Ziraat Bankası ATM’den Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

ziraat-para-cekme-limit

Ziraat Bankası ATM’den Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar? : ATM’den en fazla para yatırma limiti ve en fazla para çekme limiti sınırlıdır. Bankamatikten kartsız para çekebilirsiniz ancak yine de çekebileceğiniz para sınırlıdır. Daha fazla para çekmek isterseniz komisyon ödemeniz gerekecektir. Peki, Ziraat ATM’den Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar bakalım.

ATM’lerden birçok işlem yapılabilmektedir. Fatura ödeme, şifre değişikliği, EFT ya da EFT gibi birçok işlem yapabilirsiniz. Bu işlemler arasında en çok yapılanlardan biri de para çekme işlemidir. Ziraat Bankası para çekme limiti bankamatiklerden sınırlı miktarda para çekebilmeye imkan vermektedir.

Bankamatikten para çekme limiti bankadan bankaya göre farklılık gösterebiliyor. Ziraat Bankası bankamatiğinden para çekme işlemi yaptığınızda bu işleminiz belirli bir limit kadar sınırlandırılmıştır.

Ziraat Bankası hesabınızda ne kadar para olduğu para çekme limiti konusunda önemli değildir. Yani hesabınızda çok paranızda olsa ya da çekebileceğiniz kadar limit de olsa bankamatikten çekebileceğiniz tutar sınırlıdır.

Ziraat ATM’den Para Çekme Limiti

Ziraat Bankası ATM’den günlük para çekme limiti sınırlıdır. Yani gün içerisinde çekebileceğiniz limit sınırlıdır. Ziraat Bankası kartsız para çekme limiti ve para limiti farklıdır.

Ziraat Bankası kartsız para çekme limiti 500 TL’dir. Ziraat Bankası bankamatikten para çekme için kart kullanmak şart değildir. Kartınız olsun ya da olmasın Ziraat Bankası ATM’sine giderek para çekebilirsiniz. Ziraat Bankası ATM’den para çekme limiti bu şekildedir.

Ziraat Bankası bankamatikten günlük para çekme limiti  ise 1000 TL’dir. Yani bankamatik kartınızı kullanarak 1000 TL tutarında para çekebilirsiniz. Ziraat Bankası günlük para çekme limiti ne kadar bu şekilde cevaplamış olduk.

Ancak diyelim ki günlük para çekme limitinden daha fazla para çekmek istiyorsunuz. Ziraat ATM’den para çekme limiti için belirlenen limitten daha fazla para çekerseniz bu durumda banka sizden bir miktar komisyon kesintisi yapacaktır. Bu komisyon tutarı çok yüksek miktarda değildir. Ortalama olarak 1 TL – 2 TL arasında olduğu söylenebilir.

Ziraat kartsız para çekme limiti ile Ziraat Bankası kartınızı kullanarak para çekme limiti görüldüğü gibi birbirinden farklıdır.

Emekliler için Ziraat Bankası günlük para çekme limit için bir sınırlandırma bulunmamaktadır. Emekliyseniz ve emekli maaşınızı Ziraat Bankası’ndan alıyorsanız 1.000 TL’den daha fazla tutarda bankamatikten para çekebilirsiniz ve komisyon ödemenize gerek kalmaz. Gün içerisinde 1.000 TL ve üzerinde para çekebilirsiniz.

Ziraat Bankası bankamatik günlük para çekme limiti bu şekildedir.

Ziraat Bankası Para Yatırma Limiti

Ziraat günlük para çekme limiti olduğu gibi para yatırma limiti de bulunmaktadır. Ziraat Bankası para yatırma limiti ne kadar diyorsanız 20.000 TL olduğunu söyleyebiliriz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın