Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Ve Başvuru

ziraat-bankasi-esnafa-kredi

Ve Başvuru : Esnafa kredi veren bankalar arasında bulunan Ziraat Bankası esnaf kredisi başvurusu ile kredi alabilir, başvuru şartlarına uygunsanız kredinizi aldıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Ziraat Bankası farklı sektördeki esnaflar , iş yeri sahipleri, şoförler için farklı kredi paketleri sunmaktadır. Esnaflar için verdiği krediler hakkında yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Esnaf Kredileri

Ülkemizin en büyük sermayeli bankası olan Ziraat Bankası, kamu bankası olarak faaliyet göstermektedir. Esnaflara özel olarak çeşitli kredi seçenekleri sunan Ziraat Bankası tarafından, esnaflar her alanda desteklenmekte ve ihtiyaç duyduğu finansal kaynaklar banka tarafından verilmektedir. Ziraat Bankası esnaf kredileri arasında ilk olarak Gün İçi Kredisinden bahsedelim. Bu kredi kapsamında esnafların günlük nakit ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanmakta ve kısa süreli nakit ihtiyaçlara yönelik nakdi kredi hizmeti sunulmaktadır. Bu kredi bir günlük vadeyle verilmekte ve gün sonunda kredinin geri ödenmesi esasına dayanmaktadır.

Ziraat Bankası tarafından verilen esnaf kredileri arasında bir diğer kredi olarak da Senet Karşılığı Kredi bulunmaktadır. Bu kredi, esnafların ticaret yaptığı kişilerden aldığı fakat vade süresinin daha gelmediği kambiyo senetlerinin karşılığında verilen bir kredidir. Borçlu Cari Hesap Kredilerinde ise, esnaflara 12 aylık vade imkânı ve üç ayda bir ödeme seçeneği sunulmaktadır. Ziraat Bankası spot kredilerde esnaflara yönelik hazırlanan bir kredi paketidir. Esnafların kısa süreli nakit ihtiyaçlarını karşılamak için verilen bu kredilerde, kredinin kapanış tarihine kadar uygulanan faiz oranı sabit kalmaktadır.

Ziraat Bankası tarafından meslek için özel krediler verilmekte ve Turizm Destek Paketi, Elektronik Mağaza Kredisi ve Eczane Destek Paketi gibi isimler altında çeşitli kredilerde verilmektedir. Ziraat Bankası esnaf kredileri arasında şoförleri de desteklemekte ve Plaka Kredisi adı altında taksi ve minibüs şoförlerinin araçlarının bakım, onarım ve servislerini yapabilmeleri adına kredi desteği sunulmaktadır.

Ziraat Bankası Meslek Odaları ile protokoller yaparak avantajlı krediler sunmaktadır. Meslek odaları üyelerinin faydalanabileceği nakdi-gayrinakdi ihtiyaçlar için, faiz oranları ve kredinin geri ödeme bilgileri için Ziraat Bankası şubesinden bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Destek Kredileri

Ziraat Bankası ile KOSGEB iş birliğiyle işletmenizi büyütmek, geliştirmek için ihtiyaç duyduğunuz nakit desteğini KOSGEB Destek Kredileri ile almanız mümkündür. KOSGEB Destek Kredileri’nden faydalanmak istiyorsanız KOSGEB veri tabanına kayıtlı olarak bulunan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin kullanımına uygun olduğunu bilmelisiniz. İndirimli faiz oranları şeklinde ve nakdi krediler olarak destek alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Başvurusu

Başvuru yapmak için Ziraat Bankası şubesine gitmeniz gerekiyor. Ziraat Bankası esnaflara yönelik kredi ürünlerini almak isteyen müşterilerini şubeye davet ederek, krediye başvuru yapmalarına imkan veriyor.Ayrıntılar ve güncel bilgiyi de şubeden alabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın