Ziraat Bankası Başakkart Nedir ve Nasıl Kullanılır

ziraatbankasi-basakkart

Ziraat Bankası Başakkart Nedir ve Nasıl Kullanılır: ziraat bankası başak kart özellikleri, ziraat bankası başak kart başvuru formu nereden alınabilir sorularınızın cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Ülkemizde tarım faaliyetleri her alanda desteklenirken, bankalar tarafından da çiftçilere destek amaçlı olarak bankacılık ürünleri sunulmaktadır. Ziraat Bankası bu konuda en öne çıkan banka konumunda bulunmaktadır. Ziraat Bankası’nda çiftçilere destek amaçlı olarak başak kart verilmektedir.

Ziraat Bankası başak kart nedir? Konulu makalemizde öncelikle kartın önemli özelliklerinden söz ederek makalemize başlayalım. Başak kart sahibi çiftçiler, akaryakıttan, yem alımına kadar her konuda yıl boyunca rahat etmektedir. Başak kart kullanan çiftçiler beş aya kadar sıfır faiz imkânıyla taksitlendirme yapabilmektedir. Banka tarafından Başak kart için bir limit belirlenmekte ve bu limit üzerinden yıl boyunca harcama yapılabilmektedir.

 

Başakkart’ı Kimler Alabilir?

Başak karta tarım faaliyetiyle uğraşmakta olan kişiler başvurabilmektedir. Size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek Başak kart başvurularınızı hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Kartınızın onaylanmasıyla birlikte kart kullanımına hemen başlayabilirsiniz. Başak karta bazı işyerleri çeşitli kampanyalarda uyguladığından bu fırsatlardan da faydalanabilirsiniz.

Başakkart Almak İçin Ücret Ödenir Mi?

Kart için bankaya kart alımında herhangi bir ücret de ödenmemektedir. Başak kart için hesap özetleri üç aylık periyotlar halinde gönderilmektedir. Hesap özetlerinizi kontrol edip ödeme planınızı ayarlayarak borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Ziraat Başakkart Başvuru

Ziraat Bankası’nın Başakkart sahip olmak isteyenler internet ya da SMS ile başvuruda bulunamıyorlar. Başakkart başvuru işlemi için Ziraat Bankası Yetkili şubelerine gitmeniz gerekiyor. Başvurunuz onaylandığında Başakkart kullanmaya başlayabilirsiniz.

Başakkart Nasıl Kullanılır? 

Ziraat Başakkart ile tarımsal kredi kullanmak isteyenler Ziraat Bankası tarımsal yetkili şubelerine giderek Başakkart’a kredilerini yükletebilirler. Yüklenen bu kredi limitini istediğiniz zaman ve istediğiniz tutarda Başakkart ile kullanabilirsiniz. Başakkart ile krediniz kullanmak için ATM’leri kullanabilir ya da Başakkart Üye iş yerlerinden tarımsal girdi ile alımlar yaparak kredinizi kullanabilirsiniz.

Başakkart’ınıza ait hesap özetlerini görmek isterseniz 3 aylık periyotlar halinde hesap özetleri size iletilmektedir ve kart ücreti için ödeme yapmazsınız.

Başakkart ile Ziraat Bankası ATM ve Şubelerinden nakit alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Başakkart Ödemeleri

Faizsiz dönem alışverişi yapılan Başak kartlarda, faizsiz dönem bittiğinde bankaya geri ödeme yapılmalıdır. Ödeme yapılmaması durumunda para kredi hesabına aktarılmakta ve bu süreçten sonra faiz uygulanmaya başlanmaktadır. Başak kartın avantajlarından biri de ATM’lerden kolay bir şekilde para çekilebilir olmasıdır. Başak kart ile ATM’den kolayca para çekimi yaparak harcamalarınız için kullanabilirsiniz.

 

 

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster
  1. Pingback: Ziraat Bankası Başak Hesap Başvurusu 13 Eylül 2016

Bir cevap yazın