Ziraat Bankası Başak Hesap Başvurusu

ziraat-basak-hesap

Ziraat Bankası Başvurusu : Ziraat Bankası Başak Hesap ile paranızı değerlendirebilirsiniz. Peki nedir bu hesap ve nasıl başvuru yapılır? Başak Hesap ile fon alım-satım işlemleri yapabilirsiniz. Ziraat Bankası ve özellikleri nelerdir yazımızdan öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası Başak Kart için tanımlama işlemi yaptırmanız gerekiyor. Detaylar yazımızda.

Ziraat Bankası müşterilerine pek çok türde bankacılık hizmeti vermektedir. Krediler, kredi kartları, Başak Kart, , Havale, EFT gibi işlemlerinizi internet bankacılığından, şubeden, telefon bankacılığından yapabilirsiniz. Üstelik internet şubesi üzerinden hesap işlemlerinizi oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası’ndan Döviz Hesabı da açtırabilir birikimlerinizi hesabınızda saklayabilirsiniz. Ziraat Bankası’nın sunduğu bir hesap türü de Başak Hesap’tır. Ziraat Bankası Başak Hesap ile paranızı değerlendirebilirsiniz. Detayları öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Ziraat Bankası Başak Hesap Nedir?

Ziraat Bankası’ndan açtırabileceğiniz Başak Hesap; fon alım-satım işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz ve bu işlemi otomatik olarak yapabileceğiniz Ziraat Bankası Türk Lirası Vadesiz Mevduat Hesabı ürününe verilen isimdir.

Ziraat Bankası Başak Hesap Özellikleri

Başak Hesap yapabileceğiniz yollar şunlardır;

  • Ziraat Bankası Şubeleri
  • Ziraat İnternet Şubesi
  • Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı

Ziraat Bankası’nda bulunan Başak Hesabı’nıza para girişi yapılabilir. 600 TL sabit bir tutardır ve bu tutardan yüksekte kalan bakiye aracılığıyla otomatik bir şekilde Ziraat Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu alınmaktadır.

Başak Hesabı’nızdan nakit çıkışları da olabilir. Tüm nakit çıkışları da yine otomatik bir biçimde fon bozulması ile gerçekleştirilmektedir.

Ziraat Bankası şubelerinden tanımlama işlemini yapabilirsiniz. Hangi ürünlere sahip olan müşteriler Başak Hesap tanımlaması yaptırabilir diyecek olursanız;

-Kredili Mevduat Hesabı,

-Kredi Kartı ve en az bir tane Otomatik olarak/ düzenli ödeme talimatı ürünleri sahibi olan Ziraat Bankası müşterileri için tanımlama işlemi yapılabilecektir.

Kredli mevduat sahibi olan müşteriler için mevduat hesabı limitinin en az olabileceği tutar 500 TL olma şartı bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Başak Hesap Nasıl Kullanılır?

Ziraat Bankası Başak Hesap kullanmak istiyorsanız bankada bulunan ve müşteri olarak vadesiz mevduat hesabınız olmalıdır ve bu hesaba bağlı olarak da yatırım hesabı olmalıdır. Hesapların işlem yapılacak olan kanala tanımlı hale getirilmesi ile Başak Hesap kullanılabilir.

Ziraat Bankası Başak Hesap Başvuru

Ziraat Bankası’nda Başak Hesap açtırmak için iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Ziraat Bankası İnternet Şubesine giriş yaparak hesap işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası şubesine giderek de Başak Hesap sahibi olabilirsiniz.

Ziraat Bankası’nın sunduğu bir kart olan Başak Kart hakkında bilgi almak için Ziraat Bankası Başakkart Nedir ve Nasıl Kullanılır yazımızı okuyabilirsiniz.

2 Responses

Tüm yorumları göster
  1. faruk
    26 Ekim 2016
  2. faruk
    26 Ekim 2016

Bir cevap yazın