Ziraat Bankası 72 Ay Yapılandırma Şartları

ziraat-72-ay-yapilandirma

Ziraat Bankası ŞartlarıBorç yapılandırma yapan  arasında Ziraat Bankası da yer almaktadır. 72 ay yapılandırma faizleri ile borçlarınızı yapılandırabilirsiniz. şartları için uygunsanız yani borçlarınızla ilgili takip süreci yoksa yapılandırma için başvurabilirsiniz.

Ziraat Bankası 72 Ay Yapılandırma

Ziraat Bankası tarafından takibe girmemiş olan banka müşterileri için kartlarına 72 ay yapılandırma yapılmaktadır. Ziraat Bankası 72 ay yapılandırma fırsatından yararlanarak, ödeyemediğiniz kredi kartı borçlarınızı çok daha geniş bir vadede ödeyebilir ve borçlarınızdan kurtulabilirsiniz. Mevcut borçlara yönelik getirilen yasayla birlikte kredi kartları dışında ihtiyaç kredilerine de 48 aylık yapılandırma yapılabilmektedir.

72 Ay Yapılandırma Faiz Oranları

Ziraat Bankası tarafından %1,44 faiz oranı ile 36 aylık tüketici kredinizi 48 aylık vadeyle düzenleyebilirsiniz. Ziraat Bankası’nın sunduğu yapılandırma fırsatından yararlanmak için takibe girmemek gerekmektedir. Yasal takibe girmiş bir müşteri için yapılandırma işlemi uygulanmamaktadır.

Borç yapılandırma için vade 72 ay olarak düşülse de 72 ay vade maksimum vadeyi ifade etmektedir. Yani borç yapılandırma için 9, 12, 24, 36, 48, 60 ya da 72 ay belirlenebilmektedir.

Ziraat Bankası 72 Ay Yapılandırma Başvurusu

Ziraat Bankası 72 ay yapılandırma işlemi için Ziraat Bankası şubelerine giderek talepte bulunmanız gerekmektedir. Bu uygulama için herhangi bir son süre verilmemekte fakat her tüketici sadece bir defaya mahsus olarak bu uygulamadan yararlanabilmektedir. Yasa, yasa çıkmadan önceki borçları kapsamaktadır. Yasa çıktıktan itibaren oluşacak borç tutarları için geçerli bir yapılandırma işlemi şuan için söz konusu değildir.

Eğer borç yapılandırmadan faydalanmak istiyorsanız başvuru şartlarını yerine getirmeniz gerekiyor. Eğer şartları sağlıyorsanız ve başvurunuza başka bir engel çıkmazsa borçlarınızı yapılandırabilirsiniz.

Borçlarınızı kapatmanın bir yolu da ihtiyaç kredisi çekmektedir. Çekeceğiniz ihtiyaç kredisini taksitlendirerek geniş bir vadede borç ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylece daha az faiz oranlarıyla ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası’ndan borçlarınızı ödemek için kredi çekmek ya da mevcut borçlarınızı yapılandırmak için size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek yapılandırma ve taksitlendirme talebinizi iletebilirsiniz.

72 Ay Borç Yapılandırma Şartları

Borçlarınızı 72 ay vade ile yapılandırarak ödemek istiyorsanız öncelikle bankaya olan borçlarınızda 90 gün süresinin geçmemesi gerekiyor. Eğer 90 günü geçirmediyseniz yapılandırma işlemi için başvurabilirsiniz.

Borç ödeme potansiyeliniz eğer düşüş yaşamadıysa yapılandırma için başvuru yapabilirsiniz.

Kredi notunuzun durumu da önemlidir. Eğer ciddi bir düşüş yaşamadıysanız yine yapılandırma başvurusu yapabilirsiniz.

72 ay yapılandırma imkanınından yararlanmak için Yasal takibe girmemiş olmanız gerektiğini unutmayın.

Banka Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın