Ziraat Bankası Döviz Hesabı Açma

ziraat-doviz-hesabi

Ziraat Bankası : Ziraat Bankası’nda yabancı para yani euro ya da dolar biriktirmek için hesap açtırabilirsiniz. İnternet şubesi ile Ziraat Bankası döviz hesabı açtırdığınızda hesabınıza rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Hesabınızı kullanarak yabancı para transfer işlemi de yapabilirsiniz. Ziraat Bankası döviz hesabınıza sahip olduğunuz dolar, euro gibi yabancı paralarınızı yatırarak güvenli bir şekilde saklamanız da mümkündür. Yazımızda Ziraat Bankası Döviz Hesabı hakkında bilgi verilmiştir ve Ziraat Bankası’ndan nasıl Döviz Hesabı açtırabileceğiniz hakkında açıklamaya yer verilmiştir, okumaya devam edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Döviz Hesabı

Bankalar müşterilerine döviz hesabı açarak, bu hesap ile mevcut dövizlerinin güvence altına alınmasını sağlamaktadır. Ayrıca, açılan hesaplarda dövizlere faiz uygulandığından, gelir de elde edilmektedir. Ziraat Bankası da döviz hesabını müşterilerine sunarak bu konuda hizmet vermektedir. Ziraat Bankası döviz hesabı şubeler aracılığıyla ve Ziraat Bankası internet bankacılığı yoluyla açılmaktadır. Açtığınız döviz hesabına elinizdeki mevcut dövizleri yatırabileceğiniz gibi, o gün ki döviz kuruna bağlı olarak çekim yapıp hesabınıza da aktarabilirsiniz.

Döviz hesapları için internet bankacılığı daha çok tavsiye edilmektedir. Sebebi ise faiz oranlarının internet bankacılığı üzerinde daha fazla olmasıdır. İnternet üzerinde açılan döviz hesapları için devlet tarafından herhangi bir vergiye tabii tutulması söz konusu değildir. Ziraat bankası döviz hesabı konusunda üç farklı türde seçenek sunmaktadır. Vadesiz, vadeli ve vefalı döviz hesaplarıyla banka tarafından hizmet verilmektedir.

Vadesiz döviz hesabında, hesabınızda bulunan dövizleri istediğiniz zaman çekebilir ve hesabınıza dilediğiniz anda döviz aktarabilirsiniz. Vadeli döviz hesabında ise yatırdığınız dövizlere vaat ettiğiniz vade süresi boyunca faiz uygulanmaktadır. Faiz oranları dönemsel olarak değiştiğinden, güncel faiz oranları için banka şubesinden ya da internet sitesinden oranları öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankasında döviz hesapları için sunulan son tür ise vefalı döviz hesabıdır. Bu hesap türü 92 gün vadeli olarak 8 dönem ya da 4 dönem 366 gün vadeli olarak açılabilen vadeli mevduat hesabıdır. Bu hesaplar düşük limitlerle değil minimum 5000 en fazla ise 250.000 dolar ya da Euro için geçerlidir.

Ziraat Bankası Döviz Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası’ndan döviz hesabı açmak istiyorsanız iki seçeneğiniz bulunmaktadır. İsterseniz Ziraat Bankası şubesine giderek döviz hesabınızı açtırıp işlemlerinizi yapabilirsiniz. İsterseniz Ziraat İnternet Şubesi ile döviz hesabını açtırmanız mümkündür. Tercih ettiğiniz bir başvuru yolu ile döviz hesabınızı açtırabilir, farklı döviz cinslerinde aldığınız yabancı paraları hesabınızda birikim yapmak için kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Döviz Hesabı Faiz Oranları hakkındaki yazımızı da okuyabilirsiniz.

One Response

Tüm yorumları göster
  1. Pingback: Enkredi 13 Eylül 2016
  2. deniz
    25 Eylül 2016

Bir cevap yazın