Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

ziraat-bakiye-sorgulama

Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Sorgulama Nasıl Yapılır? : Ziraat  işlemini isterseniz mesajla, isterseniz internetten yapabilirsiniz. Ziraat bakiye sorgulama internetten nasıl yapacağınızı yazımızda açıkladık. ziraat bankası  için yapmanız gerekenlere bakalım.

Ziraat Bankası Bakiye Öğrenme

Bakiye öğrenme işlemi yapacağınız alışverişler ve ödeme planınızı yapabilmeniz için size kolaylık sağlayacaktır. Kartınızda bakiyenizin ne kadar olduğunu bilmeden alışveriş yapmanız sizi zor duruma düşürebilir. Eğer kartınızda yeteri kadar paranız bulunmuyorsa yaptığınız alışverişin ödemesini yapamayabilirsiniz.

Ziraat Bankası müşterisi olarak kartınıza ait bakiyenin ne kadar olduğunu öğrenmenin bir kaç yolu bulunmaktadır. Bakiyenizi sorguladıktan sonra içindeki limitiniz kadar harcama yapmaya devam edebilirsiniz.

Hesabınızda ne kadar para olduğunu öğrenmek oldukça kolaydır. Ziraat Bankası bakiye sorgulama işlemi için bankanın şubesine gitmek zorunda değilsiniz. İsterseniz sms ile isterseniz internet bankacılığına giriş yaparak bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Özellikle işlemi oldukça tercih edilmektedir. Günün istediğiniz bir saatinde internet şubesine giriş yaparak hesabınızda ne kadar bakiyenizin olduğunu öğrenebilirsiniz. İnternet bankacılığı ile kartınızı kullanarak yaptığınız harcamaları da görüntüleyebilirsiniz.

SMS ile Hesap Bakiyesi Öğrenme

Ziraat Bankası müşterisi olarak Ziraat Bankası hesabımda ne kadar para var diye merak ediyorsanız bir mesaj göndererek öğrenmeniz mümkün. Ziraat Bankası mesajla bakiye sorgulama için cep telefonu numaranızın bankada kayıtlı olarak bulunması gerekiyor.

SMS ile bakiye öğrenmek için telefonunuzun mesaj bölümüne girin ve BAKIYE yazdıktan sonra hangi hesabınızın bakiyesini öğrenmek istiyorsanız Hesap Numarasını da yazın ve 4747 numarasına SMS olarak gönderin.

Ziraat Bankası İnternetten Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankası hesap bakiyesi bakma işleminizi internet şubesi ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığından şubeye gitmenize gerek kalmadan kısa sürede bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

  1. Ziraat Bankası hesap bakiyesi kullanılabilir bakiye bilgisine ulaşmak için öncelikle Ziraat Bankası resmi internet sitesine girin.
  2. Ziraat Bankası internet şubesine müşteri numaranız/ TC kimlik numaranız ve giriş şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.
  3. Bireysel internet şubesine girdiğinizde Hesap Bakiyesi ve Kullanılabilir bakiyeyi görünteleyerek bilgi alabilirsiniz.

Telefon Bankacılığından Hesap Bakiyesi Öğrenme

Ziraat Bankası telefon bankacılığını arayarak Ziraat Bankası hesap bakiyesi sorma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini aramak için 0850 220 00 00 numarasını kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası telefon bankacılığını aradıktan sonra, gerekli bilgilerin girişini yapın. TC Kimlik numaranızı girdikten sonra menülerde yer alan ilgili adımları takip edin ve menüde kart işlemleri sonra bakiye bilgisi öğrenme adımlarını uygulayın. Hesap bakiyenizi bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster