıyla insanoğlu için iyi ürüne iyi fiyatla erişebilmek öncelikli tercih olacaktır. Gıda sektöründe dilerseniz üretici dilerseniz aracı dilerseniz de son satıcı olarak yer alabilirsiniz. Her nerede olursanız olun gıda üretiminden iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Her ne kadar aklınıza tarladan ürün çok ucuza satılıyor ve üretici kazanamıyor şeklinde bir ön yargı gelebilirse de bu çok yanlış bir düşünce. Zira özellikle bir ürünün hem üretimini hem de satışını yapan kişi ve firmalar çok yüksek kar elde ettiğini söyleyebiliriz. Unutmayın ki günümüzde hem üretimini hem de satışını yapan yerler tercih konusu olmaktadır.

Ulaştırma

Sınırların neredeyse ortadan kalktığı, iş sektörlerinin dünyanın pek çok bölgesine yayıldığı, işlerin sadece belirli bölgelerde değil çok farklı alanlarda yer aldığı, insanların gezme ihtiyacı gibi pek çok faktör ulaştırma alanındaki hizmetleri de ön plana çıkarmış durumdadır. İster şehir içi taşımacılık isterse şehirler arası taşımacılık yapın, her iki ihtimalde de kazancınızın yüksek olacağını söyleyebiliriz.

Doğal Kaynaklar ve Organik Üretim

Ucuza mal olması nedeniyle fabrikasyon ürünler son zamanlarda oldukça rağbet görmektedir. Ancak bu ürünlerin uzun vadede insan sağlığına verdiği zararlar ve özellikle insan ömrünü kısaltması nedeniyle bu tür ürünlerden vazgeçiş başladığını söyleyebiliriz. Bilhassa zengin kesimin sağlığına dikkat etmek adına doğal ürünler kullanmaya başladığını ifade edelim. Organik gıda ürünleri ve doğal kaynaklardan elde edilen ürünler, ucuza mal edilmesi yanında yüksek fiyatlarla satılması nedeniyle yüksek kazanç getirisi söz konusudur.

Yenilenebilir Enerji Sektörü

Rüzgar enerjisi, güneş enerjisi ya da su enerjisi gibi doğanın tekrar tekrar insanlığın hizmetine sunduğu bu ürünler belirli bir süreçten geçirilerek elektrikten ısınmaya varana kadar pek çok alanda kullanılabilmektedir. Bu ürünlerde girdi maliyeti bedava olduğu için size sadece üretim malzemelerini ortaya koymak ve çıkan ürünü satmak kalıyor. Bu nedenle yenilenebilir enerji sektörü hem doğaya zararlı olmaması hem de ucuz maliyetli olması nedeniyle oldukça karlı bir yatırım alanıdır.

Emlak ve İnşaat Sektörü

Dünya nüfusu artıyor ve şehirler büyüyor. Dolayısıyla bu da insanlar için yeni yerleşim yerleri ve yaşam alanlarını zorunlu kılıyor. Bu nedenle emlak ve inşaat sektörü her zaman canlığını koruyacak alanların başında geliyor. Ayrıca hem inşaatı yapana hem aracılık edip satana hem de satın alan kişiye bir süre sonra kazanç sağlaması nedeniyle herkes için akıllı bir yatırım alanı olarak kabul edilmektedir. Bu sektörde ister müteahhit olarak isterseniz aracılık eden olarak bulunun her iki ihtimalde de kazanç sağlayabilirsiniz.

Sağlık Hizmetleri Sektörü

Kanuni Sultan Süleyman’ın şu sözü çok manidardır: “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi. Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi.” Konu sağlık olunca her şeyin önüne geçiyor. Herkes sağlığını korumak ya da geri kazanmak için yapacağı harcamayı önemsemiyor. Sağlık sektörü deyince aklınıza sadece hastaneler gelmesin. Zayıflama merkezleri, spor salonları, sağlıklı beslenme kulüpleri, alternatif tıp merkezleri, bitkisel tedavi ürünleri satan yerler bu kapsamada sayılabilecek bir kaç örnektir.

Teknoloji Ürünleri Sektörü

Dijitalleşen dünyada teknolojinin önemi inkar edilemez. Cep telefonundan bilgisayara, elektronik mutfak ve ev gereçlerinden üretim araçlarına varana kadar hayatımızın her alanı teknolojinin nimetleriyle doludur. Hal böyle olunca teknolojiden kaçmak mümkün olamadığı gibi teknolojik ürünleri kullanmaktan da vazgeçememekteyiz. Bu nedenle teknolojinin ister üretimi isterse pazarlaması aşamasında yer alınsın, her iki ihtimalde de yüksek kazanç elde edilmektedir.

Finansal Hizmetler Sektörü 

Finansal hizmetler denilince akla ilk gelen yerler bankalardır. Ancak finansal hizmetler sadece bankalarla sınırlı değildir. Finansal kiralama işleri, döviz alım sayım büroları, borsa, sanal paraların alınıp satıldığı yerler gibi sayısını çoğaltabileceğimiz alanlar bu sektörün bir parçasıdır. Finansal hizmetlerin doğrudan parayla iştigal ettiği ve özellikle aracılık ettiği alanlarda komisyon üzerinden işlem yaptığı değerlendirildiğinde elde edilebilecek kazancın büyüklüğünü de tahmin edebilirsiniz.

Organizasyon, Danışmanlık ve İnsan Kaynakları Sektörü

Son yılların en popüler iş sektörlerinden biri de organizasyon, danışmanlık ve insan kaynakları sektörü olmuştur. Organizasyon firmaları, bir etkinliğin doğru ve düzenli bir şekilde yürütülebilmesi için faaliyet gösterirler. Bu nedenle konserden toplantılara, düğünden doğum gününe varana kadar her türlü etkinlik bu firmaların faaliyet alanına dahildir. Danışmanlık firmaları ise özellikle büyük çaplı yatırımlarda şirketlere rapor halinde işin maliyeti, yapılabilirliği, ilgili ülkenin mevzuatı nedeniyle karşılaşılabilecek hukuki süreçlerin izahı gibi konularda destek vermektedir. İşlerinin ana noktası bu olmakla birlikte ayrıca bu firmalar şirketler arasında ya da kamu kurumları ile şirketler arasında bağlantı kurarak yeni yatırım alanları ile teknolojilerin transferlerini de sağlamaktadır. İnsan kaynakları sektöründeki firmalar ise İşçi Bulma Kurumu’nun fonksiyonunu üstlenmiştir. Esas itibariyle bu firmalar, bir şirket ya da kurumla anlaşarak bu şirket ya da kurumun ihtiyaç duyduğu personeli temin etmektedir. Böylece bu şirket ya da kurum çalıştırdığı kişinin kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, işten çıkarma gibi işlemlerle uğraşmak zorunda kalmamaktadır. Taşeron firma olan insan kaynakları firması ise istihdam edilmesine aracılık ettiği işçi karşılığında ya işçinin maaşı üzerinden ya da anlaşılan miktar üzerinden komisyon almaktadır.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın