Ziraat Bankası EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

ziraat-eft-sorgulama

Ziraat Bankası EFT sorgulama işlemini Ziraat internet bankacılığı EFT sorgu no ile ya da Ziraat Bankası Şubesi’nden yapabilirsiniz. EFT sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı yazımızda açıkladık. Ziraat müşteri hizmetleri ile konu hakkında bilgi almanız da mümkündür.

EFT sorgulama işlemini internet şubesinden ya da mobil uygulama üzerinden yapmak mümkündür. Ancak her banka bu şekilde EFT sorgulama imkanı veremeyebiliyor. Eğer banka internet bankacılığı ya da mobil bankacılıktan EFT sorgulama imkanı vermiyorsa bu durumda telefon bankacılığı ile EFT sorgulama yapılması mümkün olmaktadır.

Ziraat Bankası internetten EFT işlemi yapılmasına imkan vermektedir. Şubeye gitmeden de internet şubesine giriş yaptıktan sonra EFT işleminizi yapabilir, isterseniz Geç EFT de yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT Sorgulama Yolları

Ziraat Bankası aracılığı ile EFT işleminizi yaptıktan sonra EFT sorgu numarasını da alarak şu kanallar aracılığı ile EFT sorgulama yapabilirsiniz;

Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı

Ziraat Bankası İnternet Şubesi,

Hesabın bağlı olduğu şubeden EFT sorgu numarasının alınmasıyla EFT sorgulama yapabilirsiniz.

EFT işlemini yapılırken hesap numarası ya da isim doğru yazılmalıdır. Bu nedenden dolayı EFT gerçekleşmeyebilir. Bu durumda hesabınızın bağlı olduğu şube ile iletişime geçebilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT Sorgu Numarası

EFT sorgulama işlemi için Ziraat EFT sorgu no bilinmelidir. EFT işleminizi yaparken EFT sorgu numarası size EFT onay ekranında verilecektir. Bu numarayı kullanarak isterseniz Ziraat telefon bankacılığından isterseniz Ziraat internet bankacılığı EFT sorgulama yapabilirsiniz.

İnternet bankacılığından yapılan EFT işleminde işlem sonunda EFT onayı verirken EFT sorgu numarasını kullanarak telefon bankacılığı ile EFT işleminizin durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT sorgu no, EFT işleminizi şubeden yaptıysanız size verilen EFT işlemi yapıldığına dair belge içerisinde yer almaktadır. Belgeyi incelediğinizde Sorgu No bilgisini görebilirsiniz.

Ziraat Telefon Bankacılığından EFT Sorgulama

Ziraat Bankası EFT işleminizi bankanın belirlediği Ziraat Bankası EFT saatleri aralığında yaptığınızda işleminiz tamamlanır ve gönderilen para aynı gün içerisinde karşı tarafın hesabına aktarılacaktır.

EFT işleminizi yaptınız , ancak gönderdiğiniz para bir nedenden dolayı karşı tarafın hesabına geçmemiş olabilir. EFT işlemini kontrol etmeniz yararınıza olacaktır. Bu durum hakkında yapabileceğiniz bankanızı aramaktır.

Ziraat Bankası hesabınızdan EFT işlemini tamamladınız ve hala gönderdiğiniz paranın karşı tarafa geçmediğini öğrendiniz. Bu durumun farklı nedenleri olabilir. Ancak siz bu konuda 444 0 000 numarasını arayarak Ziraat Telefon Bankacılığı ile EFT sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Yapılan EFT ile ilgili olarak Ziraat Bankası’nı aradıktan sonra bir sorun olmadığını ve para transferinin yapıldığını öğrendiyseniz, bu durumda da parayı gönderdiğiniz bankayı arayarak EFT işleminiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

İnternet Şubesinden Yanlış EFT İptali

Ziraat Bankası internet şubesinden EFT işlemi yaptıysanız ve işleminizde bir yanlış olduğunu farkettiyseniz bile işlem iptal edilememektedir. İnternet bankacılığı üzerinden yapılan EFT işlemi gerçek zamanlı (çevrimiçi) işlemler olduğu için iptal edilememektedir.

Eğer EFT işleminizi iptal ettirmek istiyorsanız hesabın bulunduğu Ziraat Bankası Şubesi’ne gidilerek EFT iptal talebinizi iletebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın