Ziraat Bankası Hangi Saatlerde Açık

118338 Bankası’nın hafta içi  hizmet veren şubelerinin hangi saatlerde açık olduğunu öğrenerek  işlemleriniz için planlama yapabilirsiniz.  Bankası banka denilince Türkiye’de akla gelen ilk arasında yer alıyor. Türkiye’de pek çok ilde yaygın olan bu bankaya bankamatikleri aracılığı ile de erişmek oldukça kolay. Birçok avmde, caddelerde atm noktalarına rastlamak mümkün. Ayrıca internet ve mobil bankacılık gibi destekleriyle de müşterilerinin bankacılık işlemlerini kolay,  güvenilir ve hızlı şekilde gerçekleştirmelerine olanak sağlayan bir banka. Bu destekler de müşteri memnuniyetini kazanmakta önemli faktörler arasında yer alıyor. Eğer Bankasıyla ilgili şubeye gitmeniz gerekiyorsa aşağıdaki çalışma saatlerine göre bankaya gidebilirsiniz.

Ziraat bankası çalışma saatleri, mesai saatleri, açılış kapanış saatleri aşağıdaki gibidir.

ZİRAAT BANKASI HAFTA İÇİ HER GÜN (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma günleri):

09.00 -12.30

12.30 – 13.30 (Öğle Tatili)

13.30 – 17:00

ZİRAAT BANKASI  HAFTA SONU (CUMARTESİ, PAZAR): Ziraat bankası hafta sonu çalışmamakta, hizmet vermemektedir.

Bankanın çalışma saatleri yukarıdaki gibidir. Öğle arasında ise Ziraat Bankası şubelerinden işlemlerini gerçekleştiremezsiniz. Bankanın çalışma saatlerine göre bankaya giderek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası şubelerinde gerçekleştirebileceğiniz işlemlerden bazıları şunlardır:

 • EFT
 • Fatura
 • Banka Kartı Başvuruları
 • KYK
 • SGK prim ödemeleri
 • Eğitim
 • Vergi
 • Swift ve diğer pek çok işlemi Ziraat Bankası aracılığı ile yürütebilirsiniz.

Ayrıca Ziraat Bankası kesintisiz olarak 7/24 internet bankacılığı hizmeti sunmaktadır, tıpkı bankamatikler gibi. Bu nedenle internet bankacılığı ve bankamatiklerle çalışma saatlerinden bağımsız olarak eft, havale, ödemeler gibi bankacılık işlemlerini bankaya gitmeden gerçekleştirebilirsiniz.ın

Ziraat Bankası’nın Türkiye’ nin her ilinde şubesi bulunmaktadır ve şube sayısı 1800’ yakındır. Ayrıca 26 adet şubesi ve de bir adet temsilciliği yurt dışında bulunmaktadır.

Ziraat Bankası’nın geçmişine bakacak olursak köklü bir mazisi olduğu söylenebilir. 1863 ylında Osmanlı Devleti zamanında Mithat Paşa tarafından Memleket Sandıkları ismi ile kurulmuş bşr bankadır. Ziraat Bankası bugünkü ismini 1888 yılında resmi olarak kuruluşunu tamamlamasının ardından almıştır. Bir devlet kurumu olan Ziraat Bankası 1923 yılında Anonim Şirket halini almıştır. Ziraat Bankası sürekli ilerleme kat ederek KKTC’de 1975 yılında 3 adet şubesini hizmete sunmuştur. Bununla birlikte Almanya’nın Hamburg noktasında bir temsilciliğini hayat geçirdi. Yıl 1981 olduğunda Ziraat Bankası tarihi gelişimini insanlara göstermek için ilk banka müzesi ünvanına sahip olan Ziraat Bankası Müzesi’nin açılışı yapıldı.

Ziraat Bankası İletişim Bilgileri:

Ziraat bankasına telefon aracılığı ile ulaşmak için 444 0 000 çağrı merkezini arayabilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası’nın web sitesini ziyaret ederek merak ettiğiniz konular, iletişim hakkında bilgi almanız mümkün.

One Response

Tüm yorumları göster
 1. ferhat
  11 Nisan 2016

Bir cevap yazın