Ziraat Bankası Düşük Faizli Konut Kredisi Almak İsteyenlere Fırsat

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranlarından indirime gitti. Son dönemin en düşük konut kredisi faiz oranı ile ön plana çıkan Ziraat Bankası, bu sayede konut almak isteyenlere de büyük fırsat sunmuş oldu. Daha önce Ziraat Bankası ile anlaşmalı inşaat firmalarından konut alınması halinde konut kredisi faiz oranını 0,98 olarak uygulayan Ziraat Bankası, şimdi de herhangi bir konut için alınacak mortgage kredisi için uygun faiz imkanı sunmaktadır.

Bu yazımızda Ziraat bankası düşük faizli konut kredisi hakkında bilgi vereceğiz.

Ziraat Bankası Masrafsız ve Düşük Faizli Konut Kredisi

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranlarında yapmış olduğu indirimle birlikte uygun konut kredisi vermeye başlamış durumdadır. Diğer özel bankalara göre düşük faiz oranı uygulayan Ziraat Bankası, bu faiz oranını istenilen tutarda alınan her konut kredisi için uygulayabilmektedir. Dolayısıyla Ziraat Bankası’nın anlaşmalı olmadığı inşaat firmaları dışında bir firmadan veya şahıstan sıfır ya da ikinci el bir daire almanız halinde düşük faiz oranı uygulamaktadır. Üstelik Ziraat Bankası konut kredilerini KKDF ve BSMV masraflarından muaf tutuyor. Bir başka ifadeyle Ziraat Bankası’ndan konut kredisi alanlar KKDF ve BSMV ödemeyerek ek masraftan kurtulmuş oluyor.    

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı son yapılan açıklama ile düşürüldüğü ifade edildi. Daha önce %1,88 olarak ilan edilen konut kredisi şuan %1,68 olarak uygulanmaktadır. Dolayısıyla Ziraat Bankası’ndan konut kredisi almak isteyenler limit sınırı olmaksızın %1,68 faiz oranıyla kredi alabiliyor. 

Ziraat Bankası’nın uyguladığı bu faiz oranı geçtiğimiz yılın Eylül ayından bu yana uyguladığı en düşük faiz oranıdır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Masrafları Ne Kadar Tutuyor?

Ziraat Bankası’ndan konut kredisi alanlar BSMV ve KKDF’den muaf tutulsalar da bazı zorunlu masrafları ödemek zorundadır. Bu masrafları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Ekspertiz ücreti: Bu ücret konutun büyüklüğüne göre 500 ila 1800 TL arasında değişmektedir. 
 • DASK: Zorunlu deprem sigortası olarak da bilinen DASK, her konut için yapılması gereken bir sigorta işlemidir. Tutarı 50 TL civarındadır.
 • İpotek tesis ücreti: Kredinin alınması halinde istenilen bu ücret 130 TL’dir.
 • Kredi tahsis ücreti: Alınan kredinin binde 5’i oranında tahsil edilen paradır. Örneğin 100.000 TL kredi için 500 TL kredi tahsis ücreti alınmaktadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Vadesi Kaç Aydır?

Ziraat Bankası konut kredilerini en fazla 120 ay vade seçeneği ile sunmaktadır. Dolayısıyla konut kredisi alan bir kimse en fazla 10 yıl içinde kredi borcunu ödemek zorundadır. Bu vade uzatılamamaktadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama 

Ziraat Bankası’ndan kredi almak isteyenler son faiz indirimiyle birlikte %1,68 faiz oranı üzerinden kredi alabilmektedir. Bu bağlamda 120 ay vade ile 100 bin TL konut kredisi alan bir kişi aylık 940 TL ödeyecektir. Kredinin ana para ile birlikte toplam geri ödemesi 232 bin TL olacaktır. 

Ziraat Bankası Konut Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası’ndan konut kredisi almak isteyenler konut kredisi alma şartlarını yerine getirmek zorundadır:

 • Kredi notu yüksek olmak
 • Kredi sicili bozuk olmamak 
 • Hakkında borcundan dolayı icra takibi bulunmamak
 • Düzenli bir gelir sahibi olmak ya da aldığı krediyi ödeyebilecek gücü bulunmak
 • Konutun imar ve iskan sorunu bulunmamak
 • Kefil göstermek
 • Evli olan kişinin eşinin evin alımına rıza göstermesi

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ziraat Bankası konut kredisi almak için gerekli belgeler şunlardır:

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Alınacak konuta ait tapu fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Kefile ait nüfus cüzdanı ve gelir belgesi

“Görüş, öneri, talep ve sorularınızı aşağıdaki yorum bölümüne yazın. Uzmanlarımız en kısa süre içinde cevaplasın.”

İlginizi Çekebilir: Düşük faizle esnaf kefalet kredisi hakkında bilgi sahibi olmak ve kimlerin esnaf kefalet kredisi alabileceğiniz öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz. 

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın