Ziraat Bankası ATM’den Kartsız Para Gönderme

ziraat

Ziraat Bankası başka hesaba para gönderme nasıl yapılır yazımızda açıkladık. ATM’ye giderek kartsız para yatırma işlemi yapabilirsiniz. Para yatırma işlemi için parayı göndereceğiniz hesap numarası bilgisine ihtiyacınız olacaktır. Ziraat Bankası kartsız para yatırma işlemi yaparken girdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olmasına dikkat etmelisiniz. Detaylar yazımızda.

Ziraat Bankası ATM’sinden pek çok işlem yapılabilir. ATM’den kendi hesabına para yatırma, havale, EFT, fatura ödeme, para çekme gibi işlemler yapabilirsiniz. Bazı işlemleri yapabilmek için kart kullanmak gerekse de kartsız işlem yapmak da mümkündür. Ziraat Bankası başka hesaba para yatırma internetten, ATM’den ya da Ziraat Bankası Şubesi’nden yapılabilir.

Ziraat banası bankamatikten para yatırma limiti için sınır belirlenmiştir. Ziraat Bankası kartsız para yatırma limiti 20.000 TL olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası kartsız para çekme limiti ise 500 TL olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası kartınız yoksa kartsız para göndermeniz mümkündür. Ziraat ATM kartsız işlem nasıl yapılır adım adım açıkladık. Ziraat Bankası ATM’sine giderek şu adımları uyguladığınızda kartsız para gönderme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

1-Ziraat Bankası ATM’sine gidin ve ATM’de bulunan Giriş Tuşuna basın.

2-Türkçe dil seçimini yapın.

3-Bir sonraki ekrana geçtiğinizde karşınıza gelen menüde yer alan PARA YATIRMA KREDİ K / HESAP seçimini tuşlayın.

4- Karşınıza gelen ekranda HESABA PARA YATIRMA seçeneğini tuşlayın.

5- Bir sonraki adımda BAŞKA HESABA seçimini yapın.

6- Sonraki adımda TC Kimlik Numaranızı girmeniz istenecektir.

7-TC Kimlik numaranızı yazdıktan sonra giriş tuşuna basın.

8-Sonraki adımda telefon numaranızı yazın. Numaranızı doğru yazdığınıza dikkat edin.

9-Sonraki adımda para yatıracağınız hesap numarası istenecektir. Parayı yatırmak istediğiniz hesap numarasını yazın sonrasında GİRİŞ tuşuna basın.

10- Hesap numarasını girdikten sonra bilgileri kontrol etmeniz istenecektir. Sonrasında DEVAM tuşuna basabilirsiniz.

11-Yatırcağınız tutarı hazırlayın ve DEVAM tuşuna basın.

12-Sonraki adımda parayı yatırmanız gerekecektir. Ne kadar para yatırmak istiyorsanız para yatırma haznesine tutarı ekleyin, işleminizi yapın.

13-Sonrasında sizden yatırdığınız tutarı doğru ise onay vermeniz istenecektir. Onaylıyorsanız EVET tuşuna basabilirsiniz.

14-Para yatırma işlemine başlarken girmiş olduğunuz cep telefonunuza gelen şifreyi ekranda yer alan kutucuğa girmelisiniz. Sonrasında GİRİŞ tuşuna basmalısınız.

15-Para gönderme işlemi yapıldıktan sonra ATM’den verilen makbuzu alın ve makbuzu saklayın.

Ziraat ATM’ den kartsız para gönderme işlemini bu adımları uyguladığınızda yapabilirsiniz. İşleme başlarken sizden istenen cep telefonu numarasını doğru olarak girmelisiniz. Sonrasında işlemi onaylamanız için cep telefonuna gelen kodu girmeniz istenecektir.

Ziraat Bankası kartsız para gönderme işlemi bittiğinde ise makbuzu alın ve atmayın. Makbuzu saklayın.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın