Ziraat Bankası Döviz Hesabı Faiz Oranları

döviz hesabı

Ziraat Bankası Döviz Hesabı Faiz Oranları : Ziraat Bankası’ndan vadeli Euro hesabı açtırabileceğiniz gibi vadeli dolar hesabı yanı vadeli yabancı para mevduat hesabı açtırabilirsiniz. Nasıl hesap açılır sorunuzun cevabını da yazımızdan bulabilirsiniz.   ile dövizlerinizi isterseniz vadeli isterseniz vadesiz döviz hesabına yatırabilirsiniz. Vadeli döviz hesabından faiz geliri alınmaktadır. İşte Ziraat Bankası Vadeli ve Vadesiz Döviz Hesabı Açmak ve hesap özellikleri.

Bankalar müşterilerine kredi, kredi kartı, yatırım hesabı, altın hesabı, EFT, Havale gibi pek çok hizmet vermektedir. Bankalar artık müşterilerine döviz hesabı ile de hizmet veriyor. Sahip olduğunuz dövizleri güvenli bir şekilde saklamak ve bu dövizlerden faiz ile para kazanmak için döviz hesapları bulunmaktadır. Ziraat Bankası döviz hesabı ile dövizleriniz ile birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz.

Ziraat Döviz Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası döviz hesabı açmak için bankanın şubesine gidebilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası internet şubesi üzerinden ya da mobil bankacılık ile döviz hesabınızı açabilirsiniz. Ziraat Bankası’nda açtığınız döviz hesabınıza elinizde bulunan dövizleri yatırabilirsiniz. İsterseniz o güne ait döviz kuruna göre döviz aldıktan sonra, bu dövizleri Ziraat Bankası döviz hesabınıza yatırabilirsiniz.

Ziraat Bankası Döviz Hesabı’nda bulunan dövizlerinizi ihtiyaç duyduğunuzda, istediğiniz zaman çekebilirsiniz. Yine istediğiniz zaman döviz eklemesi de yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Vadeli Döviz Hesabı Faiz Oranları

Ziraat Bankası Vadeli Döviz Hesabı ile faiz geliri alınabilir. Vadeli döviz hesabınıza yatırdığınız dövizler ile vaat edilen vade süresi kadar faiz uygulaması yapılır. Ziraat Bankası vadeli döviz hasabında Dolar için uygulanan faiz oranı 1.65 ila 1.75 olmaktadır. Euro için uygulanan fazi oranı ise 1.50 ile 1.60 arasında uygulanmaktadır.

Ziraat Bankası vadeli döviz hesabı faiz oranları için verilen bu sayılar Ziraat Bankası internet bankacılığı ile açılan hesaplar için geçerlidir ve hesap türü vadeli döviz mevduat hesabıdır. Ziraat Bankası şubelerinden döviz hesabınıza uygulanan faiz oranı ise daha az olmaktadır. Vadeli döviz hesabına yatırdığınız dövizleri vade süresi dolmadan çekmek isterseniz dövizlere vadesiz mevduat faiz getirisi şeklinde uygulama yapılmaktadır.

Ziraat Bankası vadeli döviz Hesabı ile en fazla 3 yıl vade süresine sahip olan döviz hesabı açabilirsiniz. 3 yıllık bu süre geçtiğinde anaparanızı faiziyle beraber hesabınızdan alabilirsiniz. Vade için belirlenen süre bittiğinde siz farklı bir talimat vermezseniz otomatik olarak bir önceki vade süresi kadar yenilenme yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Vadesiz Döviz Hesabı

Ziraat Bankası Yabancı Para Mevduat Hesabı açtırmak için Ziraat İnternet Şubesi’ni kullanabilir yada bankanın şubesine gidebilirsiniz. Ziraat Bankası vadesiz döviz hesabınıza yurt içerisindeki Ziraat Bankası şubelerinden dövizlerinizi yatırabilirsiniz. Bu mevduat hesabınızı istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Farklı döviz cinslerinde banka hesabınızda birikim yapmak istiyorsanız Ziraat Bankası’nda hesap açtırabilirsiniz.

Ziraat Bankası Vadesiz Tevdiat Hesabını’nızı kullanarak yabancı para transferi işlemlerini yapabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster
  1. Pingback: Ziraat Bankası Döviz Hesabı Açma 10 Eylül 2016

Bir cevap yazın